R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Autoforum.cz

https://www.autoforum.cz/rss otevírá se do nového okna RSS Autoforum.cz, webového automagazínu náročnější motoristickou klientelu. Nekompromisní testy nejen výjimečných automobilů, horké novinky ze světa čtyř kol, komentáře aktuálního dění, reportáže z autosalonů, rady pro řidiče, zajímavosti ze světa tuningu.
Nové SUV zkouší oslnit neobvyklým pojetím interiéru, svou zvláštnost nedává na první pohled znát Otevřít odkaz do nového okna
Velký displej? Co na tom, řeknete si možná, něco takového nabízí spousta automobilových novinek. Jenže to není vše, interiér i s displejem je pozoruhodně řešen tak, aby posloužil nejen řidiči. (Petr Prokopec)
Konec neomezené rychlosti v Německu se nečekaně přiblížil, i když je vládní koalice proti Otevřít odkaz do nového okna
Po posledních volbách a schválení vládního prohlášení, které něco takového výslovně staví mimo hru, se neomezená rychlost na Autobahnech zdála být „v suchu”. Jenže není, mimo jiné i kvůli Ukrajině. (Petr Prokopec)
Levné, až 544koňové čínské auto míří do Evropy, na svůj výkon stojí neuvěřitelně málo Otevřít odkaz do nového okna
Pokud vám dosud slova jako „inflace” či „devalvace” nešla příliš dohromady s výkonem aut, připravte se na to, co přijde. Hodnotou už nebude ani tak výkon sám či rychlost v přímce, ale jakási komplexní využitelnost potenciálu. Tu tohle auto nabídne stěží, hromadu levného ...
Hra se otočila. Úřady teď samy žádají soud, aby dovolil odplout zadržované ruské jachtě za 8 miliard Otevřít odkaz do nového okna
Nejdřív po nich všichni pásli, teď se ale ukazuje, že jde více než co jiného o mlýnský kamen na krku, kterého by se každý rád zbavil. Samy úřady tak nyní žádají o zrušení příkazu jachtu zadržovat, ne údajný majitel. (Petr Prokopec)
Sportovní zázrak Nissanu se poprvé postavil soupeřům, je kouzelně levný i kouzelně rychlý Otevřít odkaz do nového okna
Je to charakterově asi to poslední auto, jehož příchod na trh bychom v letošním roce čekali, ale skutečně dorazilo. Má ten správný motor, správnou převodovku i správný pohon kol a správnou cenu. Čekáte špatnou zprávu? Ano, není pro nás, ale i tak umí zapůsobit. (Petr Miler)
Kapitulace. Rusové oznámili, že v moskevské továrně Renaultu začnou vyrábět Moskviče Otevřít odkaz do nového okna
Rusové to podle všeho na Ukrajině ještě formálně nevzdali, ve skutečnosti už ale očividně kapitulovali. Pokud chtějí ze všech aut světa vrátit do výroby zrovna Moskviče, je to morální prohra nejhrubšího zrna. (Petr Miler)
Přelomový rozsudek rakouského soudu je těžkou ránou pro elektromobily, lži a přetvářka už neprojdou Otevřít odkaz do nového okna
EU vnucuje lidem elektrická auta všemi prostředky a výrobci se s ní rozhodli jet na jedné lodi. Protože jde o z podstaty nekonkurenceschopná auta, malují jejich schopnosti narůžovo a zamlčují podstatné informace. Rakouský soud teď už pravomocně rozhodl, že to dále nelze tolerovat. (Petr Prokopec)
Vedoucí muž šampionátu F1 při závodu historiků naboural nedocenitelnou formuli Nikiho Laudy Otevřít odkaz do nového okna
Jak pravil komentátor v přímém přenosu: Když už se zdálo, že rozbije průpovídky o tom, že mladí piloti neumí řídit staré formule, rozbil samotnou formuli. Na druhou stranu je ale třeba ocenit, že jí dal pořádně za uši. (Petr Miler)
K mání je Škoda 1000 MB po 1. majiteli v neskutečném stavu, je to stroj času do roku 1966 Otevřít odkaz do nového okna
Tohle může být velmi snadno úplně poslední šance si něco takového koupit. Však kolik musí být let prvnímu majiteli, aby si dodnes nechal auto z roku 1966? A jak s ním musí zacházet, aby celou tu dobu přežilo v originálním stavu? Nechceme přehánět, ale je to už teď malý zázrak. (Petr Miler)
Zklamání z nástupce dělá z majitelů japonské legendy boháče, jeden teď za 16 měsíců vydělal 2 miliony Otevřít odkaz do nového okna
Musíte se hodně snažit a patřit vysoko i mezi deseti procenty nejlépe placených lidí v Česku, abyste si za 16 měsíců vydělali přes 2 miliony korun. A nebo stačilo si loni koupit a letos zase prodat Toyotu Supra Turbo, i tak jednoduché to může být. (Petr Miler)
Ford má patentovaný systém, který konečně umí zabránit snadným krádežím moderních aut Otevřít odkaz do nového okna
Máte moderní auto stojící před vaším domem? Pak pomalu ztrácí smysl ho zamykat, neboť prolomit jeho zabezpečení nejspíše zvládne i parta školáků s pár stokorunami v kapse. Automobilky tomu zkouší předejít, řešení Fordu je ale složité jak rádio. (Petr Miler)
Rusové řekli, proč teď Lada nevyrábí žádná auta, konflikt na Ukrajině to pochopitelně není Otevřít odkaz do nového okna
Ruský automobilový průmysl je momentálně v troskách. A jakkoli to neznamená, že v nich bude navěky, je na místě se ptát, proč tomu tak je. Politici mají odpověď. A byť je poněkud účelová, úplně nepravdivá také není. (Petr Miler)
Bývalé jezdecké eso varuje Hamiltona: Úpadek je rychlý, rychlejší než by člověka napadlo Otevřít odkaz do nového okna
Je to něco, co si v tuto chvíli Lewis Hamilton zjevně odmítá připustit, rady starších ale hovoří jasně. Je éře jednoho šampiona skutečně konec, nebo kritici předčasně odepisují někoho, kdo ještě neřekl poslední slovo? (Petr Miler)
Richard Hammond ukázal své začátky v televizi ještě před Top Gearem, teď lituje chyby Otevřít odkaz do nového okna
Dnes světová televizní superstar byla před 25 léty začínajícím „frocem”, který zasněně koukal na sporťák o Morganu. Dnes je jedním z jeho aut, před čtvrtstoletím o něm ale vyprávěl věci, které nemají oporu v realitě. (Petr Prokopec)
Našla se dekády téměř nejetá Škoda 100 De Luxe. V dodnes originálním stavu může být vaše Otevřít odkaz do nového okna
Je původní až do té míry, že na ní za celou dobu její existence byly prý vyměněny pouze tovární diagonální pneumatiky, jinak nic. Zbytek má být přes velmi dobrý stav přesně takový, jaký byl na konci výrobní linky, cena ovšem odpovídá. (Petr Miler)
Ford má velký problém, jednomu z jeho největších bestsellerů začaly za jízdy odcházet motory Otevřít odkaz do nového okna
Skutečně nejde o nic banálního. Motory zánovních aut se porouchávají tak, že následkem kompletní devastaci nejcennějšího dílu na celém voze. Oprava není možná, nutná je výměna celého motoru. (Petr Prokopec)
Škoda už v Rusku přišla téměř o všechno, na vyklizené pole se s gustem ženou konkurenti Otevřít odkaz do nového okna
Není vše jen černé, i odstíny šedé ale tentokrát vypadají hodně tmavě. Škoda poznává cenu exodu ze svého druhého největšího trhu, naopak někteří soupeři si mnou ruce, zejména pak ti z Číny. (Petr Miler)
Bugatti ukázalo interiér speciálu, který si za 200 milionů koupil Cristiano Ronaldo, jen na něm strávilo 4 měsíce Otevřít odkaz do nového okna
Obyčejné auto si projde celým výrobním procesem během pár hodin, téměř unikátní speciál za cenu blížící se čtvrtmiliardě korun ale zjevně vyžaduje jinou péči. Jen doladění jeho interiéru tak trvá 16 týdnů. (Petr Miler)
Bláznivý král bláznivé doby: Prodeje už zapomenutého, levného auta vyráběného 10 let masivně rostou Otevřít odkaz do nového okna
Tomu se říká comeback. V době, kdy prodeje téměř všech aut o desítky procent klesají, si dekádu starý, ani před 10 léty pořádně nechtěný vůz klestí cestu ke štěstí. Na největším trhu Evropy roste o 72 procent, u nás o 102 a i napříč kontinentem je hodně nahoře. (Petr Miler)
K mání je téměř nejeté auto zavražděného slavného rappera, pořídil si ho jen pár týdnů před svou smrtí Otevřít odkaz do nového okna
Zemřel v autě, které vstoupilo do historie, nebylo ale tím jediným, které měl. Necelý měsíc před svou smrtí si koupil legendární off-road, který poněkud smutně zdědila jeho matka. Teď je na prodej. (Petr Prokopec)
Nová auta jsou už tak těžká, že první automobilka oficiálně žádá o změnu limitů u řidičáků Otevřít odkaz do nového okna
Nejsme zase tak staří, přesto velmi dobře pamatujeme doby, kdy více než 1 tunu vážila pouze velká, výkonná nebo luxusní auta. Dnes se zcela vážně bavíme o tom, že hmotnostní limit 3,5 tuny pro řidiče osobních vozů nemusí stačit, tomu se říká změna. (Petr Prokopec)
Mercedes žádá majitele téměř 300 tisíc starších aut, aby s nimi okamžitě přestali jezdit Otevřít odkaz do nového okna
Pokud vlastníte některý z dotčených modelů, které mohou pocházet až z roku 2006, pak s ním raději nevyjíždějte. Je totiž možné, že se do posilovače brzd dostala voda a vy tak nebudete schopni zastavit. (Petr Prokopec)
Další obří SUV Volkswagenu odhalil únik, nápady Němcům dochází už i v případě jmen Otevřít odkaz do nového okna
Když se vám moc nedaří a prodejně nejlépe fungují SUV, tak co byste přidali do nabídky k asi 20 SUV začínající písmenem T? Že by SUV začínající písmenem T? Jestli takto uvažujete, můžete pracovat u Volkswagenu, přesně tímto směrem teď Němci míří. (Petr Miler)
EU udělala další krok směrem k úplnému zákazu spalovacích aut, její zabedněnost je už k breku Otevřít odkaz do nového okna
Je to jako pokoušet se půl hodiny vtloukat dítěti do hlavy, že jedna plus jedna jsou dvě. A pak si vyslechnout, že jsou to tři. EU jsou roky servírovány argumenty, proč vede naprosto nesmyslný boj, ona ho ale vede a bude vést dál, dokud nás nepřivede do průšvihu, který už žádné přerozdělování ...
Vědec s doktorátem přes autonomní řízení ukázal, proč je i nejnovější systém Tesly nebezpečný Otevřít odkaz do nového okna
Na Youtube se neangažují jen lidé vybalující nové mobily nebo dámy předvádějící poslední novinky v líčení, publikuje tam i vědec zabývající se systémy autonomního řízení. A z nápadů Tesly není vůbec šťastný. (Petr Prokopec)
Nové nejdražší auto světa se mělo prodat za miliardy, jde o bývalý služebák šéfa Mercedesu Otevřít odkaz do nového okna
Bývalá služební auta jsou obvykle to poslední, co lidé na trhu ojetin hledají, jak ale jistě tušíte, tento stroj má daleko k obyčejnému. Jeho prodej zatím nebyl oficiálně potvrzen, pokud k němu ale skutečně došlo, jde o mimořádně drahý obchod. (Petr Prokopec)
Úchvatnou superjachtu od Porsche s 4 663 koňmi nikdo nechce, zkouší znovu zaujmout obří slevou Otevřít odkaz do nového okna
Vznikala dekádu s cílem nedělat ostudu značce Porsche, teď ji ale trochu dělá tím, že už se ji třetím rokem nedaří prodat. Z neuváděné ceny přešla na uváděnou, pak došlo na slevy, přesto se kupec výjimečného stroje zdá být v nedohlednu. (Mirek Mazal)
Jasně nejlevnější čtyřletý VW Golf v prodeji najel neskutečné kilometry, podobně neskutečně dobře vypadá Otevřít odkaz do nového okna
Ceny ojetin explodují a peloton nejrychleji zdražujících oblíbených modelů táhne VW Golf TDI. A najednou na vás vykoukne pozoruhodně levný dieselový kombík, který pomalu září novotou? Ve skutečnosti je to lákadlo leda pro české podvodníky. (Petr Miler)
Američané vyvinuli taktická auta se systémem pálícím rakety až na 32 km, z té představy mrazí Otevřít odkaz do nového okna
Auta máme rádi, ovšem z představy, že někam dorazí pořád docela subtilní automobil a raketami začne ničit věci vzdálené desítky kilometrů daleko, jde trochu strach. I tak je to pozoruhodný kus techniky. (Petr Prokopec)
Neobvyklý propadák BMW většinu lidí neláká ani jako ojetina, o to levněji ho ale můžete koupit Otevřít odkaz do nového okna
Je to jeden z největších moderních propadáků BMW, a tak se z nabídky značky pakoval. A nedá se čekat, že by se do ní kdy vrátil. I proto v bazarech startuje již na 160 tisících Kč, etalon kvality a spolehlivosti to ale není. (Petr Prokopec)
Miliardářský právník si nechal předělat obří letadlo na superluxusní soukromý tryskáč, skrývá i kino Otevřít odkaz do nového okna
Musíte být opravdu velmi, velmi bohatí, abyste si mohli dovolit provozovat takové monstrum jako soukromý tryskáč. A tenhle je vážně extra, v „supersportovním” těle skrývá hotový palác, je to jeden z nejluxusnějších takových strojů na světě. (Petr Prokopec)
Němci spočítali, jak se změnily ceny nejžádanějších ojetin za pouhý rok, situace kolem dieselů je fascinující Otevřít odkaz do nového okna
Že je situace na trhu ojetých aut divoká, člověk pozná i bez detailních studií. Ale jak moc je divoká? Jedním slovem velmi a nejvíce patrné je to na cenách donedávna zatracovaných dieselů. (Petr Prokopec)
Auto létající v běžném provozu rychlostmi okolo 270 km/h nemusí stát miliony, jedno takové se ukázalo v akci Otevřít odkaz do nového okna
Podobně rychlé vozy schopné spolehlivě se pohybovat takovým kalupem i v běžném provozu nikdy nebudou pro chudé, nutně ale nemusíte být milionáři, abyste na takové dosáhli. Upravený „CTR” dostává konečně dynamiku vozu tam, kde už z fabriky měla být. (Petr Prokopec)
Auta s extrémními motory nejsou mrtvá, 691koňová novinka má ale být rozlučkou se zlatými časy Otevřít odkaz do nového okna
Představení podobného auta byste v polovině roku 2022 jistě nečekali, přesto je tady. I když auto jako takové není podle našeho gusta, jeho motor ano. Smůlou jen jen, že má být tím posledním z řady. (Petr Prokopec)
Tlaky EU způsobí ještě větší krizi, než je ta dnešní, říká šéf čtvrté největší automobilky světa. A přijde brzy Otevřít odkaz do nového okna
Stačí vlastně jen selský rozum na to, abyste si to domysleli sami, nepotřebujete na to ani manažera s miliardovým platem. Pokud EU vehementně tlačí na něco, co v souladu s jejími plány vůbec nemůže být, co to asi může způsobit? (Petr Prokopec)
Moderní Ferrari s motorem V12 zabavené zločinci je k mání v nucené aukci, bude levnější než kde jinde Otevřít odkaz do nového okna
Prodej zkonfiskovaného majetku čas od času zahrnuje zajímavé věci, tentokrát jde o vskutku výjimečné auto. Jeho historie je pochybná a stav nedokonalý, odměnou kupci ale bude skoro jistě velmi lákavá cena. (Petr Miler)
Mercedes už ví, že s některými modely šlápl vedle, hned několik jich má skončit bez nástupce Otevřít odkaz do nového okna
Automobilový svět se dostal do docela jiné situace, než v jaké byl před léty. Recepty fungující o několik dekád zpět tak nemusí být v přeregulovaném tržním prostředí funkční. Poznává to i Mercedes, který podle všeho již brzy oznámí konec hned několika levnějších modelů. (Petr Miler)
Vzácný sporťák s šestiválcem, 365 koňmi a malým nájezdem za 880 tisíc? Tohle auto všechno splňuje Otevřít odkaz do nového okna
Může se zdát, že na dnešním splašeném trhu s ojetými auty se přes jisté snížení dynamiky růstu cen v poslední době nedá udělat zajímavý obchod. Ale dá, jen musíte hledat mimo obvyklé vody, tenhle vůz budiž důkazem. (Petr Miler)
Situace Fordu ukazuje skutečný stav krize s nedostatkem čipů, slova šéfa výrobce konzolí děsí Otevřít odkaz do nového okna
Z vyjádření některých automobilek není jednoduché udělat si jasný obrázek o tom, co se nyní na poli dodávek čipů skutečně děje a co lze očekávat do budoucna. Činy Fordu ale mluví jasně a slova šéfa Nintenda také. (Petr Prokopec)
Impérium Renaultu se rozpadá. Ještě před pěti léty byl světovou jedničkou, teď přichází o další značku Otevřít odkaz do nového okna
Z dnešního pohledu je až neuvěřitelné, jak nedávno se Renault pral o pozici světové jedničky, však za první polovinu roku 2017 jí reálně byl. Tyhle sněhy jsou ale dávno pryč. Sám Renault padá, Lada už mu nepatří, aliance s Nissanem chřadne a teď další část firmy koupili Číňané. (Petr Prokopec)
Hertz začne půjčovat úžasnou silniční raketu s 912 koňmi, raketu za ni ale bude i účtovat Otevřít odkaz do nového okna
Když je něco hodně drahé, říká se, že to stojí raketu. To je i případ nového přírůstku v nabídce asi nejznámější autopůjčovny světa, tady ale aspoň za raketu dostanete raketu. Výkon 912 koní už je něco. (Petr Prokopec)
S novými elektromobily jsou spojena taková omezení, že budou pro spoustu lidí prakticky nepoužitelné Otevřít odkaz do nového okna
On je jakýkoli elektromobil pro spoustu lidí nepoužitelný, v případě těchto dvou novinek se ale bavíme ještě o docela jiné úrovni. Je sice hezké, že výrobce dává na baterie 10letou záruku, ovšem na oltář tomu padlo jakkoli použitelné dobíjení. (Petr Prokopec)
Šéf VW se velmi odvážně vyjádřil k řešení situace na Ukrajině, Ukrajinci mu to hned dali sežrat Otevřít odkaz do nového okna
Dnes se jediným široce přijímaným postupem zdá být podporovat Ukrajinu a snažit se zašlapat Rusko, Herbert Diess si ale odvážně dovolil navrhnout něco jiného. A jak se dalo očekávat, píchnul hlavně do ukrajinského hnízda. (Petr Prokopec)
Je čas zahájit odpočítávání, doba nových Škod za 2 miliony Kč je už jen 6 688 korun daleko Otevřít odkaz do nového okna
Něco donedávna naprosto nepředstavitelného je najednou tady, ani jsme se nestačili nadát. Krutě rychlé zdražování aut spojené s poněkud násilným přechodem na drahou elektromobilitu šroubuje i ceny aut obyčejných značek do absurdních výšin. (Petr Miler)
K mání je auto, které komunistický diktátor dal dceři jako svatební dar. A to si pište, že nejde o nic „východního” Otevřít odkaz do nového okna
Je fascinující, jak lidé, kteří budovali svět za železnou oponou, sami věděli, že jimi nastolené zřízení není s to vyprodukovat ani něco, co by s čistým svědomím mohli dát lidem z vlastní rodiny darem. Tohle auto budiž jedním z důkazů. (Petr Miler)
Ruský automobilový průmysl je na kolenou, premiéra luxusního SUV pro Putina a spol. ale bude Otevřít odkaz do nového okna
Tušíme, že to Rusové budou prezentovat jako symbol nezdolnosti země a nebudeme se divit, když to tak mnozí obyčejní lidé budou chápat. Faktem ale je, že i kdyby se tohle auto opravdu dostalo to sériové výroby, pro tamní autoprůmysl to nebude znamenat prakticky nic. (Petr Miler)
Důchodce zachoval kouzelně „oholenou” Octavii II ve stavu nového auta. Nemá ani elektrická okna, stojí ale podle toho Otevřít odkaz do nového okna
Guma-švihadla-plecháče, to je v zásadě specifikace tohoto vozu, navíc s úplně základním motorem, na jehož existenci už si někteří ani nevzpomenou. Není to atraktivní provedení, vážně ne, kdo ale chce skromné a jednoduché auto, které nestojí majlant a pořád je jako nové, těžko koupí lépe. (Petr ...
Elektrická bublina splaskává, automobilka s někdejší hodnotou dvou VW ztratila už 87 procent své ceny Otevřít odkaz do nového okna
Bylo to stejně komické jako neudržitelné, firma vyrábějící sotva pár aut prostě nemá hodnotu téměř dvou obřích automobilových gigantů typu VW Group. Dnes je na sedmině a je to pořád příliš. (Petr Prokopec)
Nový luxusní tank na kolech fascinuje pohodlím i bezpečností, ani překonání dveří u něj nic neznamená Otevřít odkaz do nového okna
Pokud toužíte po vrcholném komfortu i bezpečí, tohle je něco pro vás. Nenajdeme mnoho jiných aut, která by vás hýčkala takovým luxusem za dvojitým zabezpečením, připravit si na něj ale musíte docela tučnou sumu. (Petr Prokopec)
BMW se pozoruhodně vypořádalo s nedostatkem čipů, i jeho řešení ale má nepříjemné dopady Otevřít odkaz do nového okna
Se současnou čipovou krizí se snaží nějak vypořádat každá automobilka, ostatně těžké časy vždy přežijí jen ti přizpůsobiví. Řešení BMW znamená, že zákazníci sice dostanou své vozy, musí ale zapomenout na Apple CarPlay a Android Auto. Ovšem jen do času. (Petr Prokopec)
Šéf Renaultu dramaticky otočil. Teď před elektromobily varuje, už je ani nepovažuje za čisté Otevřít odkaz do nového okna
Opravdu nevíme, čemu máme věřit. Na jednu stranu francouzská automobilka hlásá, že se spalovacími auty skončí o mnoho let dříve, než je EU chce zakázat, teď ovšem její šéf varuje před předčasným „přepnutím”. Smysl to nedává žádný. (Petr Prokopec)
Majitel na 26 let zavřel do garáže zdánlivě obyčejný Ford a teď si mne ruce, prodal se za 4,4 milionu Kč Otevřít odkaz do nového okna
Nacházíme se zřejmě na vrcholu jedné investiční éry a podle toho vypadají ceny určitých aut. Jak vidno, recept sázející na prosté zavření nejetého auta na dekády do garáže vyšel řadě lidí, tento zažil hotovou finanční sklizeň. (Petr Miler)
Elektromobil při převozu vzplál s takovou intenzitou, že z kamionu nezbylo nic, poničil i budovy kolem Otevřít odkaz do nového okna
Požáry aut nejsou ničím novým a vlastně ani ničím až tak zvláštním. S příchodem elektrických aut a jejich baterií ale přichází docela nová éra. Ačkoli zde podle všeho elektrické auto nebylo příčinou požáru, vzňalo se a způsobilo obrovské škody na místě i problémy hasičům. (Petr Prokopec)
Ani Mercedes nechápe, co se děje s jeho formulí, vaz mu má lámat přehlížené nové pravidlo Otevřít odkaz do nového okna
Zoufalství, to je to jediné, co čiší ze slov šéfa týmu i hlavy jeho technického vývoje. Oba muži otevřeně přiznávají, že nechápou, co se děje. A kvůli tomu nejsou zatím schopni přijmout klíčové strategické rozhodnutí pro letošní i příští sezónu. (Petr Miler)
Někdejší bestseller populární třídy aut končí jako propadák, ani jedna verze nedostane nástupce Otevřít odkaz do nového okna
Když byl na vrcholu své slávy, kupovalo jej jen v Evropě skoro 320 tisíc lidí ročně. Loni jich bylo o neskutečných 96 procent méně. Pád si tedy vychutnal skutečně až na dno a výrobce s ním dál štěstí pokoušet nemíní. (Petr Prokopec)
Překvapivě levné BMW M3 E46 v ideální verzi připomíná, jak moc se automobilový svět změnil Otevřít odkaz do nového okna
Je to jedno z vysněných aut snad každého automobilového nadšence. A tohle se dá koupit až překvapivě levně. Nejzajímavější je ale nakonec tím, jak krutě nastavuje zrcadlo současné automobilové produkci. (Mirek Mazal)
Britové v testu dieselové Škody Superb hořce zjistili, že ji ničím moderním nelze nahradit Otevřít odkaz do nového okna
Pod tíhou emotivních výkřiků lidé zapomínají na přednosti některých tradičních řešení a jejich ryze racionální efektivitu. Britové si je připomněli v testu dojezdu Superbu Combi, který svou použitelností o několik tříd překonává elektromobily. A zastíní je i ekologickou efektivitou. (Petr Prokopec)
Těžební firma vyvinula obří důlní náklaďák s monstrózním pohonem, přesto šetří přírodu Otevřít odkaz do nového okna
Když se věci vezmou za správný konec a s patřičně komplexním pohledem, mohou být i jindy utopická řešení smysluplnými a efektivními. A nutně k nim nepotřebujete ani malá a slabá auta, rozumí si i s velevýkonnými obry. (Petr Prokopec)
Mercedes ukáže nástupce propadáku, který si nekoupilo ani 100 lidí. Už neřeší, co zákazníci chtějí Otevřít odkaz do nového okna
V historii Mercedesu bychom stěží našli podstatně větší přešlap, bylo to problematické auto z hlediska fungování i ceny. A podle toho se také prodávalo. Vstup do stejné řeky by zarazil, ale ne ve chvíli, kdy šéf firmy říká, že na trh nebude čekat, vytvoří ho. (Petr Miler)
Automechanik s víc jak 50letou praxí říká, že Tesly si kupují jen hlupáci, riskuje mnohé Otevřít odkaz do nového okna
Za jiných okolností by to bylo bráno jen jako jeden z názorů, „teslisté” ale už nejednou ukázali, že nejsou skupinou, která by se s kritikou vyrovnávala snadno. Jsme zvědavi, jestli kanál Scottyho Kilmera na Youtube nechají být. (Petr Prokopec)
Levné americké Ferrari umí ukázat záda originálu, i když stojí jen šestinu jeho ceny Otevřít odkaz do nového okna
Když někdo nabídne „něco jako”, prostě alternativu k určité žádoucí, ale většině lidí nedostupné věci, obvykle to znamená, že za podstatně nižší cenu dostanete také podstatně méně muziky. Ne však v tomto případě. (Petr Prokopec)
Jedno z posledních aut Michaela Schumachera je na prodej, koupil si ho skutečně sám, za své peníze Otevřít odkaz do nového okna
Aut, kterých se Michael Schumacher dotkl nebo s nimi po nějaký čas jezdil, existuje spousta. Tohle si ale sám koupil, dokonce po konci své kariéry u Ferrari. Přesto jde o Ferrari, vlastnil jej až téměř do chvíle své osudné nehody. (Petr Miler)
Číňany zabavená továrna slavné americké značky míří do aukce, je to konec jednoho velkého snu Otevřít odkaz do nového okna
Proslula na poli, které se s aktivitami v Číně nezdají být ideálně slučitelné, přesto to zkusila a ve spolupráci s lokálním partnerem i takřka dokončila své tamní zázemí. Dobře to ale nedopadlo. (Petr Prokopec)
Nejsilnější diesel v osobním autě v historii lidstva ukázal, co 10 let po svém konci dokáže na Autobahnu Otevřít odkaz do nového okna
Může se zdát, že automobilový svět kráčí stále vpřed a včerejší hrdinové jsou zítřejší poražení. Jenže tak jednoduché to není, v případě dieselů dodnes nevzniklo nic, co by překonalo extrémní stroj Audi, jehož éra skončila už v roce 2012. (Petr Miler)
Francouzská silniční stíhačka se prodala za bláznivou sumu, další z 1 820 může být levněji vaše Otevřít odkaz do nového okna
Je to v podstatě obyčejné auto, akorát v hodně neobyčejné verzi. Ta původní se pyšní i hodně zvláštním interiérem, přesto byste do žádné z nich neřekli, že jde o zboží za miliony korun. Ale je. (Petr Prokopec)
Šéfka Audi promluvila o tom, co bude se spalovacími motory, rozumnému člověku vstávají vlasy hrůzou Otevřít odkaz do nového okna
Audi moc dobře ví, že existují trhy, na kterých se elektrická auta uplatní jen velmi obtížně. A ten český jednoznačně patří mezi ně. Přesto ani na nich žádné jiné vozy nenabídne a toto rozhodnutí označuje za „nezvratné”. No, to se ještě uvidí. (Petr Miler)
Číňan se neuvěřitelným způsobem otočil na hraně srázu, k dispozici zdaleka neměl ani místo odpovídající délce vozu Otevřít odkaz do nového okna
Jak se dá otočit s autem na místě, kdy na jedné straně je zeď, na druhé ostrá hrana hlubokého srázu a šířka onoho místa zdaleka neodpovídá ani délce vozu? No, podívejte se, raději ale ne po jídle, může se vám z toho trochu zvednout žaludek. (Petr Miler)
Zabavená sbírka aut zesnulého pašeráka drog fascinuje, měl i 10 nejetých japonských legend a 5 ceněných BMW Otevřít odkaz do nového okna
Tohoto člověka dost dobře nelze obdivovat za to, co dělal, jeho vkus na auta byl ale vytříbený. V podstatě všechno, co dal za nelegálně získané peníze dohromady, je v hledáčku automobilových nadšenců první kategorie. (Petr Miler)
Vrcholně luxusní Audi s 470 tisíci km se v prodeji nevidí, ukazuje cestu k zajímavé koupi Otevřít odkaz do nového okna
Tato nabídka sama o sobě zase tak lákavá není, koupi přímo tohoto vozu vám navzdory podle všeho dobrému stavu nedoporučili. Jeho neobvyklost ale ukazuje, že investice do dříve vypíchnutých vozů nemusí být zase taková marnost, jak se některým zdá. (Petr Miler)
Prodeje Škody Octavia se propadají tak moc, že za horšími časy se musíme vrátit o dekády zpět Otevřít odkaz do nového okna
Po mnoha letech zdánlivě nekonečných úspěchů je to hodně studená sprcha. A pokud se nestane zázrak, bude ještě hůř, jen za poslední zmapovaný měsíc klesl odbyt mladoboleslavského bestselleru o masivních 79 procent během tří let. (Petr Miler)
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 2:39 17.5.2022)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2022