R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

České stavby - aktuální články

https://www.ceskestavby.cz/clanky/ otevírá se do nového okna Tématické články ze serveru České stavby.
Textilní akustický závěs pomůže s nežádoucími odrazy zvuku v prostoru Otevřít odkaz do nového okna
Akustické závěsy dobře známe z divadel, biografů, operních domů a koncertních síní. Panuje mýtus, že pomohou bránit hluku z ulice pronikat okny. Třeba v ložnici, abychom mohli klidněji spát, ovšem v tomto smyslu jde o doplněk, který není příliš funkční.
Nádrže na dešťovou vodu vybíráme podle plochy střechy a naší spotřeby Otevřít odkaz do nového okna
Že je dešťová voda nejlepší k zalévání zahrady i pokojových rostlin a navíc padá shůry zcela zdarma, ví určitě každý. A právě tu vodu, která spadne na střechy, je třeba sbírat do akumulačních nádrží, ale třeba i obyčejných sudů. Voda, která dopadne přímo na pozemek, by přitom měla mít možnost se na ...
Titul Urbanistický projekt roku 2022 získalo Jiráskovo náměstí v Kolíně Otevřít odkaz do nového okna
Ocenění v soutěži Urbanistický projekt roku 2022 si odneslo celkem 6 projektů ze 16 přihlášených urbanistických projektů z celé České republiky.
Domem měsíce července 2022 je nízkoenergetický bungalov Staing K134 Otevřít odkaz do nového okna
Staing K134 je moderní jednopatrová stavba vhodná do nízké okolní zástavby jako samostatně stojící. Svými dispozicemi 4+kk a vnitřním uspořádáním uspokojí nároky čtyřčlenné rodiny.
Co znamená jedlý trávník a jak takovou travní plochu založit Otevřít odkaz do nového okna
Založení jedlého trávníku je poměrně jednoduché, stačí holá plocha a výsev luční směsi obsahující výhradně bylinky, které lze konzumovat. Ideálně nižší luční směs, kterou lze i sešlapat a kosit trochu častěji. Ano, k pojmu jedlý trávník patří i slovo kosení.
Termoizolační fólie SUNFLEX - zásadní úspora nákladů za vytápění i klimatizaci Otevřít odkaz do nového okna
Chcete, aby váš nový nebo zrekonstruovaný dům nepředstavoval jen estetický komfort, ale zároveň komfort tepelný? Pak jako součást izolačního systému použijte termoreflexní fólie SUNFLEX.
Kdy je třeba pro stavbu zahradního domku povolení a kdy ne Otevřít odkaz do nového okna
Zahradní domky nejsou dobré jen k uskladnění nářadí a zahradní techniky, v mnohých se dá i přespávat. Některé zahradní stavby přitom nemusíme hlásit stavebnímu úřadu, jiné vyžadují stavební povolení. Jaký je mezi nimi rozdíl?
Dřevo, nebo plast? Porovnali jsme důležitá kritéria výběru oken do dřevostavby Otevřít odkaz do nového okna
Pokud patříte mezi 15 % lidí, kteří si zvolili jako nové obydlí dřevostavbu, určitě už vyvstala otázka jaká vybrat okna. Pro ukotvení okenních rámů do domu ze dřeva žádné technologické úpravy potřeba nejsou, proto se při nákupu můžete rozhodovat stejně jako u klasických zděných staveb.
Když je v ložnici horko. Jak na spánek během tropických letních nocí Otevřít odkaz do nového okna
Kalendář i teploměr se vzácně shodují na tom, že léto už je skoro tady. Pozná se to trochu i podle toho, že v noci máte lehčí spaní. Za horkých letních nocí se nám totiž spí hůře, na ulicích je večer víc živo a písklavým bzukotem se umí připomenout i komáři. Jak tedy ložnici nachystat na letní ...
Venkovní stínění zabrání přehřívání interiérů nejúčinněji Otevřít odkaz do nového okna
Venkovní stínění je sice obvykle o dost dražší než to interiérové, ale o to je účinnější. Objevuje se i na domech bytových, dokonce i na těch starých, nejen na novostavbách, obzvláště oblíbené je však v případě novostaveb rodinných domů, kde je často kombinováno stínění venkovní a vnitřní.
Sprchování nesvědčí jen lidem, prospěje i většině pokojových rostlin Otevřít odkaz do nového okna
Nejlepší sprchou je pro rostliny déšť. Pokud ale nemáte možnost za příjemného deštíku rostliny vynést ven a nechat „opršet“, pomůže i obyčejná vana nebo sprchový kout v bytě. Ostatně, pravidelné „sprchování“ deštěm je jedním z důvodů pro letnění pokojovek.
Klimatický modul optimalizuje teplotu čerstvého vzduchu přiváděného do interiéru Otevřít odkaz do nového okna
Ať už jde o moderní individuálně stavěný nebo montovaný rodinný dům, jsou stále žádanější větrací systémy s rekuperací tepla s dochlazováním a dohřevem vzduchu.
Sušička prádla: užitečný pomocník, ale pohroma pro přírodu i peněženku Otevřít odkaz do nového okna
Sušička je domácí spotřebič, který vám doma ušetří spoustu práce. Nešetří ale oblečení a přírodu a zdá se že ani vaše zdraví. Pojďme si říci, kde je problém. Přidáme také pár tipů, jak škody minimalizovat.
Záchrana, zpřístupnění a nové využití paláce na hradě Helfštýn Otevřít odkaz do nového okna
Doslova celý svět zaujala rekonstrukce paláce na hradě Helfštýn, druhém největším hradním komplexu na území ČR (prvenství má Pražský hrad). Na rozdíl od Pražského hradu však z Helfštýnu zbyly do dnešních dnů středověké ruiny, byť s tradicí sahající až do 14. století. Helfštýn se ale dnes honosí ...
Jak ošetřit rohy a kouty sádrokartonových konstrukcí, aby nepraskaly Otevřít odkaz do nového okna
U sádrokartonových konstrukcí se běžně setkáváme s finální úpravou koutů pomocí akrylu. Rohy stěn bývají pak opatřené hliníkovou lištou ve vrstvě tmelu. Zmíněné řešení není z hlediska výdrže zcela optimální. Kouty často po pár letech praskají a rohy se velmi snadno mechanicky poškodí. Oprava je ...
Když okrasné jehličnany stůňou, co je trápí a jak jim pomoci Otevřít odkaz do nového okna
U obrazu nás většinou zajímá samotná malba na plátně a ne stav rámu. Jenže i mistrovské dílo na plátně může být kvůli škůdcům rozhlodáno. S okrasnými nelistnatými stromy v zahradě je to podobné: povětšinou jen dotváří kulisu, a proto lehce přehlédneme, že se v ní děje něco nekalého. Jací jsou ti ...
Nízkonákladová argentinská Casa Lagarreta je stavbou čtyř živlů Otevřít odkaz do nového okna
Působivá ukázka jihoamerické architektury, která se nebojí odvážných kombinací a kreativních nápadů. Stavba víkendového domu vychází z minimalistického designu a potenciálu zdejší krajiny, který výtečným způsobem rozvíjí.
Zelené kaskády nabízí život v zeleni Otevřít odkaz do nového okna
Lehce industriální vzhled v zeleném hávu, technologie charakterizující moderní bydlení, okolí nabité příležitostmi pro trávení volného času v přírodě. Do centra Prahy je to přitom různými způsoby dopravy půl hodiny a méně. Tohle je bydlení pro každého, kdo rád žije aktivně a zároveň nechce ztrácet ...
Střešní systém ISOTEC zateplí podkroví a zabrání usídlení kun Otevřít odkaz do nového okna
Střešní systém ISOTEC je doslova ideální řešení pro zateplení každého podkroví. Nepřipustí přitom častý problém, totiž usídlení kuny skalní v konstrukci vaší střechy!
Čerstvé třešně si můžete natrhat zdarma dokonce i v Praze Otevřít odkaz do nového okna
V jedné malé obci u Českých Budějovic je dosud za vsí třešňová alej, kdysi to bylo tak, že ke každé chalupě patřil jeden strom, dnes již ale zřejmě nikdo neví, který ke které. A alej zůstala veřejnou, kde si může čerstvé třešně zdarma natrhat, kdo chce. Takové možnosti však přináší i města, třeba v ...
Splachování je přežitek. Jak ušetřit vodu i čas a zároveň zlepšit hygienu? Otevřít odkaz do nového okna
Existují toalety, které mají oproti těm splachovacím nečekané výhody. A nejde jen o toalety sedací, stojící na zemi či závěsné, ale pořídit si lze i pisoár, který funguje bez vody. Kromě úspory vody nezapáchá, neucpává se a jeho údržba zabere minimum času.
Skalničky pěstované mimo skalky, nápad, který má své kouzlo Otevřít odkaz do nového okna
Že se skalničky pěstují na skalkách už tak nějak vyplývá z jejich pojmenování. Co když je ale osadíme někam jinam? Malá změna přinese velký efekt.
Slanou anebo sladkou vodu v bazénu? Výhody a stinné stránky Otevřít odkaz do nového okna
Slaná voda v bazénu je hitem, trendem, který má své opodstatnění. Propadly jí po celém světě milióny lidí a důvodů je více. Například absence chlorového zápachu a alergických reakcí na chlór, ale i snadnější údržba bazénové vody.
Je na trávník lepší aku-sekačka nebo ta motorová, záleží, kolik máte práce Otevřít odkaz do nového okna
O náčiní, které je takzvaně „na baterky“ jsme dlouhou dobu neměli valné mínění. Jenže časy se mění. Fandové burácejících motorů možná nebudou souhlasit, ale akumulátorové sekačky už dnes ztělesňují větší řádku uživatelských výhod, než jen tichý chod. Už neplatí, že by svým výkonem a záběrem ...
Inspirace: Koupelny v podkroví mají svá specifika, výsledek ale může být úžasný Otevřít odkaz do nového okna
V podkroví vybudujeme jednoznačně nejlevnější bydlení. A pokud je dokonce střecha ve výborném stavu, ideálně nedávno realizovaná a včetně pojistné hydroizolace, nepotřebujeme základy ani nosné stěny, vystačíme si s přizdívkou u šikmin a příčkami. Jediné omezení v podkroví představují zmíněné ...
Protihluková izolace stropu, stěny a podlahy Otevřít odkaz do nového okna
Protihluková izolace stropů, stěn a podlah může mít mnoho podob. K efektivním řešením patří protihlukové eko desky, lisované akustické desky a pružné podlahové podložky. Představme si jednu po druhé podrobněji.
Kdo by měl rád obtížné komáry, přesto mají i oni místo na slunci Otevřít odkaz do nového okna
Bodnutí komára je bolestivé, přitom komáři upíjí naši krev, při letu nepříjemně pískají a přibližující se a vzdalující pískot nás často přivádí až k šílenství. Ve světě pak komáři přenáší nepříjemná, až smrtelná onemocnění a dokonce ještě v 50. letech 20. století komáři rodu Anopheles sužovali ...
Country styl z jihu Ameriky, projekt Villa Tannah je fúzí stylů místních, country i moderních Otevřít odkaz do nového okna
O tom, že country není jen trampská muzika, se na Českých Stavbách už psalo. Jako svérázný styl uvolněného venkovského bydlení si vyzískal oblibu po celém světě, a to včetně Brazílie. Projekt Villa Tannah reprezentuje fúzi místních stylů, moderny i country, na interiéru víkendového domu.
Pasivní stavebnictví - 5 výhod pro uživatele Otevřít odkaz do nového okna
Kvůli rostoucím nákladům na provoz budov se při výstavbě nových a užívání existujících budov stále častěji poohlížíme po energeticky úsporných technologiích. Jedním z nejrozšířenějších trendů se stává tzv. pasivní stavebnictví. Proč stojí za zamyšlení a jaké nabízí možnosti?
Nekonečno možností interiérového stínění Otevřít odkaz do nového okna
Zastínění interiéru v dnešní době čítá mnoho možností. Nejde však jen o ochranu před světlem a teplem, interiérové stínění je vždy i součástí dané místnosti a dotváří tak její design.
Jakou roli hraje při rekonstrukcích nemovitostí design? Otevřít odkaz do nového okna
Hlad po hypotékách ochlazuje po tom, co se začaly zvedat úrokové sazby a ceny nemovitostí jsou stále na vysokých hodnotách. Pořízení nájemních bytů jako investiční příležitosti již není tak atraktivní. Proto se mnozí investoři spíše pouštějí do rekonstrukcí svých stávajících nemovitostí. Společnost ...
Natrhejte si v národním parku beztrestně krásnou kytici do vázy Otevřít odkaz do nového okna
Natrhat si třeba ve známém KRNAPu kytici a hrdě si ji nést domů, to se může pěkně prodražit. Ne však v případě lupiny čili vlčího bobu, konkrétně vlčího bobu mnoholistého. Ochránci přírody naopak vybízí návštěvníky parku, aby jim pomohli s eliminací lupiny jejím trháním a to samé se děje také na ...
Jak na zahradu úsporně a levně, přinášíme rady, které se mohou brzy hodit Otevřít odkaz do nového okna
Šetřit korunky je možné všude a ani vaše zahrada v tom není výjimkou. Nemusíte přitom být skrblíci nebo vyložení škrti, snaha vypořádat se při veskrze prospěšném hobby s nižším rozpočtem je vlastní nám všem. Nerozum je naopak zbytečně utrácet za věci, které jde pořídit levněji.
Inspirace: Dřevěná koupelna, drahý risk anebo dobrá investice nevšedního vzhledu Otevřít odkaz do nového okna
Se dřevem se v koupelnách potkáváme běžně, minimálně pak alespoň v podobě dřevěných dveří nebo oken a dřevěného nábytku včetně regálů. Ale celá koupelna ze dřeva? Tedy s výjimkou zařizovacích předmětů? Mnozí si nyní asi ťuknou na čelo, ale i dřevěné koupelny se staví. A vypadají báječně.
Horká termální koupel ve vaší zahradě Otevřít odkaz do nového okna
Kdo se ještě nekoupal v koupacím sudu, jako by snad ani nežil. Koupací sudy jsou doslova horkým trendem posledních let a můžete se s nimi setkat v celé řadě ubytovacích zařízení a rekreačních objektů.
Je to strom anebo není, blahočet je pravěkou podivností, která ohromí Otevřít odkaz do nového okna
Blahočet je podivnost, která ohromí. Má za sebou dlouhou historii, pojí se s ním řada legend. A přitom můžete tuto exotickou krásku z jižní polokoule klidně pěstovat doma.
Tři důvody, proč používat bidet Otevřít odkaz do nového okna
Důvodem, proč u nás bidety zatím nepatří k základnímu vybavení, jsou často různé předsudky, ale také nedostatečná osvěta. Používání bidetu má přitom řadu benefitů, mezi kterými je i pozitivní vliv na zdraví. Proč dát bidetu šanci? Máme pro vás tři hlavní důvody.
Spoření, investování, nebo obojí? Kam ukládat úspory, aby neztratily hodnotu Otevřít odkaz do nového okna
Kam uschovat naspořené peníze? Jak naložit s dědictvím či obnosem po prodeji rodinného vozu, když zrovna nic pořizovat nepotřebujete? Tento článek je průvodcem po finančních produktech pro obyčejné lidi, kteří nejsou burzovní žraloci a nehodlají riskovat.
Rio House, betonovou džungli důchodci vyměnili za opravdovou Otevřít odkaz do nového okna
Bydlení na důchod si každý představuje trochu jinak. Manželský pár z brazilského Ria si nevysnil poklidné předměstí, ale moderní dům v těsném dotyku s divokou džunglí.
Laskavec ocasatý a laskavec krvavý, nenáročné letničky, které vyrostou téměř všude Otevřít odkaz do nového okna
Laskavce, jinak též amaranty, u nás okrasné letničky, jinde listová zelenina a nebo produkce na semeno. Rod laskavec je poměrně pestrý a s cca šedesáti druhy dovede překvapit. Před několika lety překvapily laskavce i nás, tedy právě laskavec krvavý.
Co všechno můžete na svém domě a v zahradě rozsvítit Otevřít odkaz do nového okna
Ano, elektřina je nyní velmi drahá, ovšem moderní LED zdroje světla sráží její spotřebu na minimum. V zahradě nemusíme být večer po tmě a pomocí zahradních svítidel si navíc můžeme vytvořit kouzelnou atmosféru. Základ samozřejmě představuje lepší orientace v zahradě za tmy, osvětlení cest, pěšin, ...
Stavební pouzdro PURE, novinka netradičních rozměrů od JAP FUTURE Otevřít odkaz do nového okna
Jedním ze základních prvků každé místnosti jsou beze sporu dveře. Oddělují jednotlivé prostory v bytě a vytváří komfortní zónu soukromí. Už při plánování stavby či rekonstrukce je nutné se zamyslet nad jejich výběrem. Ujasnit si, jaké a kam umístit a jaký budou plnit účel.
Poznej svého nepřítele, životní strategie mšic spočívá v bezhlavém množení Otevřít odkaz do nového okna
Někomu příroda nadělila rychlost, sílu nebo dokonalé maskování. A mšicím? Ty dostaly do vínku schopnost množit se závodním tempem. Jako králíci na steroidech. Vlastně, ještě rychleji. Co z toho plyne pro zahradníky?
Jak často a kdy stříhat levanduli, aby krásně kvetla i v dalším roce Otevřít odkaz do nového okna
levanduli můžeme stříhat několikrát v roce, poprvé v březnu až dubnu, podruhé po odkvětu v červnu až srpnu a případně potřetí i na podzim od konce srpna do září. Ovšem podzimní řez se příliš nedoporučuje.
Vše o kamnech s prezidentem Cechu kamnářů Liborem Soukupem Otevřít odkaz do nového okna
Podcast s prezidentem Cechu kamnářů Liborem Soukupem jsme natáčeli až večer. Libor přišel do studia v pracovním, dorazil totiž rovnou ze stavby. Není tedy pouze formálním prezidentem řemeslnického cechu (který mimochodem existuje již od roku 1995), ale také praktikujícím kamnářem.
Video: dekorativní podlahová stěrka PUR Deco Color Otevřít odkaz do nového okna
Nejen nové trendy vznikající pod tužkami architektů, ale i požadavky investorů kladou velké nároky na výrobce designových litých stěrek, a právě firma Remmers ve spolupráci s architekty udává v tomto odvětví směr.
Nepleťte si servis a revizi plynového kotle, jak často je třeba revizi provádět Otevřít odkaz do nového okna
Zaměňování pojmů servis a revize je častou chybou laiků. A laikem je vlastně každý, kdo vytápí, ohřívá vodu anebo vaří či peče plynem, aniž by pořízenému zařízení rozuměl. Revizi navíc musí často udělat jiná firma, než ta, která zajišťuje servis. Revizní technik musí mít platné osvědčení a ...
Dekorace anebo kýč, jaké jsou výhody a nevýhody umělých květin Otevřít odkaz do nového okna
Bývaly časy, kdy se štětky na mytí záchodů a umělé květiny lišily jen barvou. Tyhle časy už jsou naštěstí dávno pryč, a kvalita materiálového provedení a pestrost detailů současných umělých květin umí splést i pozorného odborníka. Spolu s tím přibylo výhod jejich vkusné aplikace, ale také nároků. ...
Petržel listovou a nebo kořenovou, obě zlepší chuť i posílí zdraví Otevřít odkaz do nového okna
Petržel ve vývarech a v polévkách je snad naprosto nezbytná, nejlépe ta čerstvá. Lze jí však také dochucovat saláty a jiné pokrmy, dozdobit chlebíčky a lahůdkové mísy, ale také vařit omáčky. Ostatně třeba základ oblíbenou české pochoutky jménem svíčková tvoří právě kořenová petržel spolu s mrkví a ...
Pokud máte doma invazní druh, měli byste nyní zbystřit Otevřít odkaz do nového okna
Debata o osudu invazních druhů na území členských zemí EU postoupila do své závěrečné fáze. A spolu s ní spouští české Ministerstvo životního prostředí na svém webu nový on-line formulář, do něhož mohou lidé zaregistrovat své domácí mazlíčky, které mezi vyjmenované a do seznamu invazních druhů ...
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 8:22 3.7.2022)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2022