R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

E15.cz - Finexpert

S Air Bank nově můžete na účtu do mínusu, za 19 procent ročně Otevřít odkaz do nového okna
Air Bank tento víkend ladí internetové bankovnictví, od neděle nabídne kontokorent, tedy možnost jít na účtu do mínusu. Úrok bude 18,9 procenta, zbytečné poplatky nebudou.
Průzkum: Češi jsou zodpovědnější, déle studují podmínky úvěru Otevřít odkaz do nového okna
Češi se ve vztahu k úvěrům a jejich podmínkám chovají proti minulosti zodpovědněji. Třetina věnuje studování obchodních podmínek úvěru před jeho podepsáním více než hodinu svého času a 15 procent minimálně jeden den. Podle pravidelného průzkumu úvěrové společnosti Cofidis jde o nejpozitivnější ...
Platit méně za půjčky může každý. Snížit splátky vám pomůže konsolidace Otevřít odkaz do nového okna
V Česku splácí dluh více jak čtvrtina populace, z toho třetina se potýká hned s několika dluhy najednou. Splácet půjčku půjčkou je pro některé stále zcela běžné. Bohužel právě tento přístup k úvěrům často končí dluhovým kolotočem, ze kterého už není cesty ven. Přitom platit méně za půjčku je ...
Dluhy splácíme nejrychleji od roku 2014 Otevřít odkaz do nového okna
Zadlužení Češi splácejí dluhy nejrychleji od roku 2014. V první čtvrtině letošního roku vzrostla průměrná částka, kterou z nesplacených pohledávek dlužníci hradí, o 11 procent na 2183 korun. Lidé také poctivěji dodržují splátkové dohody, vyplývá z čtvrtletních statistik inkasní agentury EOS KSI. ...
Průzkum: Největší ochotu zadlužit se mají učitelé Otevřít odkaz do nového okna
Práce pro nás není jen o penězích. Je pro nás hodně důležité, aby nás bavila. Tento názor zastávají hlavně zaměstnanci zdravotnických, učitelských a „uniformovaných“ profesí.
dTest varuje před neuváženými dluhy, radí číst pozorně smlouvy Otevřít odkaz do nového okna
Půjčovat peníze je skvělý byznys, stačí podepsat a jsou „vaše“. Jenže pravidelně splácet už není taková zábava, jak utrácet. Než se zadlužíte, projděte si pět zlatých pravidel rádce spotřebitelů.
Ceny nemovitostí rostly, nejvíce zdražily byty, nejméně pozemky Otevřít odkaz do nového okna
Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku v prvním čtvrtletí meziročně dále rostly. Nejvíce zdražily byty, nejméně pozemky. Byty zdražily nejvíce také v porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku, ceny stagnovaly pouze v Ústeckém kraji. Ve své tiskové zprávě to sdělila Hypoteční banka.
Přísnější hypotéky nejvíce postihnou samožadatele, mladé páry a drobné investory Otevřít odkaz do nového okna
Všeobecně se očekává, že Česká národní banka zpřísní své doporučení pro poskytování hypoték, a to pro posuzování ukazatelů DTI a DSTI. Ty vyjadřují výši celkových dluhů klienta k jeho ročnímu příjmu, respektive výši všech splátek dluhů vztaženou k měsíčnímu příjmu. 
Už i klienti Air Bank mohou o půjčku požádat přes chytrý telefon Otevřít odkaz do nového okna
Air Bank rozšiřuje funkčnosti své aplikace My Air, díky mobilu tak vyplníte celou žádost o půjčku a pak i vyfotíte své doklady totožnosti. Půjčka přes mobil má stejné parametry, jako ta uzavřená na pobočce nebo přes internetové bankovnictví.
Nenechte své volné finanční prostředky ležet na běžném účtu Otevřít odkaz do nového okna
Za již takřka tradiční chybu lze považovat zlozvyk, který se týká nakládání s volnými financemi. Lidé své mnohaleté úspory nechávají ležet na běžném účtu, kde vzhledem k inflaci ztrácí na hodnotě. Proč si tedy například na důchod nepřilepšit efektivněji prostřednictvím investování? Řešení s vyšším ...
Zpřísnění podmínek pro získání hypotéky: Češi rozděleni na dva tábory Otevřít odkaz do nového okna
Zpřísnění podmínek pro získání hypotéky za strany České národní banky rozdělilo Čechy na dva tábory – na ty, kteří jsou připraveni a na ty, kteří připraveni nejsou.
Air Bank zavedla další pásmo úrokových sazeb u hypoték Otevřít odkaz do nového okna
Air Bank od 1. června zavádí třetí úrokové pásmo u hypoték. Nově tak banka nabízí úrok 2,99 procenta u hypoték nižších než 700 tisíc korun.
Dluhy domácností v dubnu stouply na zhruba 1,565 bilionu korun Otevřít odkaz do nového okna
Dluhy českých domácností vůči bankám stouply v dubnu oproti březnu o téměř 9,4 miliardy korun na zhruba 1,565 bilionu korun. Meziročně dlužily domácnosti o 111 miliard více. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka. Zadluženost firem byla rovněž meziměsíčně i meziročně vyšší.
ČMSS nabízí úvěr i bez předem vybrané nemovitosti Otevřít odkaz do nového okna
Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) připravila nabídku úvěru, který lze získat i bez konkrétní vybrané nemovitosti. Nejdříve si tedy můžete zažádat o financování a poté do 12 měsíců vybrat konkrétní nemovitost.  
I „výhodné“ mikropůjčky vás mohou připravit o majetek. Za vším stojí RPSN a krátká doba splatnosti! Otevřít odkaz do nového okna
Krátkodobá půjčka je řešením nejednoho problému. Chybí vám peníze do výplaty? Nemáte finanční rezervu? Překvapil vás nedoplatek energií? Sjednejte si mikropůjčku. Avšak pozor, ne vždy je krátkodobý úvěr vhodnou pomocí, a to především kvůli RPSN a pouhé několikadenní splatnosti.
Podíl Čechů, kteří neplatí včas dluhy, je nejnižší od roku 2008 Otevřít odkaz do nového okna
Schopnost Čechů splácet závazky se letos dále zlepšila. Na konci března mělo dluhy po splatnosti 7,18 procenta dospělých, což je nejméně od poloviny roku 2008. Na konci loňského roku to bylo 7,32 procenta. ČTK o tom informovalo sdružení Solus, jež svým členům umožňuje přístup k informacím o lidech ...
Hypotéka a krizové situace: Jak je řešit? Otevřít odkaz do nového okna
Rozvod, ztráta práce nebo musíte dům s hypotékou prodat? Po bezproblémovém splácení mohou nastat složité situace. Jak je řešit, když máte „na krku“ hypotéku?
Jak na hypotéku, když nemáte našetřeno 20 procent vlastních zdrojů Otevřít odkaz do nového okna
Od loňského dubna vám banky nedají stoprocentní hypotéku. Musíte mít našetřeno, nebo shánět finanční zdroje jinde. Úvěr ze stavebního spoření už banky neberou. Kde peníze sehnat?
Průměrná sazba hypoték v březnu stoupla na 2,46 procenta Otevřít odkaz do nového okna
Průměrná úroková sazba hypoték letos v březnu stoupla na 2,46 procenta z únorových 2,36 procenta, jejich růst tak mírně zrychlil. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Předloni v prosinci byla sazba na minimu 1,77 procenta. Počet uzavřených hypoték byl v březnu přesto nejvyšší za letošní rok.
Hypoteční banka nabízí Zelenou hypotéku. Má podpořit výstavbu energeticky šetrného bydlení Otevřít odkaz do nového okna
Hypoteční banka přichází s nabídkou tzv. Zelené hypotéky. Speciální hypoteční úvěr bude moci využít každý, jehož stavba splní energetickou náročnost ve třídě A nebo B.
I WĂĽstenrot snižuje úrokové sazby u hypoték Otevřít odkaz do nového okna
WĂĽstenrot hypoteční banka snižuje úrokové sazby o 15 setin procentního bodu u hypotečních úvěrů. Změna platí pro všechny fixace Hypotéky pro vlastní bydlení a Hypotéky Refin v pásmu 80 až 90 procent zástavní hodnoty nemovitosti.
Než zažádáte o hypotéku, prověřte svou úvěrovou historii Otevřít odkaz do nového okna
Pozdě splácené účty za telefon, přečerpaný kontokorent nebo třeba špatně nastavený trvalý příkaz. I to jsou detaily, které můžou zkomplikovat žádost o hypotéku nebo jiný typ úvěru. Na co by se měl člověk dopředu zaměřit, aby ho nečekalo kvůli podobným „hříchům z minulosti“ nepříjemné překvapení ...
UniCredit Bank snížila úroky u hypoték, nejvíce u sedmi a desetiletých fixací Otevřít odkaz do nového okna
UniCredit Bank snížila od dubna 2018 úroky u hypotečních úvěrů. Pro všechny nabízené fixace na jeden, dva, tři, pět, sedm a deset let tak připravila jednotnou úrokovou sazbu.
Osobních bankrotů bylo v březnu nejvíce od července 2017 Otevřít odkaz do nového okna
V březnu bylo vyhlášeno 1263 osobních bankrotů, což bylo o 223 více než v únoru. Zároveň bylo podáno 1232 návrhů na osobní bankrot, o 23 více než o měsíc dříve. Vyplývá to ze statistik společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.
Nejčastější úroková sazba u hypoték? 2,49 procenta Otevřít odkaz do nového okna
Většina lidí (61,9 procenta) má hypoteční úvěr s roční úrokovou sazbou 2,49 procenta, ale i nižší. Ukázal to průzkum Moneta Money Bank. 13,4 procenta respondentů má aktuálně uzavřenou smlouvu s úrokem 3,00 procenta nebo vyšším.
Dlužíme 2,14 bilionu korun, jen loni jsme si napůjčovali 177 miliard Otevřít odkaz do nového okna
Řeč je o hypotečních a spotřebitelských úvěrech od bank i nebankovních institucích. Počet dlužníků stagnuje, lidé si ale půjčují stále větší částky. 80 procent jsou dlouhodobé úvěry na bydlení. Ze statistiky dále plyne, že loni výrazně klesl počet neplatičů.
Vyvarujte se zbytečných dluhů, místo půjček na zbytné věci zkuste raději peníze ušetřit Otevřít odkaz do nového okna
Půjčování peněz je skvělý byznys, banky i nebankovní instituce se tak mohou doslova přetrhnout v tom, aby vás přesvědčili, že si můžete dopřát cokoli, na co právě nemáte dost peněz. Jenže půjčovat si na zbytečnosti je první krůček do dluhové pasti...
Šest rad, jak si nevykoledovat finanční problémy Otevřít odkaz do nového okna
Finanční gramotnost se v Česku pohybuje stále jen na průměrné úrovni. V nedávném průzkumu České bankovní asociace dosáhli Češi 56 bodů ze sta. Oproti loňskému roku je to zlepšení o pouhý bod.
Hypotéka pro OSVČ: Je těžké ji získat? Otevřít odkaz do nového okna
Pokud o hypotéku žádá podnikatel, bude mít složitější cestu než běžný zaměstnanec. Banky jsou k živnostníkům přísnější. Zamotané to může být s příjmy, protože záleží, jakým způsobem daníte.
Pár tisíc do výplaty? Pět důvodů, proč si nikdy nebrát tzv. mikropůjčku Otevřít odkaz do nového okna
S nebankovními poskytovali půjček se roztrhl pytel, půjčují zpravidla jen pár tisíc na pár týdnů. Společné mají několik věcí: úrok ve stovkách a RPSN v tisících procent ročně. Pokud opravdu nutně potřebujete pár tisíc do výplaty, využijte „kreditku“, nebo kontokorent.
IFS a BRC certifikace potravin. Kdy se bez nich neobejdete? Otevřít odkaz do nového okna
Mrtvá myš na dně pivní lahve nebo myš zapečená v chlebu. Takové zprávy odradí zákazníky od nákupu potravin dané značky na velice dlouhou dobu. Kromě těchto očividných prohřešků existuje celá řada dalších problémů, na které si výrobci potravin musí dát pozor. Chcete dokázat, že vaše potraviny jsou ...
Firmám chybí návod, jak co nejefektivněji řešit povinnosti GDPR Otevřít odkaz do nového okna
Jak se firmy vypořádávají s povinnostmi souvisejícími s obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR), které začne platit 25. května 2018? Čtvrtina firem zatím GDPR neřeší vůbec a malí podnikatelé většinou ještě ani netuší, co přesně si pod zkratkou představit. Podle posledního průzkumu ...
Češi a půjčky: rizikově se zadlužuje každý třetí Otevřít odkaz do nového okna
Netrpělivost, neochota šetřit, nízké mzdy a půjčky na každém rohu – kombinace, kvůli které se mnozí neváhají zadlužit. Dle České bankovní asociace (ČBA) lze říci, že téměř každý třetí člověk, který se zadlužuje, tak činí nezodpovědně. Nejčastěji se zadlužují muži ve středním věku.
WĂĽstenrot Půjčka ProBydlení nyní bez poplatku Otevřít odkaz do nového okna
Nyní můžete využít akce stavební spořitelny WĂĽstenrot, která odpouští poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření u překlenovacího úvěru Půjčka ProBydlení.
WĂĽstenrot zvyšuje úroky u hypoték, jako „bolestné“ nyní odpouští poplatek za zpracování úvěru Otevřít odkaz do nového okna
WĂĽstenrot hypoteční banka zvyšuje v reakci na Českou národní banku úrokovou sazbu hypoték s LTV do 80 procent o 0,2 procentního bodu u všech fixací. Změna se kromě Hypotéky pro vlastní bydlení týká také Hypotéky Refin.
Češi považují půjčky za riziko, ale zároveň za přirozenou věc Otevřít odkaz do nového okna
Drtivá většina Čechů považuje půjčky a dluhy za riziko, myslí si to 87 procent lidí. Zároveň je ale 82 procent dotázaných přesvědčeno, že půjčování peněz a pořizování věcí na dluh je v dnešní době přirozenou součástí života. Téměř třetina lidí pak míní, že za půjčky se člověk musí trochu stydět. ...
Nákupy na splátky mají Češi v oblibě. Jsou nejčastějším důvodem zadlužování Otevřít odkaz do nového okna
Průzkum České bankovní asociace (ČBA) sledoval míru a charakter využívání spotřebitelských půjček mezi Čechy. Výsledky průzkumu jsou každopádně zajímavé.
Zájem o úvěry i smlouvy u stavebního spoření v lednu stoupl Otevřít odkaz do nového okna
Stavební spořitelny poskytly v lednu úvěry za 5,3 miliardy korun, meziročně o 11 procent více. Rovněž stoupl zájem o nové smlouvy o stavebním spoření, a to o 38 procent na zhruba 42 500 smluv. Vyplývá to z údajů všech pěti tuzemských spořitelen.
Pár dnů do výplaty: Vzít si půjčku nebo nevzít? Otevřít odkaz do nového okna
Možná i vy to znáte. Chybí vám pár dní do výplaty, ale kvůli nečekaným výdajům jste se ocitli zcela bez peněz. Nikdo z blízkých vám půjčit nemůže, nebo je ani nechcete žádat, a tak jedinou možností je zkusit si půjčit od banky nebo nebankovní společnosti. 
Air Bank láká na novinky. Placení mobilem už brzy a také nový kontokorent Otevřít odkaz do nového okna
Banky postupně odtajňují, čím letos potěší své klienty. Nyní své plány nastínila Air Bank. Klientům přislíbila třeba vylepšení mobilní aplikace My Air.
Fio nově nabízí „kreditky“, nabídka platí pro občany i podnikatele Otevřít odkaz do nového okna
Fio banka oznámila, že má novou nabídku pro podnikatele i fyzické osoby. Jde o kreditní karty Mastercard s jednou s nejvýhodnějších úrokových sazeb na trhu. Úrok od 17,90 procent ročně, limit až půl milionu a až 45 dní bezúročného období.
Potýkáte se s dluhy? Ministerstvo spravedlnosti nabízí informace k nezaplacení Otevřít odkaz do nového okna
Ministerstvo spravedlnosti spouští webové stránky pro dlužníky i právnické profese. Vhod přijdou hlavně dlužníkům, těm stránky nabízí aktuální a přesné informace o tom, jak legálně dostat druhou šanci v situaci, kdy jim závazky přerostly přes hlavu. Poslouží ale komukoli, kdo se zajímá o insolvence.
Úvěrový podvod snadno a rychle: Stačí nesprávné údaje v žádosti Otevřít odkaz do nového okna
Jak se dopustit úvěrového podvodu? Stačí malá lež. Nejčastěji se jedná o zamlčení nesplacených úvěrů, nepravdivě uvedené příjmy a výdaje, falšované potvrzení o příjmu nebo lži o počtu vyživovaných děti. To jsou nejčastější prohřešky žadatelů o úvěr. Lidé se často domnívají, že když si pomohou malou ...
Nákup na splátky bez navýšení a jeho rizika. Znáte je? Otevřít odkaz do nového okna
Splátky bez navýšení – zní to velmi lákavě. Teď sice nemáte celou částku v hotovosti, ale vybranou ledničku či pračku si klidně můžete z obchodu odvézt. Vždyť přece nezaplatíte ani o korunu navíc. Opravdu? V čem jsou možná rizika?
Objem hypoték loni klesl. Na vině je růst cen nemovitostí i ČNB Otevřít odkaz do nového okna
V loňském roce byl podle Hypoteční banky celkový objem hypoték 224 miliard korun. V rekordním roce 2016 to bylo o dvě miliardy více.
Hledáte způsob, jak proniknout s e-shopem na další trhy? Konference Ecommerce Expo přiblíží reálné úspěchy i nezdary Otevřít odkaz do nového okna
Jak vnímají tuzemskou elektronickou komerci firmy v zahraničí a co se od nich můžeme naučit? Co je potřeba k úspěšné expanzi na jiné trhy a čeho se naopak vyvarovat? Těmto ale i dalším tématům se bude věnovat konference při veletrhu Ecommerce Expo Prague, jež se uskuteční 30. ledna na výstavišti ...
Bitcoin s výkyvy kurzu nekončí. Obří nárůsty i propady ceny jsou pro kryptoměny typické Otevřít odkaz do nového okna
Bitcoin má za sebou rekordní rok 2017, během kterého zdražil více než patnáctkrát. Do roku 2018 ale vstoupil hlubokým poklesem, což mnoho investorů vyděsilo. Pro kurzy kryptoměn jsou nicméně velké výkyvy oběma směry charakteristické. Sledujte graf s aktuální cenou bitcoinu.  
Velký bratr vás sleduje 24/7, banky si klienty mohou „proklepnout“ dle TelcoScore Otevřít odkaz do nového okna
Chystáte se do banky žádat o úvěr, hypotéku, kreditní kartu? Pak byste měli vědět, že banky mají k dispozici nový nástroj, kterým si vás mohou „proklepnout“. Jde o data od mobilních operátorů, kteří toho na vás vědí opravdu hodně. Jejich výstupem je hodnocení nazvané TelcoScore. To má pomoci ...
Raiffeisen stavební spořitelna nabízí u HYPOsplátky prémií 4 000 korun Otevřít odkaz do nového okna
Pokud chcete investovat do nového bydlení, můžete k tomu využít akce Raiffeisen stavební spořitelny. Ta nabídne 4 000 korun každému, kdo si u ní sjedná úvěr se zajištěním nemovitosti.
Chcete si půjčit? Čtěte dál, dozvíte se, kde je to bezpečné a komu se raději vyhnout Otevřít odkaz do nového okna
Chybějící sazba RPSN, nadlimitní sankce či absentující smluvní dokumentace. I takové nedostatky odhalil u poskytovatelů spotřebitelských úvěrů Člověk v tísni. Výsledkem je tzv. Index zodpovědného úvěrování, který srovnal 42 společností, které poskytují středně velké spotřebitelské úvěry a ...
Air Bank: Pozor na pokusy útočníků dostat se k vašim údajům. Jak se jim bránit? Otevřít odkaz do nového okna
Každý rok se objeví nějaký nový pokus, kterým se internetoví útočníci pokouší vylákat z vás přístupové údaje k vašim bankovním účtům.
Potřebujete peníze? Úvěry v roce 2018 podraží Otevřít odkaz do nového okna
Vlastní bydlení, nová kuchyně či auto... Bez úvěru to často nejde a predikce na rok 2018 je jasná: peníze kvůli zvyšování úrokových sazeb podraží, hypoteční úvěry se mohou vyšplhat přes 3 procenta. Nemovitosti navíc stále zdražují, vliv má i regulace ČNB. Proto není radno přešlapovat na místě, ...
Založte si účet Tom z pohodlí domova Otevřít odkaz do nového okna
Znáte kocoura Tomia z reklam MONETA Money Bank? Tenhle chlupáč z televize přišel letos s naprostou novinkou. Jedná se o bankovní účet, který si můžete založit přes mobilní aplikaci Smart Banka a to klidně z polohy vleže. Kvůli zřízení účtu totiž nemusíte na pobočku. A jeho vedení je zcela zdarma! ...
Kdo si bere nejčastěji vánoční půjčky? Překvapivě učitelé a řidiči Otevřít odkaz do nového okna
Vánoce jsou finančně náročné. Někomu tyto větší výdaje nedělají problém, někdo si na ně šetří a jiní se kvůli dárkům i zadluží. Úvěr spojený s vánočními přípravami si bere hned 15 procent Čechů. V Ústeckém kraji je to dokonce více než čtvrtina obyvatel. Nejčastěji jde o půjčky do 5 tisíc korun (9 ...
Průměrná sazba hypoték v listopadu stoupla na 2,15 procenta Otevřít odkaz do nového okna
Průměrná úroková sazba hypoték v listopadu stoupla na 2,15 procenta z říjnových 2,10 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Loni v listopadu a prosinci byla sazba na minimu 1,77 procenta. Loni v prosinci začal platit zákon o spotřebitelském úvěru a velké banky v této souvislosti ...
Firmy si rychle zvykly potvrzovat mobilní transakce otiskem prstu Otevřít odkaz do nového okna
Letos o prázdninách nabídla Komerční banka (KB) svým klientům v rámci mobilní bankovní aplikace Mobilní banka Business možnost potvrzovat platební transakce otiskem prstu. 
Na poštách v lednu skončí Česká pojišťovna i Home Credit Otevřít odkaz do nového okna
Česká pošta přestane od ledna poskytovat služby pro Českou pojišťovnu a Home Credit. Finanční produkty bude nabízet pouze pod značkou Poštovní spořitelny. Během ledna 2018 se změní i vnější značení pošt, cedule České pojišťovny budou sundány a nahrazeny novým značením Poštovní spořitelny. Uvedli to ...
Češi propadli půjčkám! Jaká jsou jejich „NEJ“? Otevřít odkaz do nového okna
Podle České bankovní asociace (ČBA) jsme si do letošního září vypůjčili přesně 3 149 miliard korun. Meziročně jde asi o sedmiprocentní nárůst oproti roku minulému. Na co si půjčujeme nejčastěji? Kdo dluží nejvíce, či který den je u spotřebitelů z hlediska půjček nejoblíbenější? Pojďme se společně ...
Objem nelegálních spotřebitelských úvěrů klesl. Důvodem je nová legislativa Otevřít odkaz do nového okna
Objem spotřebitelských úvěrů, které jsou v Česku poskytovány nelegálně, letos mírně klesl na deset miliard korun. Vyplývá to z kvalifikovaného odhadu, který zveřejnil projekt Navigátor bezpečného úvěru. Banky poskytly přes 200 miliard korun, nebankovní společnosti dalších 65 miliard korun. Zákon o ...
Odborník varuje před realitní bublinou, souvisí s hypotékami Otevřít odkaz do nového okna
V České republice chtějí ve vlastním bydlet i lidé, pro které je dlouhodobě udržitelné spíš nájemní bydlení. Jsou za tím stále levné hypotéky a snadný přístup k nim. Vede to k růstu cen bytů hlavně v Praze či v Brně. Na konferenci Očekávaný vývoj realitního trhu a developerských projektů v ČR a ...
CRIF: V listopadu opět přibylo osobních bankrotů i návrhů na ně Otevřít odkaz do nového okna
V listopadu bylo vyhlášeno 1018 osobních bankrotů, což bylo o 20 více než v říjnu. Zároveň bylo podáno 1153 návrhů na osobní bankrot, o 63 více než o měsíc dříve. Vyplývá to ze statistik společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, jež má ČTK k dispozici.
Dárky dětem: Rodiče chtějí splnit dětská přání tak, že se klidně zadluží Otevřít odkaz do nového okna
Splnit vánoční přání dětem chce jistě spousta rodičů. Celých 29 procent českých rodičů podléhá velkému stresu jenom proto, že je pro ně finančně náročné splnit svým dětem vánoční přání. Nejnáročnější pro ně je, když si jejich potomek přeje mobilní telefon (34 procent) nebo drahé značkové oblečení ...
Akupunktura či pojištění mazlíčků. Benefity jsou stále bizarnější, nejvíc je zájem o sport Otevřít odkaz do nového okna
Nezaměstnanost klesá a firmy se předhánějí v tom, jak schopné zaměstnance udržet a nové nalákat. To se projevuje také na nabídce benefitů. Mezi ně se ve světě dostávají i zdánlivé bizarnosti jako pojištění domácích zvířat, masáže zad na pracovišti či firemní tým trenérů. To se děje zatím zejména v ...
ČSOB a Poštovní spořitelna zavádí změny u kreditních karet Otevřít odkaz do nového okna
Od 1. prosince 2017 mění obě banky parametry kreditní karty Standard. Novinky se rovněž týkají i Kreditky od Poštovní spořitelny. Sjednotí se nejenom podmínky těchto karet, ale i jejich design, přičemž odlišovat se budou pouze firemními barvami - tedy modrou a červenou a logem společnosti.
Hypotéka na nebytové prostory? Jen u některých bank Otevřít odkaz do nového okna
Na základě dotazu čtenáře jsme bankám položili konkrétní dotaz, zda by bylo možné dostat hypotéku na nebytový prostor (například bývalý obchod), který bychom zrekonstruovali a předělali na byt. Jaký by byl postup? Co by bylo nutné vyřídit a předělat?
Průzkum: Víc než 40 procent dlužníků neplatí dluhy záměrně Otevřít odkaz do nového okna
Téměř pětina českých spotřebitelů neplatí za služby či zboží včas, z toho 42 procent dluhy neplatí záměrně. Češi se tak řadí mezi nejméně poctivé zákazníky v Evropě. Vyplývá to z průzkumu platební morálky mezinárodní inkasní agentury EOS KSI.
Průzkum: Čtvrtina z nás se někdy zadlužila kvůli příbuzným Otevřít odkaz do nového okna
Téměř 28 procent Čechů si někdy půjčilo peníze kvůli finančním potřebám někoho jiného. Nejčastěji jsme ochotni půjčit si peníze pro svého partnera nebo pro své přátele. Oba případy ve 28 procentech. Ve 26 procentech je to pro své děti a ve 28 procentech pro rodiče. Nejčastěji se zadluží kvůli ...
České firmy i domácnosti jsou po uši v dluzích, jen bankám dluží skoro 2,5 bilionu korun Otevřít odkaz do nového okna
Banky v česku rozpůjčovaly přes tři tisíce miliard korun, podniky i domácnosti si berou stále víc úvěrů, oznámila Česká bankovní asociace (ČBA). K 30. září letošního roku rozpůjčovaly tuzemské banky 3 149 miliard korun, což je meziročně o necelých sedm procent víc. Z této částky dluží české ...
Úrokové sazby porostou, hypotéky začínají zdražovat Otevřít odkaz do nového okna
Česká národní banka (ČNB) se v dubnu 2017 vrátila do standardního režimu měnové politiky, ve kterém jsou hlavním nástrojem úrokové sazby a ty tak začínají pozvolna růst. 
Krátkodobý úvěr pro živnostníky: jaké máte možnosti? Otevřít odkaz do nového okna
Podnikáte a přemýšlíte, jak řešit akutní potřebu menšího obnosu peněz? Tak, aby to bylo co nejjednodušší a nejméně nákladné? Kreditní kartou, kontokorentem, půjčkou? Zeptali jsme se na to odborníků.
Den bez dluhů: Využijte bezplatného poradenství Otevřít odkaz do nového okna
Pokud vás trápí zadluženost, můžete 13. a 15. listopadu využít bezplatného poradenství. Odborníci na vaše dotazy budou čekat na 35 kontaktních pracovištích Úřadu práce ČR. Poradí vám jak řešit vaši obtížnou finanční situaci. 
Podíl Čechů, kteří neplatí včas dluhy, je nejnižší od roku 2008 Otevřít odkaz do nového okna
Schopnost Čechů splácet závazky se zlepšuje. Ve třetím čtvrtletí mělo dluhy po splatnosti 7,36 procenta dospělých, což je nejméně od poloviny roku 2008. Na konci loňského roku to bylo 7,44 procenta. Jejich podíl se snižuje téměř ve všech krajích. ČTK o tom informovalo sdružení Solus, jež svým ...
Stavební spoření: Zájem je nejvyšší za sedm let Otevřít odkaz do nového okna
Stavební spořitelny se shodují na tom, že atraktivita stavebního spoření je momentálně poměrně vysoká. Českomoravská stavební spořitelna uvádí, že je nejvyšší od roku 2011, kdy došlo ke snížení státní podpory. Podle průzkumu ČMSS si 39 procent lidí myslí, že uzavření stavebního spoření je zajímavé.
Plánujete sjednocení půjček? Čtěte, jak se dá ušetřit a na co si dát pozor Otevřít odkaz do nového okna
O konsolidaci půjček slýcháme čím dál častěji – svádí nás k ní reklamy v televizi, nabízí ji billboardy, lákavé inzeráty vídáme v časopisech i na internetu. Na první pohled je to výhodná šance, jak ušetřit až tisíce korun měsíčně na splátkách. Ale pokud si vše řádně nepromyslíte, můžete naopak ...
Bez papírování a byrokracie: Start podnikání usnadní koupě ready-made společnosti Otevřít odkaz do nového okna
19 dní, 9 úřednických procedur a 24 hodin vašeho čistého času. Tak ve zkratce vypadá založení „es-er-óčka“ v Česku. Pokud tedy všechno běží tak, jak má. Z průměrných 19 dní se snadno může stát několik týdnů. To, když se (marně) perete s formuláři a úřední šiml řehtá pekelně nahlas. Dobrou ...
Pokles eura zlevňuje zimní dovolené Otevřít odkaz do nového okna
Najít a zvolit si tu správnou kombinaci zájezdu se dá občas přirovnat k hledání pokladu. Stránky cestovních kanceláří jsou často nepřehledné, informace o kvalitě služeb zavádějící a uvedené ceny nekompletní. Klesající euro sice dovolené zlevňuje, ceny zájezdů jsou však tvořeny s předstihem a ...
Při splácení hypotéky jde ušetřit na daních. Ne však ve všech případech Otevřít odkaz do nového okna
Dosáhnout na hypotéku v Česku je složitější než dříve. Česká národní banka nedávno výrazně zpřísnila podmínky na její získání. I přesto má v současné době hypotéku na byt či dům téměř 15 procent českých domácností. Při jejím splácení mohou ušetřit na daních podnikatelé i zaměstnanci. Úroky z ...
Neoprávněná exekuce z pohledu podnikatele. Čtěte, jak procedura probíhá a co obnáší Otevřít odkaz do nového okna
Exekuční řízení je v podnikatelské sféře jedním z nejčastěji využívaných prostředků vymožení pohledávky věřiteli.
Jak bydlí Češi? Rádi by ve vlastním, budoucnost ale nahrává pronájmům Otevřít odkaz do nového okna
Češi preferují bydlení ve vlastním, v pronajaté nemovitosti žije v současnosti pouze pětina domácností. Ovšem nedostatečná nabídka volných nemovitostí i zhoršující se podmínky pro jejich získání mohou způsobit, že se do pěti let zvýší počet českých domácností žijících v pronájmu o polovinu. Česko ...
Hypotéka 2017 – regulace ČNB i využití moderních technologií Otevřít odkaz do nového okna
V letošním roce se odehrálo několik podstatných změn a zavedlo několik novinek na hypotečním trhu. Pokud se chystáte na nákup nemovitosti, nebo žádat o úvěr, neváhejte. Financování bydlení zažívá nyní výjimečné období.
Češi splácejí své závazky v EU po Německu nejlépe Otevřít odkaz do nového okna
Češi jsou ve splácení svých závazků druzí nejlepší v Evropské unii hned po Německu. Za posledních deset let si tak ČR v žebříčku výrazně polepšila. V roce 2007 splácely tuzemské domácnosti hůř než Estonci, Dánové, Nizozemci, Lucemburčané a Rakušané. S odkazem na statistiky Eurostatu to ČTK sdělilo ...
Neproplacené faktury - riziko, které ztěžuje podnikání Otevřít odkaz do nového okna
Každé podnikání s sebou přináší riziko, že odběratel za poskytnuté zboží či službu nezaplatí a nezáleží na tom, zda jde o vztah mezi podnikateli či mezi podnikatelem a klientem.
Hypotéky už dostupnější nebudou Otevřít odkaz do nového okna
Novelou zákona, která by ČNB umožnila bankám nařizovat přísnější podmínky, za kterých poskytují hypoteční úvěry, se bude zabývat až nová vláda a parlament. Zatím tak ČNB vydává jen doporučení, kterými se banky mohou i nemusejí řídit. Svou nabídku jim ale většinou alespoň částečně přizpůsobují, a ...
Studie: Platit hypotéku je v Česku výhodnější než nájemné Otevřít odkaz do nového okna
Platit hypotéku je v Česku v současné době výhodnější než nájemné. Platí to pro všechny kraje a většinou nezáleží ani na velikosti bytu. Vyplývá to z aktuálních údajů portálu cemap.cz, které má ČTK k dispozici. Podle nich například průměrná cena pražského bytu o velikosti 65 metrů čtverečních je ...
Amortizace vozidla v případě nehody pojišťovnám zatím vychází Otevřít odkaz do nového okna
Nynější zákonné znění týkající se náhrady škody a možnosti uplatňování amortizace spolu s dosavadní judikaturou Ústavního soudu směřuje k tomu, že amortizace by pojišťovnami neměla být v podstatě používána. Přesto se tak běžně děje. Pojišťovny počítají s tím, že poškozený se s nimi nebude ...
Air Bank nabízí nové hypotéky. Banka slibuje flexibilní podmínky Otevřít odkaz do nového okna
Narození dítěte, rozchod, změna výše platu. Podle průzkumu Air Bank se 92 procent Čechů během života s hypotékou potýká s něčím, co má vliv na její splácení. Air Bank tak vstupuje na trh s nabídkou nových hypoték, které by se měly umět životním situacím přizpůsobit. 
Průměrná sazba hypoték v srpnu nepatrně klesla na 2,01 procenta Otevřít odkaz do nového okna
Průměrná úroková sazba hypoték v srpnu nepatrně klesla na 2,01 procenta z červencových 2,02 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Loni v listopadu a prosinci byla sazba na minimu 1,77 procenta. V prosinci začal platit zákon o spotřebitelském úvěru a velké banky v této souvislosti ...
ČMSS láká na prémii 2000 korun Otevřít odkaz do nového okna
Českomoravská stavební spořitelna od 1. září láká děti a mladé na prémii dva tisíce korun za uzavření stavebního spoření. Dále můžete využít i akce s odměnou jeden tisíc korun za novou smlouvu nebo možností předčasného ukončení smlouvy.
Jaké dopady budou mít regulace ČNB v oblasti hypoték? V budoucnu možná dojde i na využití moderních technologií. Otevřít odkaz do nového okna
V letošním roce se odehrálo několik podstatných změn a zavedlo několik novinek na hypotečním trhu. Pokud se chystáte na nákup nemovitosti, nebo žádat o úvěr, neváhejte. Financování bydlení zažívá nyní výjimečné období. 
Malou půjčku může potřebovat každý Otevřít odkaz do nového okna
Přečerpali jste váš měsíční rozpočet a do výplaty zbývá ještě několik dní? Nikdo z rodiny vám půjčit nemůže, přátelům nechcete říkat a tak jedinou možností, která zbývá, je zažádat o půjčku v bance či vyzkoušet nebankovní společnost. Vyřízení bankovní půjčky ale může trvat dlouho, což se ...
Air Bank nově nabídne hypotéky a slibuje neotřelý přístup Otevřít odkaz do nového okna
Air Bank doposud neposkytovala nové hypotéky, nabízela pouze převedení úvěru klientům konkurenčních bank. To se ale brzy změní a změna to má být podstatná. Mnohé naznačuje pozvánka na příští úterý, kdy banka pořádá tiskovku, na které představí novinku v podobě hypotečních úvěrů pro nové zájemce. ...
Počet nově nařízených exekucí v pololetí stoupl o tři procenta Otevřít odkaz do nového okna
Trend zvyšování počtu exekucí pokračuje i v roce 2017. Celkem bylo v letošním 1. pololetí nařízeno 355 774 nových exekucí, což je o tři procenta více než ve stejném období loni. ČTK o tom informovala Exekutorská komora.
Půjčky v rodině dělají zlou krev, nesplacený dluh je v průměru 180 tisíc Otevřít odkaz do nového okna
Tři čtvrtiny Čechů někdy půjčili peníze svým příbuzným. Čtvrtina z nich ale půjčku zpátky nikdy nedostala nebo ji nedostala celou. Každý druhý se pak snažil o osobní řešení vzniklé situace. Téměř třetina věřitelů raději peníze oželela a situaci neřešila nijak, aby neohrozila vztahy v rodině. K ...
Sberbank zaměstnala robota. Zpracovává čerpání schválených úvěrů Otevřít odkaz do nového okna
Sberbank CZ patří mezi první banky v Evropě, které využívají softwarového robota. Ten je využíván v Back Office, kde zastal rutinní administrativní činnosti spojené s čerpáním schválených úvěrů. Úkon, který má na starosti, běžně trvá jeho lidským kolegům půl hodiny, robot jej zvládá do pěti minut a ...
mBank prodlužuje možnou délku splatnosti úvěrů Otevřít odkaz do nového okna
Od poloviny srpna prodlužuje mBank maximální dobu splatnosti své mPůjčky Plus z původních 84 až na 96 měsíců, tedy ze sedmi možných na osm let.
Inkasní trh lehce ožívá Otevřít odkaz do nového okna
Během loňského roku v České republice inkasní agentury zpracovaly pohledávky o objemu 23,7 mld. korun. Průměrná výše této pohledávky v loňském roce poklesla o 539 korun. Tedy na 12 256 korun. Pohledávky za domácnostmi činily 89 procent počtu pohledávek předaných do správy inkasním agenturám v daném ...
Sjednejte si půjčku online. Ušetříte si tak nejen zbytečnou cestu do banky Otevřít odkaz do nového okna
Vyřídit vše přes internet mnohým vyhovuje. Pokud se ale přeci jen ještě řadíte k té skupině lidí, která digitální éře nepřišla na chuť, pak možná nevíte, co všechno vám online svět může přinést. Především za vás porovná aktuální nabídku, ušetří vám čas a pomůže s rozhodováním. Na internetu ale ...
Seniorům se cesta do zahraničí prodraží. Za cestovní pojištění si výrazně připlatí Otevřít odkaz do nového okna
S výjezdem za hranice úzce souvisí cestovní pojištění, na které by senioři kvůli vyšším zdravotním rizikům neměli zapomínat – jenže právě vzhledem k věku si mnohdy připlatí. Dle internetových kalkulaček není výjimkou, že starší cestovatel zaplatí skoro dvakrát tolik co mladý člověk.
Platí nový insolvenční zákon, má zatnout tipec podvodným oddlužovacím společnostem Otevřít odkaz do nového okna
Od 1. července je účinná novela insolvenčního zákona. Má omezit podvody a vydírání v insolvenčních řízeních. Hlavně odstavit podvodné oddlužovací společnosti, které si za své často bezcenné služby účtovaly vysoké poplatky. V minulosti se totiž na lidech ve svízelné situaci přiživovali podvodníci, ...
Počet návrhů na osobní bankrot výrazně klesá, projevuje se novela insolvenčního zákona Otevřít odkaz do nového okna
Počet návrhů na osobní bankrot se v červenci výrazně snížil, bylo podáno 368 návrhů na osobní bankrot. Vyplývá to z analýzy, kterou provedla společnost CRIF.
Raiffeisenbank láká na bonusovou sazbu Otevřít odkaz do nového okna
Od začátku srpna Raiffeisenbank nabízí žadatelům o půjčku výhodné bonusové sazby. Můžete tak získat úrokovou sazbu od 4,9 procenta do 10,9 procenta. Bonusová sazba vám bude určena dopředu a bude se odvíjet od toho, jaká bude výše půjčky a podle počtu splátek. Novinka bude platit jak pro Rychlou ...
ČOI zjistila pět případů diskriminace v obchodech a restauracích Otevřít odkaz do nového okna
Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila v prvním čtvrtletí pět případů diskriminačního jednání v obchodech a restauracích. Jsou to zhruba tři procenta ze 182 provedených kontrol. Inspektoři za to uložili tři pokuty v celkové hodnotě 28 000 korun. Informovala mluvčí ČOI Ivana Divišová.
Jaké jsou výhody a úskalí stavební spoření? Otevřít odkaz do nového okna
S přísnějšími pravidly pro získání hypotéky souvisí rostoucí zájem o úvěr ze stavebního spoření. Pokud klient nesplní některou z podmínek pro jeho získání, lze využít překlenovacího úvěru. Ten sice není možné splatit, i přesto je výhodnější než bankovní půjčky.
Získat hypotéku je stále náročnější, poskytovatelé více hledí na výši příjmu Otevřít odkaz do nového okna
Pětina poskytovatelů půjček na bydlení během druhého čtvrtletí zpřísnila jejich schvalování s ohledem na výši výdělku zájemce.
Úrokové sazby hypoték v květnu rostly, přesto byl zájem Otevřít odkaz do nového okna
V květnu byla průměrná úroková sazba u hypoték na 2,03 procenta, což znamená, že lehce vzrostla. Přesto se ale neztratil zájem o tyto úvěry. Byl ještě větší než v dubnu. Vyplynulo to z údajů Fincentra Hypoindexu.
Lidem s malými úsporami hypotéky prudce zdražují Otevřít odkaz do nového okna
Rozdíl v sazbách hypoték v závislosti na objemu vlastních úspor dosáhl historického maxima. 
I zákon o spotřebitelském úvěru se dá obejít Otevřít odkaz do nového okna
Od loňského prosince nás, respektive dlužníky, má chránit zákon o spotřebitelském úvěru. Tento zákon má ztížit přístup k půjčkám lidem, kteří nemohou splácet a také je ochránit před nebankovními společnostmi. Neznamená to ale, že to bude fungovat stoprocentně.
Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank Otevřít odkaz do nového okna
Pokročilá aplikace pro mobilní telefony Smart Banka se stala absolutním vítězem soutěže Mobilní aplikace roku 2017, kde o hlasy poroty a veřejnosti usilovalo téměř osm stovek špičkových českých a slovenských aplikací pro chytré telefony. 
Jak vypadá klasická česká dovolená? Auto a krásy naší vlasti Otevřít odkaz do nového okna
V letošním roce se na dovolenou chystá 75 procent Čechů. Nejčastěji jde o rodiny s dětmi a mladé lidi. Většinou budou cestovat po Čechách a v plánu mají dvě až tři cesty. Za hranice vyrazí třetina lidí. Nejčastěji do Chorvatska, Řecka, Itálie, Španělska, Bulharska a na Slovensko.
RSTS dál láká klienty: do konce srpna odpouští poplatky za překlenovací úvěry Otevřít odkaz do nového okna
Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) pokračuje i nadále v akci na její překlenovací úvěry HYPOsplátka a REKOpůjčka.
V Česku se daří vymáhat jen polovinu dluhů, tvrdí studie Otevřít odkaz do nového okna
Půjčky nezvládají splácet především dlužníci z Ústeckého nebo Karlovarského kraje. Výrazně lepší situace pro věřitele je na Zlínsku nebo na Vysočině.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 14:32 24.6.2018)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2018