R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Elektřina.cz

https://www.elektrina.cz otevírá se do nového okna RSS export článků z portálu Elektřina.cz
Výpočet spotřeby elektřiny: Znáte největší energetické žrouty? Otevřít odkaz do nového okna
Účty za elektřinu vysají z vaší peněženky každoročně dost peněz. U někoho je to méně, u někoho více – spotřeba v každé domácnosti se liší. Abyste ale mohli začít šetřit, musíte vědět, za co utrácíte. Podívejte se na výpočet spotřeby elektřiny a největší žrouty energie ve vaší domácnosti.
Nejlevnější elektřina? Nejvýhodnější cena nemusí být nejlepší volbou Otevřít odkaz do nového okna
Účty za elektřinu se můžou pořádně promítnout do rodinného rozpočtu. Jak si ale zajistit nejvýhodnější cenu elektřiny a ušetřit tak náklady za energie? Než si sjednáte novou smlouvu, měli byste si prověřit různé faktory, které vaši cenu nakonec ovlivní, a využít také online kalkulačku.
Příkon a výkon: Jak se vyznat v pojmech? Otevřít odkaz do nového okna
Matou vás hodnoty příkonu a výkonu uvedené v parametrech elektrospotřebičů? Udělejte si konečně jasno v tom, jaké jsou mezi nimi rozdíly a proč je klíčové se v těchto pojmech vyznat.
Jak zřídit elektrickou přípojku a kolik za ni zaplatíte? Otevřít odkaz do nového okna
Plánujete ke své nemovitosti zavést elektřinu? Pak vás čeká zřízení elektrické přípojky. Zjistěte, co všechno k tomu potřebujete, jak postupovat a kolik vás taková přípojka bude stát.
Zálohy na energie rostou. Jak nastavit jejich výši? Otevřít odkaz do nového okna
Přišla vám faktura od dodavatele energií a vy jste si všimli nového předpisu záloh, které jsou vyšší, než tomu bylo dosud? Říkáte si, jestli je vysoké navýšení záloh regulérní a jestli se dá proti němu bránit? Zálohy za energie si dnes můžete nastavit podle potřeb a online. Řekneme, jak na to.
Dotace pro fotovoltaiku v roce 2024: Kolik dostanete? Otevřít odkaz do nového okna
Fotovoltaika je moderní a ekologický způsob výroby elektřiny z obnovitelného zdroje energie – slunečního záření. V České republice existuje možnost získat dotace na podporu fotovoltaických systémů pro domácnosti, které mohou výrazně snížit investiční náklady spojené s instalací solárních panelů.
Tepelné čerpadlo vzduch voda: Jak funguje a kolik stojí? Otevřít odkaz do nového okna
Plánujete stavět nebo rekonstruovat dům a řešíte, jakým způsobem si zajistit vytápění? V posledních letech získávají na oblibě tepelná čerpadla vzduch-voda, protože snižují energetické náklady domácnosti. Zjistěte společně s námi, jak tato čerpadla fungují a kolik stojí.
Ceny plynu 2024 – Pražská plynárenská, Centropol, MND Otevřít odkaz do nového okna
Obchodní ceny plynu od roku 2023 postupně klesají a dodavatelé tak nabízejí nové ceníky. Zajímá vás, kolik za plyn zaplatíte v letošním roce a u koho případně ušetřit v ročním vyúčtování? Pojďme se podívat na ceníky vybraných dodavatelů – MND, Centropol a Pražská plynárenská.
Ceny elektřinyv roce 2024: MND, Centropol, Pražská plynárenská Otevřít odkaz do nového okna
Zajímáte se o nabídky dodavatelů elektřiny, protože vám nevyhovuje ten současný, či si chcete pouze srovnat ceny na trhu? Pak jste tu správně – přinášíme přehled ceníků společností MND, Centropol a Pražská plynárenská pro rok 2024. Také řekneme, proč je důležité udělat si srovnání cen elektřiny.
Aktuální cena elektřiny - kde ji zjistit Otevřít odkaz do nového okna
Povědomí o cenách energií je výhodou každé domácnosti, která se snaží každoročně ušetřit. Jak ale cena vzniká, co ji ovlivňuje a jaký je rozdíl mezi neregulovanou a regulovanou částí ceny? Na to se podíváme podrobněji, stejně jako na aktuální dění na trhu s elektřinou.
Emisní povolenky zdražují. Jak ovlivňují cenu elektřiny? Otevřít odkaz do nového okna
Jak přesvědčit velké znečišťovatele ovzduší, aby snižovali produkci oxidu uhličitého? Takovou otázku řešila Evropská unie, aby splnila závazek plynoucí z Kjótského protokolu. Řešení měly přinést tzv. emisní povolenky, které fungují zjednodušeně jako motivační kolektivní hra. Pojďme se podívat, ...
Distributor, nebo dodavatel? Kdo je kdo? Otevřít odkaz do nového okna
Vědět, jaký je rozdíl mezi distributorem a dodavatelem elektřiny, je důležité. Elektřina k vám domů urazí dlouhou cestu: z elektrárny do rozvoden a odsud do vaší domácnosti. Tato cesta se podílí na konečné ceně, kterou platíte ve fakturách. Pojďme si o distributorovi a dodavateli elektrické energie ...
Cena elektřiny na burze: Jak se projevuje na faktuře? Otevřít odkaz do nového okna
Cena elektřiny na burze znatelně kolísá podle poptávky a energetické situace ve světě, a tím se mění i její cena pro koncové zákazníky. Jak ale přesně burza ovlivňuje vaši výši záloh i konečné vyúčtování a co všechno cena elektřiny obsahuje? Po přečtení našeho článku budete znát odpověď.
Vyúčtování elektřiny: Jak vyčíst z faktury za energie vše, co potřebujete Otevřít odkaz do nového okna
Připadá vám, že se ztrácíte v záplavě čísel, která se na vás hrnou při nakouknutí do každoročního vyúčtování elektřiny od vašeho dodavatele? Cifra přeplatku či nedoplatku sice vaším očím neunikne, ale marně si lámete hlavu, jak jste se k takovým částkám dopracovali? Ukážeme vám, jak se vyznat ve ...
Ceníky plynu E.ON, ČEZ, Pražská plynárenská: Rok 2024 Otevřít odkaz do nového okna
Přinášíme vám přehled ceníků největších dodavatelů plynu v České republice pro rok 2024. Ceny energií už několik let výrazně kolísají, a proto je dobré se v nabídkách orientovat. Pojďme se tedy podívat, jaké ceny od dodavatelů mohou odběratelé v roce 2024 čekat.
Kalkulačka cen elektřiny: Zjistěte, kde nejvíce ušetříte Otevřít odkaz do nového okna
V posledním půlroce zasáhlo české domácnosti nevídané zdražení energií. Vzhledem k vývoji na energetické burze letí ceny elektřiny vzhůru u všech dodavatelů, přesto existují mezi nabídkami velké rozdíly. Díky kalkulačce cen elektřiny zjistíte, u kterého dodavatele zaplatíte nejméně.
Výpadky elektřiny online: Kde najít přerušení dodávek? Otevřít odkaz do nového okna
Výpadek elektřiny už zažil nejspíš každý z nás. Jak poznat, zda vám pouze vypadává jistič, nebo se jedná o přerušení dodávky? Na jakých webových stránkách najdete informace o odstávce elektřiny v místě vašeho bydliště? To všechno se dozvíte v našem článku.
Ceníky elektřiny E.ON, ČEZ, PRE: Rok 2024 Otevřít odkaz do nového okna
Obchodní ceny dodavatelů elektrické energie se za poslední rok výrazně změnily. Nejinak tomu bude také v roce 2024, kdy se předpokládá další snižování obchodní ceny za elektřinu. Společně se podíváme na aktuální ceníky největších dodavatelů elektřiny, abyste o jejich nabídkách měli přehled.
Ceník elektřiny: Jak se v něm vyznat? Otevřít odkaz do nového okna
Možná jste se někdy při pročítání ceníků elektřiny setkali s tím, že všem těm číslům a poplatkům jednoduše nerozumíte. Na tom není nic zvláštního, protože pokud se takové činnosti nevěnujete každý den, může pro vás být jakýkoliv ceník dodavatele elektřiny španělskou vesnicí. My jsme v nich ale jako ...
Cena za kWh: Jaké výše dosahovala v roce 2023 Otevřít odkaz do nového okna
Po několika letech energetické krize se trh s energiemi stabilizoval a dodavatelé začali výrazně snižovat ceny za dodávky elektřiny. Stávající, ale i noví zákazníci dostali možnost využít výhodných nabídek a zajistit si tak větší jistotu pro rozpočet domácnosti. Pojďme se podívat na to, jaký byl ...
Počítač versus notebook. Zjistěte, jak se liší náklady na elektřinu Otevřít odkaz do nového okna
Počítač nebo notebook jsou v dnešní době nedílnou součástí života. Používáme je nejen při práci, ale i pro zábavu, komunikaci a propojení se světem. Jestliže vám záleží na spotřebě vaší domácnosti a při výběru spotřebičů se zaměřujete na přibližnou cenu jejich provozu, jistě vás bude zajímat, jak ...
Růst regulovaných poplatků 2024: Domácnosti si připlatí Otevřít odkaz do nového okna
Návrh na zvýšení regulovaných poplatků v roce 2024, což je část ceny elektřiny, kterou stanovuje stát, vyvolalo značné pozdvižení. Očekává se, že regulovaná složka vzroste průměrně o 65,8 %. Zjistěte, jak se vás to dotkne.
Geotermální energie: Jakou budoucnost má v Česku? Otevřít odkaz do nového okna
Geotermální energie představuje obrovský potenciál, který může vytápět stovky tisíc domácností. Zjistěte, proč geotermie se může stát dalším nadějným zdrojem v energetické politice ČR.
Nejlevnější elektřina 2023: Zjistěte, kde nejvíce ušetříte Otevřít odkaz do nového okna
Rok 2023 je mnohem příznivější ke spotřebitelům, kteří chtějí v nových smlouvách ušetřit na elektrické energii. Vládní strop na energie sice platí pouze do konce roku 2023, ale současná cena elektřiny na burze umožňuje nabízet ceníky mnohem níže, než je zmíněný strop. Pojďme se podívat, jak získat ...
3 rizika retenčních nabídek: Vyplatí se smlouvat s dodavatelem? Otevřít odkaz do nového okna
Dostat se k neveřejným nabídkám od dodavatele, tedy výrazně lepším cenám, zní na první pohled lákavě. Smlouvání ale jako na tureckém bazaru může zákazníka vyjít draho.
5 tipů, jak správně vytápět a ušetřit tisíce korun ročně Otevřít odkaz do nového okna
Správné vytápění domova je nejen o pohodlném a příjemném bydlení, ale také o úsporách na energiích a v rodinném rozpočtu. Pokud chcete snížit své náklady na vytápění a ušetřit tisíce korun ročně, můžete vyzkoušet následující tipy a triky, které vám pomohou.
Profil společnosti Innogy: Od RWE k nezávislosti a komplexní nabídce služeb Otevřít odkaz do nového okna
Innogy je mladým, ale velmi silným energetickým hráčem na českém trhu. Zaměření Innogy v oblasti energetiky je široké a každoročně patří mezi významné inovativní společnosti. Jejich doménou je nejen dodávka energií, ale také rozvoj udržitelnosti a čisté energie. Pojďme si společnost Innogy ...
Ceníky dodavatelů plynu 2023: Zjistěte ceny u E.ONu, ČEZ nebo PRE Otevřít odkaz do nového okna
Energetika již třetím rokem zažívá turbulentní změny, které mnohdy zdražují ceny energií pro domácnosti. To se týká i plynu. Pro lepší přehled jsme připravili aktuální ceníky největších dodavatelů plynu pro rok 2023.
MŮJ ČEZ: Získejte kontrolu nad svým účtem za energie Otevřít odkaz do nového okna
V dnešní době se technologie vyvíjí velkým tempem a mnozí dodavatelé energií nabízí vlastní aplikace. Ty se tak stávají důležitým nástrojem pro efektivní správu energií a zlepšování poskytovaných služeb zákazníkům. Jednou z takových aplikací je Můj ČEZ od energetické společnosti ČEZ, která přináší ...
E.ON Komplet MAX: Elektrikář či hodinový manžel v ceně Otevřít odkaz do nového okna
E.ON má nabídce dva produkty s fixací elektřiny se službou elektrikáře, hodinového manžela nebo elektrikáře. Zatímco dříve bylo plnění 3000 Kč ročně, nově je možné využít až 5000 Kč ročně.
Výpadky elektřiny online mapa: Kde nejde proud? Otevřít odkaz do nového okna
V současné době jsou výpadky elektřiny téměř běžnou realitou moderních domácností. Mohou způsobit krátkodobou, nebo dlouhodobou ztrátu dodávek elektřiny. A proto je velmi důležité vědět, o jaký druh výpadku jde a jak se při něm zachovat.
Tarif D57d: Nová sazba především pro tepelná čerpadla Otevřít odkaz do nového okna
Využíváte pro vytápění domácnosti tepelné čerpadlo, nebo se k tomu teprve chystáte? Pak je tarif D57d tím nejvýhodnějším řešením, které vám pomůže uspořit značnou částku za energie ve vašem domácím rozpočtu. Podíváme se, v čem je tarif výhodný a jak jej jednoduše získat.
4 důvody, proč jsou produkty s měsíční fixací riskantní Otevřít odkaz do nového okna
Produkty s měsíční fixací mohou přinést oproti dlouhodobější fixaci dočasnou úsporu, je třeba ale být vědom nejrůznějších rizik.
Jak na přepis energií při změně odběratele? Poradíme, jak postupovat Otevřít odkaz do nového okna
Stěhujete se, pronajímáte byt, kupujete nemovitost, anebo rozplétáte dědické závazky? Když si sbalíte kufry a přesunete se o dům dál, elektroměr si s sebou do zavazadla vzít nemůžete. V těchto případech musí starý i nový odběratel vyplnit pár lejster, aby odběrné místo neskončilo při nedbalém ...
Cena elektřiny: Víte, z čeho se skládá a jak se dá čarovat se slevami? Otevřít odkaz do nového okna
Akční 10% sleva z ceny elektřiny ještě vůbec nemusí znamenat o 10 % nižší celkový účet. Ve faktuře za proud se totiž schovává hned několik položek, jejichž výši dodavatel nemůže vůbec ovlivnit. Změnou dodavatele ale lze i přesto výrazně ušetřit.
Jak vybrat důvěryhodného dodavatele plynu? Otevřít odkaz do nového okna
Přemýšlíte o změně dodavatele plynu, ale nechcete naletět nepoctivým šmejdům? V tom případě byste měli brát v potaz i jiné aspekty, než jen nízkou cenu. Důvěryhodný dodavatel plynu by měl mít kvalitní prezentaci, dostupný klientský servis a srozumitelné smluvní podmínky.
D01d: Kdy se vyplatí? Otevřít odkaz do nového okna
Změna distribuční sazby je jedním z nástrojů, jak ušetřit výdaje za elektrickou energii. Nárok na kontrolu a změnu sazby máte 1x za 12 měsíců, protože během roku můžete začít používat úplně jiné spotřebiče a vaše spotřeba se může také změnit. Podíváme se, co je sazba D01d, kdy se vyplatí a kdy už ...
Jak na změnu dodavatele elektřiny? Otevřít odkaz do nového okna
Rozčilují vás vysoké účty za elektřinu? Možná byste u jiného dodavatele platili méně. Nemusíte se bát papírování spojeného se změnou dodavatele – naši operátoři udělají většinu práce za vás. Podívejte se, jak jednoduše na změnu dodavatele elektřiny.
D27d: Vlastníci elektromobilů ušetří Otevřít odkaz do nového okna
Jednou z klíčových otázek, kterou řeší vlastníci elektromobilů je: jak co nejvíce ušetřit za jejich dobíjení. V České republice je k tomu pro domácnosti určená speciální sazba D27d, která využívá dvojí ceny elektřiny. V čem jsou výhody této sazby a proč je pro majitele elektromobilů ideální? O tom ...
7 důvodů, proč elektřina znovu zdraží Otevřít odkaz do nového okna
Připravte se, že příští roky přinesou změny. Rostoucí ceny emisních povolenek, uzavírání jaderných a uhelných elektráren, nutnost investic do distribuce... Co všechno za tím stojí a jak se na to připravit?
Produkty se změnou ceny každý měsíc. Mají smysl? Otevřít odkaz do nového okna
Od roku 2021 se v České republice výrazně změnil trh s energiemi. Domácnosti tak řeší, jak si zajistit ty nejvýhodnější produkty. Vláda od roku 2023 přistoupila k tzv. zastropování cen energií. Společně s tím také omezila spotové tarify, které vycházejí z denního trhu. Jak na to někteří z ...
Jaká je roční spotřeba ledničky Otevřít odkaz do nového okna
Ledničky jsou jedním z největších žroutů energie v domácnosti, protože běží 24 hodin denně. Proto je důležité zvážit, kolik stojí provoz nové ledničky v porovnání se starým modelem. Díky nové ledničce ušetříte až třetinu nákladů na energie.
Kolik stojí nabíjení elektromobilů? Otevřít odkaz do nového okna
V České republice se počet nově registrovaných elektromobilů v posledním roce téměř zdvojnásobil, přesto jich na českých silnicích jezdí jen asi přes dva tisíce. Jednou z obav, která řidiče odrazuje od jejich nákupu, je dostupnost dobíjecích stanic a náklady na odebranou elektřinu. Podívejte se, ...
LED žárovky. Které vám ušetří stovky korun ročně? Otevřít odkaz do nového okna
Pokud přemýšlíte nad způsoby, jak v domácnosti ušetřit za účet za elektřinu, pak je výměna žárovek tím nejjednodušším způsobem. Díky úsporným LED žárovkám vám v peněžence zůstane několik stovek korun ročně a nepotřebujete dělat žádné technologické nebo stavební zásahy.
Tarif D57d patří mezi nejlevnější a ušetří vám tisíce korun Otevřít odkaz do nového okna
Nejběžnějším postupem pro ty, kteří chtějí ušetřit nějakou tu korunu za elektřinu, bývá buď omezení a kontrola spotřeby a nebo změna dodavatele. Existuje však i další možnost, jak výslednou částku na faktuře srazit o kousek níž. Často totiž stačí změnit distribuční sazbu. Kdy můžete něco takového ...
Spotové ceny na trhu: Jaké jsou záludnosti? Otevřít odkaz do nového okna
Spotový trh s elektřinou má několik výhod, ale i nevýhod. Tou hlavní je transparentnost, tedy možnost ověření cen. Nevýhodou je však jejich proměnlivost oproti klasickým tarifním ceníkům dodavatelů energie. Jak se ve spotových cenách vyznat a jak je získat? Na to vám odpovíme v tomto článku.
Distribuční sazby 2023: Zjistěte, kde si připlatíte Otevřít odkaz do nového okna
Distribuční sazba je jednou z položek, která určuje cenu vašich energií. Každá sazba má odlišné podmínky využití elektřiny a cenovou hladinu. Připravili jsme pro vás článek, jak se v distribučních sazbách vyznat a kolik za ně zaplatíte v roce 2023.
Stálý měsíční plat: Stropovaná platba, na které lze ušetřit Otevřít odkaz do nového okna
Rozdíl mezi zastropovanou cenou stálého měsíčního platu a tou, kterou je možné získat u některých dodavatelů, už začíná být zajímavý a ročně si lze přijít až na několik stovek korun.
Noční proud už nefunguje aneb 7 věcí, které jste možná nevěděli o nízkém tarifu elektřiny Otevřít odkaz do nového okna
Kdy běží noční proud pro levnější odběr elektřiny? Už dávno neplatí, že za proud odebíraný mezi 22. a 6. hodinou zaplatíme méně. Střídání mezi lacinějším a dražším odběrem elektřiny řídí spínání HDO (hromadné dálkové ovládání) v každé distribuční oblasti jinak. Časy zapnutí nízkého tarifu ČEZ se ...
Ceny a ceníky dodavatelů elektřiny 2023: ČEZ, E.ON, MND Otevřít odkaz do nového okna
Řešíte výši měsíčních záloh za elektřinu a potřebujete poradit se současnými cenami? Přinášíme přehled dodavatelů elektrické energie, kteří nabízí produkty za cenu pod současným vládním stropem.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 5:49 25.7.2024)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2024