R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

EnergoZrouti.cz

https://energozrouti.cz otevírá se do nového okna Největší český magazín o ekologii, elektromobilech, obnovitelných zdrojích a nových technologiích. Aktuálně z domova i ze světa na EnergoZrouti.cz
Zákaz vjezdu vozidel se spalovacím motorem do center měst v ČR? Pro zákaz je i nový prezident Petr Pavel Otevřít odkaz do nového okna
Zákaz vjezdu vozidel se spalovacím motorem do center měst i v Česku? Pro návrh, se kterým mají rozsáhlé zkušenosti v německých městech by byl i nově zvolený prezident Petr Pavel.
Češi si oblíbili fotovoltaiku. Na její objednávku nečekejte, podle odborníků zdraží a prodlouží se i dodání Otevřít odkaz do nového okna
Zájem o fotovoltaiku v Česku je rekordní. Pokud plánujete její pořízení, neměli byste příliš dlouho vyčkávat, radí odborníci. Ceny se totiž mohou zvýšit a prodlouží se i doba čekání.
Vědci stanovili tři „body zvratu“, které pomohou vyřešit klimatickou krizi Otevřít odkaz do nového okna
Tři body zvratu by podle vědců mohly pomoci vyřešit klimatickou krizi. Nutné by podle nich byly jen malé politické změny, které by odstartovaly „revoluci“.
V Česku přibývá autobusů na elektřinu, jeden z nich začne testovat i Ústí nad Labem Otevřít odkaz do nového okna
Počty autobusů na elektřinu se v Česku zvyšují. K několika desítkám kusů, které jsou již v provozu se v příštích letech nejspíš přidají desítky až stovky nových kusů. Jeden z nich nyní bude testovat i Ústí nad Labem.
Zákaz využívání plynu pro vaření? Možná ano, podle vědců má totiž vliv na zdraví Otevřít odkaz do nového okna
Vaření na plynových sporácích by mohlo čekat velké omezení. Podle studie amerických vědců totiž při spalování plynu na sporácích dochází ke vzniku škodlivých emisí, které podporují vznik astmatu u dětí.
Majitelé Audi a BMW patří mezi největší producenty emisí oxidu uhličitého, víme jak jsou na tom další značky Otevřít odkaz do nového okna
Vlastníte automobil Audi, BMW nebo Mercedes-Benz? Pak patrně vytváříte i největší množství emisí oxidu uhličitého. Ukazují to data průměrné produkce emisí CO2 u dvacítky nejvíce registrovaných značek v ČR.
Hyundai si vloni držel pozici dvojky v Česku, elektromobily dál tvořily jen malé množství registrací Otevřít odkaz do nového okna
Tuzemskému zastoupení korejské automobilky Hyundai se vloni dařilo. Celkem automobilka v Česku zaregistrovala přes 18 tisíc vozidel a stala se tak dvojkou trhu po Škodě Auto. „Elektrická ofenziva“, na které značka pracuje se ale zatím v prodejích příliš neprojevuje.
Senioři a domácnosti s nízkými příjmy mohou žádat o nový příspěvek na úspory energií Otevřít odkaz do nového okna
Už od pondělí 9. ledna si mohou nízkopříjmové domácnosti a senioři požádat o příspěvek na úspory energií. Takzvaná Nová zelená úsporám Light jim poskytne až 150 tisíc korun na energetická opatření, která jim pomohou snížit výdaje za energie.
Cesta k Pravčické bráně je kvůli popadaným stromům nebezpečná, správa parku ji na víkend raději uzavřela Otevřít odkaz do nového okna
Výlet k Pravčické bráně bude nutné o víkendu odložit. Správa NP České Švýcarsko totiž kvůli popadaným stromům a pokračujícímu silnému větru uzavře přístupovou cestu.
Čeští vědci pracují na žárovce, která nespotřebovává elektřinu. Je inspirovaná světluškami Otevřít odkaz do nového okna
Čeští vědci z brněnské Masarykovy univerzity pracují na unikátní žárovce. Ta by měla v budoucnu zajistit světlo i bez využití elektrické energie. Technologie využívá enzymy, které zajišťují bioluminiscenci živočichů jako je například světluška.
Česko letos „zasypou“ nové solární elektrárny na střechách, podpoří je i nová legislativa Otevřít odkaz do nového okna
Česko v letošním roce zasypou solární panely na střechách domů a firem. Pomůže tomu nová legislativa, ale i snaha domácností a firem o větší energetickou soběstačnost.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 3:37 2.2.2023)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2023