R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Finance iDNES.cz - Vše pro vaše osobní finance

https://www.idnes.cz/finance otevírá se do nového okna Rady a tipy pro vaši peněženku, novinky ze světa osobních financí, recenze produktů bank, pojišťoven, leasingových a investičních společností, finanční kalkulačky, testy, nástroje pro výběr produktů podle vašich požadavků
Daně 2022: Na nejasné daňové otázky čtenářů odpovídají odborníci Otevřít odkaz do nového okna
Zbývá posledních pár dní na to, abyste dali dohromady daňové přiznání za loňský rok Jestli je to pro vás těžká disciplína, protože řešíte nějakou zapeklitější daňovou situaci, možná vám poradíme v následujícím přehledu.
Korpič, kopík, pajplajna. Otestujte se, jak rozumíte výrazům z pracovního pekla Otevřít odkaz do nového okna
Čeština je krásný a rozmanitý jazyk, pro řadu lidí možná někdy až příliš kreativní. I v pracovním prostředí vznikají úplně nová slova, která umí pořádně zatahat za uši, jinými slovy, je to hotové peklo. Nebo se v nich vyznáte? Víte, kdo je volnonožec nebo jaký je rozdíl mezi korpičem a kopíkem?
Začínali s Esmeraldou v bývalém kravíně. Dnes mají 65 zaměstnanců a daří se jim Otevřít odkaz do nového okna
Miroslav Ponec začal podnikat krátce po revoluci. Pak ale úplně změnil obor a v roce 1993 založil se svým bratrem Betonpres. Firma je stále rodinná, pracují v ní i synové zakladatelů a dosahuje ročního obratu 300 milionů korun.
Chalup a chat na prodej přibývá. Srazí to ceny nemovitostí dolů? Otevřít odkaz do nového okna
V období covidu trhala poptávka po chatách a chalupách jeden rekord za druhým. Stejně tak jejich ceny. Loni ale přišla studená sprcha v podobě vysoké inflace a také větší ekonomické nejistoty. Na trhu s rekreačními nemovitostmi se to již začíná výrazněji ukazovat.
Daně 2022: Zmapovali jsme nejčastější chyby ve zdanění příjmu Otevřít odkaz do nového okna
Blíží se základní termín pro přiznání daní z příjmu. Pokud jste růžový formulář ještě neodevzdali a podáváte ho v papírové podobě, musíte dodržet předepsanou lhůtu. Tento termín se neúprosně blíží, řada lidí v tom ale chybuje a odevzdá formulář pozdě. A časté jsou i další chyby. Co si ohlídat?
Důchody štěpí společnost. Jak to vidí mladí, starší generace a experti Otevřít odkaz do nového okna
Valorizace penzí a neodvratnost změny v důchodovém systému štěpí společnost. Mladí lidé se obávají, že na ně žádná penze od státu nezbude, i když nyní do systému průběžného důchodového systému vkládají nemalé prostředky. Ti starší včetně důchodců mají obavu, že inflace a další zdražování srazí ...
Praktický průvodce investora v roce 2023: Pět tipů, kam dnes s penězi Otevřít odkaz do nového okna
Rok 2022 přinesl na trzích mnohá překvapení. Jaká jsou doporučení investičních odborníků, která by investorům mohla pomoci s řízením jejich investic? Přinášíme tipy Martina Tománka, analytika společnosti Partners.
Nemám počítač, ztratil jsem přístupové údaje. Dotazy kolem datových schránek Otevřít odkaz do nového okna
Pro někoho již dlouho užitečný pomocník, pro někoho novinka. Pro někoho jednoduché ovládání, pro někoho problém. Řeč je o datových schránkách. Odpovídáme na nejčastější dotazy čtenářů iDNES.cz.
KOMENTÁŘ: Lze vydělat na inflaci? Ano, ale musíte si pospíšit Otevřít odkaz do nového okna
Češi se stále více učí investovat, a to zejména prostřednictvím podílových fondů. Jak ale investovat správně a vydělat na inflaci, rozebírá investiční specialista Jan Macek.
Ke změně zdravotní pojišťovny láká i výše příspěvků. Čas mají zájemci do konce března Otevřít odkaz do nového okna
K poslednímu březnu se váže již tradiční termín, dokdy je možné zažádat o změnu zdravotní pojišťovny. Člověk tak v Česku může učinit jednou ročně, a to buď v období od ledna do března, anebo během prázdnin, od července do konce září. Lidé ke změně vede doporučení lékaře, ale i benefity, které ...
GLOSA: Jak jsem (ne)vyřešila problém s providerem a co mě naučil Otevřít odkaz do nového okna
Chatboty, voiceboty či virtuální asistentky využívá pro komunikaci s klienty řada firem. Až donedávna jsem byla přesvědčena, že vyřídím vše rychleji, jednodušeji a lépe s člověkem. Mýlila jsem se.
Předčasné splacení hypotéky v době fixace nejspíš zdraží Otevřít odkaz do nového okna
Je to více než dva roky, kdy se řešilo, kolik si banky smějí účtovat za předčasné splacení hypotečních úvěrů v době fixace. Banky upozorňovaly, že si podle zákona smějí účtovat pouze administrativní poplatky. A chtěly si účtovat i ušlý zisk na úrocích.
Osm doporučení, jak v době vysoké inflace investovat do sebe Otevřít odkaz do nového okna
Nejlepší investicí, kterou můžete ve finančně nejistých dobách podniknout, je investice do sebe. Tedy do vlastních schopností, především těch, ve kterých již nyní vynikáte, ale i těch, jejichž získáním se stanete všestrannější. Která „investiční rozhodnutí“ patří k nejvýnosnějším, přibližuje ...
Kauce, jistota, výpověď. Otestujte se, jak znáte úskalí pronájmu Otevřít odkaz do nového okna
Zájem o nájemní bydlení je dlouhodobě vysoký a loňský rok byl v tomto směru rekordní. Ať už jste v pozici nájemce či pronajímatele, je dobré znát práva a povinnosti obou smluvních stran. Ověřte si, jak se vyznáte v legislativě.
Obklady Rako patří k nejstarším na světě. Oblékají nejen koupelny Otevřít odkaz do nového okna
Co mají společného fotbalové stadiony v Kataru, Obecní dům v Praze, vila Tugendhat v Brně a koupelna v paneláku? Keramické obklady značky Rako. Firma toho jména byla založena před 140 lety a původně se zabývala těžbou uhlí.
Pracovní dohody využívané u brigád mají i úskalí. Na co si dát pozor? Otevřít odkaz do nového okna
Chystáte se na brigádu? I na tu s vámi musí zaměstnavatel uzavřít smlouvu. Místo té klasické pracovní vám ovšem nejčastěji nabídne dohodu o provedení práce. Pro firmu má totiž řadu výhod. A mnohé plusy má také pro brigádníka, stejně tak ale skýtá i určitá rizika.
Podívejte se, na co vám letos přispěje vaše zdravotní pojišťovna Otevřít odkaz do nového okna
Pečovat o zdraví se vyplácí. Pod to se podepisují i všechny zdravotní pojišťovny. Proto je dobré zjistit, co můžete pro své zdraví udělat a kolik korun vám na to přispěje zdravotní pojišťovna. I letos můžete využít nejrůznější preventivní programy a zajímavé bonusy. Příspěvky se pohybují v řádech ...
Termín pro změnu zdravotní pojišťovny se blíží. Vše zařídíte online z pohodlí domova Otevřít odkaz do nového okna
Mít zdravotní pojištění je v Česku povinné. Je však na každém pojištěnci, jakou zdravotní pojišťovnu si vybere. Během života ji lze změnit, kolikrát člověk chce, avšak během jednoho roku je to možné pouze jednou, a sice ve dvou termínech. Pokud tedy chcete zdravotní pojišťovnu změnit, je právě teď ...
Daně 2022: Jak zdanit příjmy z nájmu a zbytečně nechybovat Otevřít odkaz do nového okna
Koupit a pronajímat nemovitost s vidinou zisku slušného příjmu bylo dlouhé roky investiční strategií mnoha lidí v Česku. Příjem z pronájmu je ale nutné přiznat a zdanit. Loni tak učinilo více než 394 tisíc lidí a stejná povinnost čeká tisíce Čechů i letos. Jak neudělat chybu, neplatit na dani z ...
KOMENTÁŘ: Vrátí se nízké úrokové sazby? Rozhodne se to na trhu práce Otevřít odkaz do nového okna
Rok 2022 byl plný zvratů a nečekaných událostí. Jedním z hlavních cílů ČNB bylo pomocí zvýšení úrokových sazeb snížit poptávku po financování, což se skutečně podařilo. Jaký bude další ekonomický vývoj, rozebírá v komentáři ekonom Marek Ditz, lídr projektu Partners Banky.
Kdy je výplata rodičáku jednorázová a je možné jej pobírat i v cizině? Otevřít odkaz do nového okna
Výše rodičovského příspěvku je pro všechny stejná, 300 tisíc korun, v případě vícerčat pak 450 tisíc korun, a je možné jej čerpat až do čtyř let věku dítěte. Dobu výplaty si můžete zvolit, má to ale své podmínky. Na nejčastější dotazy čtenářů odpovídá Ondřej Muravecký z Generálního ředitelství ...
Kdy půjdeme do důchodu a jaká bude naše penze? Nenechávejte nic náhodě Otevřít odkaz do nového okna
Debata o důchodové reformě se opět rozhořela, a tak se řadě z nás honí hlavou otázky, zda v důchodu důstojně vyžijeme. Ti, kdo se nechtějí spoléhat pouze na státní penzi, se mohou na stáří zajistit i po vlastní ose. Jaké výhody oproti jiným investičním produktům má penzijní spoření, přibližuje Jiří ...
Zemřel, aniž by poznal svého otce. Ten se teď objevil a dědit může i on Otevřít odkaz do nového okna
Pokud zemřelý nesepsal závěť, dědí se podle takzvaných dědických tříd. Jejich smyslem je, aby majetek zůstal v rodině. V praxi ale občas dochází ke kuriózním situacím. Může se totiž stát, že se objeví příbuzný, o kterém jste vůbec nevěděli. Jako se to stalo čtenářce iDNES.cz.
Inflace pod kontrolou není, potvrdil to i vývoj na burzách Otevřít odkaz do nového okna
Optimismus na dluhopisových a akciových trzích z počátku roku v únoru ochabl. Jak ceny akcií, tak dluhopisů začaly opět pozvolna klesat. Hlavní důvod jsou vyšší inflační čísla v eurozóně i v USA. A vrásky investorům dělá i růst jádrové inflace.
Zabiják, nebo pomocník? Jak na nás působí stres, máme ve vlastních rukou Otevřít odkaz do nového okna
Stres je vlastně jakýkoliv tlak, kvůli kterému nám v nějaké situaci není dobře. Stresorem může být cokoliv – málo času, moc času, zlost, válka, přejedení, dlouhá cesta, nemilovaný šéf, hádka nebo láska. Jak situaci vyhodnotit a jak si sami pomoci, přibližuje mentorka Olga Medlíková.
Vyzkoušejte si práci realitního makléře. Otestujte si své znalosti Otevřít odkaz do nového okna
Prodávat či kupovat byt nebo dům sami anebo využít služeb odborníka? Pokud se rozhodnete pro první variantu, znamená to, že musíte mít přehled nejen o legislativě, ale i o trhu jako takovém. Ověřte si, co víte.
Začínal v malé dílně. Na zelené louce postavil fabriku a vyváží i do světa Otevřít odkaz do nového okna
Začínal v malé dílně, po čase přibral prvního zaměstnance, dnes jich má zhruba stovku. Jeho firma Arbyd patří k předním českým výrobcům designového nábytku, v roce 2021 získal ocenění Český exportér roku v kategorii Střední podnik. Petr Mudra je přitom původní profesí elektrotechnik.
Sestavili jsme žebříček aktuálně nejlepších spotřebitelských půjček Otevřít odkaz do nového okna
Doba je složitá, vše zdražuje a řada domácností má napjatý domácí rozpočet. Sáhnout po úvěru však dává smysl jen tehdy, když je takový krok uvážený. Ve spolupráci s analytiky společnosti Scott & Rose a odborným portálem Finparáda.cz jsme zmapovali pětici aktuálně nejlepších bankovních ...
Daně 2022: Co lze odečíst z daní, abyste státu neplatili zbytečně moc Otevřít odkaz do nového okna
Pro daňové poplatníky existují takzvané odečitatelné položky. Díky nim si lidé snižují daňový základ, a tudíž následně vypočítají nižší daně. Stát tím podporuje některé aktivity, jak například pořízení vlastního bydlení, spoření na stáří nebo pomoc neziskovému sektoru. Kolik lze odečíst a za co?
SROVNÁNO: Ušetřit je reálné. Kde se nejvíce vyplatí refinancování půjček Otevřít odkaz do nového okna
Máte více půjček a zatěžuji rozpočet vaší domácnosti? Možná se vám vyplatí refinancování neboli konsolidace. Dluhy sice nevymaže, můžete ale získat výhodnější podmínky a ještě si půjčit něco navíc. Zmapovali jsme podmínky bank i aktuální akce.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 21:36 27.3.2023)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2023