R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Finance iDNES.cz - Vše pro vaše osobní finance

https://www.idnes.cz/finance otevírá se do nového okna Rady a tipy pro vaši peněženku, novinky ze světa osobních financí, recenze produktů bank, pojišťoven, leasingových a investičních společností, finanční kalkulačky, testy, nástroje pro výběr produktů podle vašich požadavků
KOMENTÁŘ: Čtyřdenní pracovní týden. Zvýšení efektivity, či pokles disciplíny? Otevřít odkaz do nového okna
Koncept čtyřdenního pracovního týdne se již úspěšně rozšířil do řady zemí. Aktuálně je možné tuto novinku pozorovat i na českém pracovním trhu. Best practices od svého francouzského sourozence využila při implementaci česká společnost Welcome to the Jungle. Její ředitel Jan Klusoň popisuje kroky, ...
Auto z bazaru přestalo jezdit, reklamace zamítnuta. Co s tím, radí advokát Otevřít odkaz do nového okna
Ačkoli řada autobazarů garantuje jak kontrolu technického stavu vozidla, tak záruku při potížích, v praxi se někdy může stát, že se zdánlivě výhodný nákup velice rychle promění v noční můru. Na co si dát v případě nákupu ojetiny pozor, poukazuje advokát Karel Machačka.
KOMENTÁŘ: Ohrozí dezinformace banky? Musíme vytáhnout do boje, říká šéfka GSFT Otevřít odkaz do nového okna
Téměř denně zaznamenáváme na sociálních sítích nebo v okrajových dezinformačních médiích výkřiky o tom, že se blíží krach finančního trhu a pády bank. Jejich autoři se buď schválně anebo z nevědomosti snaží ve čtenářích vyvolat pocit, že stabilita bankovního systému a bezpečnost jejich peněz je v ...
Sjednejte si hypotéku za výhodnějších podmínek do konce srpna Otevřít odkaz do nového okna
Už jen měsíc a půl mají ti, kteří chtějí sjednat hypotéku za podmínek, které jsou výrazně mírnější v případě předčasného splacení, což se týká i refinancování úvěru jinou bankou. Předčasné splacení hypotéky uzavřené od 1. září může vyjít i na desítky tisíc korun a výrazně tak snížit výhodnost ...
Podvody na internetu neustávají. Stopy vedou i na Ukrajinu, říká vyšetřovatel Otevřít odkaz do nového okna
Policii čím dál více zaměstnávají internetové finanční podvody. V nich nepoctivci zmanipulují toho, kdo jim na internetu důvěřuje, a oberou ho o peníze. Týká se to prodejů aut, realit, zboží z druhé ruky, ale také bankovních podvodů.
Do práce raději ekologicky. Nevozit se a radši šlapat, po svých či na kole Otevřít odkaz do nového okna
Změňte dojíždění do práce vozem za pravidelnou lekci tělocviku, na niž marně hledáte volnou chvilku. Má to samé výhody: zlepšíte si fyzickou a duševní kondici, ušetříte čas i přírodu.
KVÍZ: Jak vám v létě pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Otevřít odkaz do nového okna
Letní měsíce jsou nejen obdobím radosti a odpočinku, ale také časem, kdy se můžeme setkat se specifickými zdravotními výzvami. V těchto situacích vám mohou pomoci také služby zdravotních pojišťoven. Víte, s čím je můžete oslovit a jak vás mohou podpořit?
Brigáda v safari i výstup do hor. Jak české firmy stmelují své lidi? Otevřít odkaz do nového okna
Tým, kde vládnou přátelské vztahy, pracuje lépe. I proto jsou teambuildingy oblíbenou součástí kultury firem, bez ohledu na velikost nebo předmět podnikání. Tedy přesněji řečeno, často jde o takzvané teamspirity. I když se oba termíny často zaměňují, respektive pro obě aktivity se shodně užívá ...
Dukovany rozjíždějí nábory. Poptávají elektroinženýry či šéfa bezpečnosti Otevřít odkaz do nového okna
Vítěz na dostavbu dalšího jaderného bloku je znám sotva osmačtyřicet hodin, ale české podniky na náborech lidí pracují už několik měsíců. A to včetně samotného ČEZ.
Aby letní hodokvas neprodražil dovolenou. Kolik může stát zdravotní péče Otevřít odkaz do nového okna
Na poskytnutí bezplatné zdravotní péče se nedá ani v zemích Evropské unie na sto procent spolehnout. Riziky jsou různé doplatky na recepty, léky, vyšetření nebo i pobyt na lůžku. Nejdražší je ale čerpání péče v neveřejném zařízení.
O hypotéky se zvedá zájem. Zmapovali jsme nejlepší nabídkové sazby Otevřít odkaz do nového okna
Výrazné zlevňování hypotečních úvěrů se podle odborníků nedá očekávat. Řada lidí proto již nečeká a žádá o hypotéku. Trh s hypotékami se tak postupně rozhýbává, což potvrzuje aktuální situace na trhu. Ve spolupráci s analytiky společnosti Scott & Rose zároveň přinášíme žebříček nejlepších ...
Měl opatrovníka, ale byl svéprávný. Banka mu přesto nedala jeho peníze Otevřít odkaz do nového okna
Soudem určený opatrovník pro nakládání s majetkem nijak neomezuje danou osobu v případě, že ji soud zároveň neomezil na svéprávnosti. V praxi se ale stává, že je banka přespříliš obezřetná a peníze odmítne vydat. V jednom případě rozhodoval až ombudsman.
Proč a jak investovat do umění a co ovlivňuje hodnotu díla Otevřít odkaz do nového okna
Umělecká díla zpravidla nevznikají s cílem vytvořit nástroj investování. Často však tuto schopnost mají. Předpokladem je, že se při tomto investování řídíme určitými pravidly. Co brát do úvahy, abyste investovali do umění chytře a zbytečně neprodělali, radí psycholog a ekonom Jan Urban.
Od poštovních holubů po drony. Co víte o historii i současnosti doručování? Otevřít odkaz do nového okna
Častěji asi posíláme maily nebo SMS. Někdy je ale potřeba poslat balík nebo dopis s důležitými dokumenty. Potřeby zákazníků se zkrátka mění. A mění se i poštovní služby. Víte, kdy u nás vznikla první organizovaná doprava zpráv? Nebo co znamená výraz En mains propres? Otestujte si své znalosti.
Elixír z bylin, cukru a radosti, pro jeho autora úkol za odměnu. Příběh Kofoly Otevřít odkaz do nového okna
Přes šedesát let dělá Čechům Kofola společnost na výletě, pod stanem i vánočním stromkem. Za časů císaře Rudolfa II. bývalo Staré Město pražské plné alchymistů, kteří se snažili přimět rtuť transmutovat ve zlato a v křivulích uvařit lektvar zajišťující mládí, věčný život či moudrost. Zhruba o 350 ...
Jak se dědí družstevní byt a kdy přechází na dědice právo nájmu Otevřít odkaz do nového okna
Součástí pozůstalosti je veškerý majetek zůstavitele, tedy například i byt ve vlastnictví. Jak je to ale s bytem družstevním nebo nájemním? Nejen na tuto otázku čtenáře iDNES.cz odpovídá advokát Ondřej Preuss, zakladatel webu DostupnyAdvokat.cz.
Zpožděný let nebo zavazadlo. Víte, jaká máte práva? Otevřít odkaz do nového okna
Divoká situace v letecké dopravě nenechává spát v klidu nikoho, kdo se nyní chystá někam cestovat. Letadla nabírají mnohahodinová zpoždění, na pražském letišti se navíc objevují problémy s nakládkou a vykládkou zavazadel. Jak se potížím co nejvíc vyvarovat? A na jaké kompenzace máte případně nárok?
Výrazné zlevňování hypotečních sazeb se podle odborníků nedá očekávat Otevřít odkaz do nového okna
Úrokové sazby hypoték se již šestý měsíc prakticky nehýbou. Průměrná nabídková sazba hypotečních úvěrů na počátku července podle Swiss Life Hypoindexu činí 5,49 procenta. Česká národní banka přitom na konci června počtvrté v řadě snížila základní sazbu o 50 bazických bodů na 4,75 procenta.
Bankéř: Není co zdaňovat, bankovní sektor žádné mimořádné zisky nemá Otevřít odkaz do nového okna
Marek Ditz má dlouholeté zkušenosti v bankovním sektoru. V rozhovoru reaguje na otázky, nakolik jsou banky ziskové a zda má smysl je zatížit daní z mimořádných zisků. Česko podle něj potřebuje být neustále atraktivní pro zahraniční i domácí kapitál. „Když není mimořádný zisk, nemá být ani ...
Tvoří technologie, aby pomáhaly. Podniká úspěšně v oboru, který se vyvíjí Otevřít odkaz do nového okna
„Pozor, kritická teplota, hrozí požár!“ vzkazuje termokamera přes zprávu na mobilu. Sci-fi? Ne, úspěšný byznys firmy Workswell, která se zabývá výrobou termokamer a infračervených zobrazovacích systémů. Firma vznikla před 14 lety jako start-up. „Zakládal jsem ji já s kamarádem Adamem ...
KVÍZ: Vysokohorská turistika či elektrokolo. Jaká připojištění na dovolenou Otevřít odkaz do nového okna
Součástí každé dovolené v zahraničí by mělo být kvalitní cestovní pojištění. Jednou z jeho nejdůležitějších součástí je krytí léčebných výloh, které se vztahuje na úrazy a náhlá onemocnění. Kromě toho je dobré zvážit i připojištění. Co o pojištění na cesty víte? Otestujte si své znalosti.
Nenašla na trhu, co potřebovala, tak začala vyrábět sama. Zákazníků přibývá Otevřít odkaz do nového okna
Jana Podroužková má ráda pohyb a baví ji design. Oboje nakonec skloubila a založila vlastní značku Dhaara. Ta za osm let existence vyrostla, v loňském roce se její obraty pohybovaly kolem 6 milionů korun a aktuálně má přibližně 3 000 zákazníků.
Vlak nejede na čas, nejde klimatizace či wi-fi? Kdy máte nárok na kompenzaci Otevřít odkaz do nového okna
Poslední dny rezonuje snad všude téma problémů v letecké dopravě. Komplikace se ovšem nevyhýbají ani železnici. Také zde dochází ke zpoždění, někdy i výraznému. Může dojít i na zrušení vlaku. Kde o takových mimořádnostech hledat informace? A máte nárok na nějaké kompenzace?
Jak ovlivní přivýdělek na letní brigádě váš důchod Otevřít odkaz do nového okna
Na brigádách si přivydělává mnoho důchodců. V létě nabízejí zaměstnavatelé přivýdělek především na dohodu o provedení práce či na dohodu o pracovní činnosti. Jaký vliv má taková brigáda na budoucí výpočet důchodu? Kolik si mohou penzisté přivydělat a jaký přivýdělek je možný u předčasných penzistů?
Společný účet řeší reálné potřeby lidí. V Česku je unikátní novinkou Otevřít odkaz do nového okna
„Společný účet řeší reálnou potřebu a je tedy po něm viditelná poptávka. O to více je pak s podivem, že se tento typ účtu v Česku téměř nevyskytuje,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz Michal Skalický, ředitel denního bankovnictví Partners Banky, která tento účet podporuje.
Na co se připravit, když vás čeká konec fixace hypotéky, radí experti Otevřít odkaz do nového okna
Hypotéka je dlouhodobý závazek. Ke konci sjednané doby fixace máte několik možností: podmínky smlouvy můžete optimalizovat, hypotéku refixovat či splatit a ušetřit na splátkách značnou částku. Předčasné splacení hypotéky před koncem fixace se ale od 1. září 2024 prodraží. Co dělat a jak se na to ...
Reklamoval čtyřkolku. Stroj dodán vybitý a nabíječka nenabíjí, zamítl prodejce Otevřít odkaz do nového okna
Spotřebitelé jsou ve vztahu k podnikateli považováni za slabší smluvní stranu a jejich práva jsou u nás poměrně dobře chráněna. Kupující má právo reklamovat, prodejce může reklamaci zamítnout pouze ze zákonných důvodů a v prvním roce od koupě musí být případné zamítnutí odborně odůvodněno.
Nikdo nečeká, že hezký vztah skončí. Jak na dělení majetku, radí advokátka Otevřít odkaz do nového okna
Vztah dvou lidí nemusí trvat věčně a důvody pro rozchod či rozvod mohou být různé. Pokud však pár investoval do společného bydlení, mohou nastat majetkové tahanice a komplikované spory. „Nikdo logicky nečeká, že ten hezký vztah skončí,“ potvrzuje rozvodová advokátka Aneta Lachmannová v ...
Pojišťovny a banky nesmějí diskriminovat ty, kteří se vyléčili z rakoviny Otevřít odkaz do nového okna
Evropská komise dlouhodobě usiluje o zavedení takzvaného „práva být zapomenut“ pro onkologické pacienty. To by mělo vyléčeným onkopacientům zaručit, aby k nim banky a pojišťovny přistupovaly jako ke všem ostatním.
8 letních tipů, jak se posichrovat, když se něco zvrtne nejen v zahraničí Otevřít odkaz do nového okna
Devět z deseti Čechů při výletech do zahraničí vyráží s cestovním pojištěním, pojištěním k platební kartě, nebo dokonce s obojím. To je rozhodně pozitivní zpráva. Existuje ale hned několik bodů, kterým se vyplatí věnovat zvýšenou pozornost, aby pojištění skutečně zafungovalo ve chvílích, kdy se o ...
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 5:28 25.7.2024)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2024