R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Finance iDNES.cz - Vše pro vaše osobní finance

https://www.idnes.cz/finance otevírá se do nového okna Rady a tipy pro vaši peněženku, novinky ze světa osobních financí, recenze produktů bank, pojišťoven, leasingových a investičních společností, finanční kalkulačky, testy, nástroje pro výběr produktů podle vašich požadavků
Sedm tipů, jak se vyhnout nástrahám kyberzločinců a nepřijít o peníze Otevřít odkaz do nového okna
Řada lidí si myslí, že se umí v online světě pohybovat bezpečně. Základní pravidla internetové bezpečnosti však dodržují jen někteří. Podle loňského průzkumu společnosti Europ Assistance své heslo mění jen 38 % Čechů a zneužití osobních údajů se vážně obává jen asi pětina lidí. Jak se před ...
Jak se buduje rodinný podnik a co je předpokladem jeho úspěchu Otevřít odkaz do nového okna
Rodinné podniky mají své výhody i nevýhody. Fungují i u nás. Vybudování a řízení úspěšné rodinné firmy však nemusí být jednoduché. Co je předpokladem jejich úspěchu a na jaké problémy takové firmy narážejí, vysvětluje psycholog Jan Urban.
PŘEHLEDNĚ: Kolik vám vaše banka naúčtuje za výběr z bankomatu v cizině? Otevřít odkaz do nového okna
Čím dál více platíme kartou, někteří dokonce i mobilem či chytrými hodinkami. Pokud ale právě vyrážíte na zahraniční dovolenou, může se stát, že ve vašem oblíbeném plážovém baru budou trvat na hotovosti. Přinášíme kompletní přehled poplatků za výběr z bankomatu v cizině a poradíme, na co si dát ...
Mít špatnou pojistku bytu či domu je jako nemít žádnou pojistku Otevřít odkaz do nového okna
České domácnosti mají své nemovitosti sice pojištěné, ale v mnoha případech nesprávně. Zapomínají, že pojistnou smlouvu je potřeba v čase aktualizovat a za plné krytí rizik si i připlatit. Předejdou tím riziku podpojištění nemovitosti, nebo dokonce nepojištění některé z jejího nového příslušenství.
Pojištění na cesty do zahraničí je nutné, ale hodí se i do Krkonoš Otevřít odkaz do nového okna
Uzavřít cestovní pojistku si lidé zvykli hlavně před dovolenou v cizině. Proč je to důležité i v Česku a jak s podmínkami pojišťoven zamíchal covid?
KVÍZ: Kde je nejstarší banka a kolik vážil tolar? Co znáte z historie bankovnictví? Otevřít odkaz do nového okna
Pokud jste pravidelnými čtenáři Financí iDNES.cz, v bankovnictví a finančních produktech se jistě vyznáte. Ale co znáte z historie? Víte například, proč se banka jmenuje banka nebo kdy byla poskytnuta první půjčka? Otestujte si své znalosti.
Podnikají teprve pár měsíců, jejich recepty i výroba už přinášejí úspěch Otevřít odkaz do nového okna
Tomáš Starý a Tomáš Novák jsou švagři. Společně podnikají pod značkou Seneb. Vyrábějí rostlinné pomazánky podle svých vlastních receptur. Uspěli nejen u zákazníků, ale i v soutěži začínajících podnikatelů Rozjezdy T-Mobile.
Co si ohlídat, když si v létě přivyděláte na brigádě Otevřít odkaz do nového okna
Každá vydělaná koruna se hodí. V letních měsících si řada lidí přivydělává formou brigády na některou z pracovních dohod. Jaké podmínky platí pro takové brigády? Jak vysoké daně se z pracovních dohod odvádějí. A kolik si mohou přivydělat předčasní důchodci?
Který stůl je dnes můj? Co je sdílené pracovní místo neboli hot desking Otevřít odkaz do nového okna
Firmy šetří. Někde ruší benefity, jinde berou procenta z platů nebo i pracovní stoly. Na koho židle u stolu nezbyde, jde pracovat do terénu nebo na pohovku.
Pronajmout byt v Praze nyní trvá i dva měsíce, v Kroměříži jen týden Otevřít odkaz do nového okna
Nouzový stav vyhlášený v polovině března ochromil českou ekonomiku. Jeho dopady se očekávaly i na realitním trhu, kdy měl zlevnit nájem bytů. Ceny dolů sice šly, ovšem zdaleka ne tolik, jak se předpokládalo. Nejvíce je to znát v hlavním městě, v menších městech naopak takřka vůbec.
Jak se pojistit proti výpadku příjmu, když onemocní dítě a vyžaduje péči Otevřít odkaz do nového okna
Rodiče, kteří musí zůstat doma kvůli nemoci dítěte, mají několik možností. První z nich je čerpání ošetřovného, které je součástí státního systému nemocenského pojištění. Další možností pak může být pojištění u komerční pojišťovny. Základním kamenem ale vždy zůstává finanční rezerva.
PŘEHLEDNĚ: Konec daně z nabytí nemovitosti. Kolik dnes ušetříte? Otevřít odkaz do nového okna
Koupili jste si byt za tři miliony a byli naštvaní, že budete muset vyndat z kapsy ještě sto dvacet tisíc na daň z nabytí nemovitosti a pak každý rok platit i daň z nemovitosti? Tento zmatek, zdá se, končí.
Cestovní pojištění letos doplňuje ministerský semafor Otevřít odkaz do nového okna
Sjednání cestovního pojištění má letos určité výjimky. Důvodem je pandemie covid-19. Při výběru destinace by proto klienti měli sledovat doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR a cestovní semafor Ministerstva zdravotnictví ČR. Jím se totiž budou řídit i pojišťovny při posuzování plnění z ...
KOMENTÁŘ: V době recese je zlato jistota. Češi ho vlastní osm tun Otevřít odkaz do nového okna
Důležitým pravidlem, a to nejen pro začínající investory, je diverzifikace portfolia. Tedy rozložení investovaných peněz do různých aktiv. Proč vzrostla v době pandemie obrovská poptávka po zlatu a jak investici do drahých kovů vnímat, rozebírá v komentáři Lukáš Jankovský ze společnosti Zlaťáky.
PORADNA: Kdy vznikne a kdy naopak zaniká daňové zvýhodnění na děti Otevřít odkaz do nového okna
Finanční podpora rodin s dětmi je v Česku díky daňovému zvýhodnění na děti vysoká. Daňové zvýhodnění na děti snižuje vypočtenou daň z příjmu, při nižším příjmu se pak daň neplatí vůbec, a rodiče ještě mohou peníze od státu dostat zpět. Jak je daňové zvýhodnění vysoké, kdy na něj vzniká nárok a kdy ...
KVÍZ: Investování není jen pro bohaté. Víte, jak zhodnotit své peníze? Otevřít odkaz do nového okna
Češi již dávno nejsou v investování amatéry. Celkový objem majetku, vložený přes členy Asociace pro kapitálový trh ČR do investičních nástrojů, dosahuje výše 1,507 bilionu korun. Ne každý produkt je ovšem vhodný pro každého. Ověřte si v našem kvízu, jak se v této oblasti orientujete vy.
Začínali s jedním starým traktorem, dnes mají obrat deset milionů Otevřít odkaz do nového okna
Nikoho by ani nenapadlo, že se pouze čtyři členové rodiny starají o dvě stě býčků a krav a obdělávají 250 hektarů půdy. Žijí a podnikají v malé vesničce na Fýdecko-Místecku a začínali od nuly. Dnes se jejich roční obrat pohybuje v řádech milionů. Teprve čtyřiatřicetiletý Přemysl Motička prostě ví, ...
Naděje pro rodiče samoživitele? Co přinese zákon o náhradním výživném Otevřít odkaz do nového okna
Vláda schválila návrh zákona o zálohovaném výživném. V čem bude spočívat podpora státu pro samoživitele a samoživitelky? Kdo může zálohované výživné žádat a jak obtížné bude na něj dosáhnout? Přehled toho nejdůležitějšího, co by rodiče s nezletilými dětmi nemělo minout, přinášíme v rozhovoru ...
KOMENTÁŘ: Proč zatím nezaměstnanost v Česku tak moc neroste Otevřít odkaz do nového okna
Nezaměstnanost v květnu vzrostla z 3,4 na 3,6 procenta, podle posledních údajů je bez práce přes 266 tisíc lidí. Jaký bude další vývoj a co ho ovlivní? A kdy patrně začne úřadům práce přibývat klientů? Nad tím se v komentáři zamýšlí personální manažer Tomáš Surka.
Peníze zapomněla v bankomatu, poctivého nálezce odmítli v bance i na úřadě Otevřít odkaz do nového okna
Stát se to může každému z nás. Jsme zamyšlení, roztržití nebo nám zrovna zazvoní telefon a tak transakci u bankomatu sice dokončíme, ale vybraná částka už neskončí v naší peněžence. Příběh, který se doopravdy stal, můžeme nazvat jako putování s bankovkou.
Restart ekonomiky bude rychlý, míní ekonom Petr Borkovec Otevřít odkaz do nového okna
Jako Česko jsme z krize, kterou přinesla pandemie, vyšli dobře. Bylo skvělé, že jsme si dokázali sami pomoci, myslí si ekonom a spolumajitel finanční skupiny Partners Petr Borkovec. „Společnost se semkla, umíme být solidární, dokážeme najít způsob, jak překonat problémy,“ říká.
Vysněná dovolená se nekonala, přesto má zaplatit 24 tisíc. Jak se bránit? Otevřít odkaz do nového okna
Když si objednáme zájezd u cestovní kanceláře, očekáváme, že ta se o vše postará a my nemusíme nic řešit. Jak ovšem ukazuje příběh čtenářky iDNES,cz, někdy se jen z objednávky může stát docela velký a drahý problém. Na nejčastější dotazy čtenářů ohledně dovolených odpovídá advokát Vojtěch ...
Poradna: může zaměstnavatel chtít vědět, kam pojedu na dovolenou? Otevřít odkaz do nového okna
S ústupem pandemie koronaviru se opět otevírají hranice. Vycestovat na dovolenou do ciziny je již možné. Nemusí to být ovšem bez rizika. Návrat do práce se může zkomplikovat karanténou a nemocí covid-19. Řada zaměstnavatelů má logicky obavu, že dovolená zaměstnance může být pro firmu velkou ...
KOMENTÁŘ: Mít či nemít předkupní právo, to je to, oč tu běží Otevřít odkaz do nového okna
Už zítra, 1. 7. 2020, nabude účinnosti novela občanského zákoníku, která výrazně mění podmínky předkupního práva podílových spoluvlastníků na nemovité věci. Nad otázkou, zda je to změna pozitivní, se ve svém komentáři zamýšlí právník Adam Stawaritsch.
Penzijní fondy zaznamenaly kvůli pandemii ztráty, ale už zase rostou Otevřít odkaz do nového okna
Špatná situace na finančních trzích s příchodem koronavirové krize se v prvním čtvrtletí podepsala i na vývoji hodnoty majetku v penzijních fondech. Dynamické fondy v doplňkovém penzijním spoření v prvním čtvrtletí v průměru ztratily okolo 18 procent, vyvážené zhruba sedm procent.
Kolik kdo dnes vydělává? A jak naše mzdy ovlivní krize? Otevřít odkaz do nového okna
Průměrná mzda se v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšila na 34 077 korun. Kdo na průměrnou mzdu dosáhl a kde se vydělávalo nejvíc? A jaký vývoj mezd očekávají ekonomové a personalisté?
KVÍZ: Víte, jak dnes prodat nebo koupit nemovitost? Otevřít odkaz do nového okna
Na realitním trhu letos nezůstal kámen na kameni. Nejdřív vstoupil v platnost zákon o realitním zprostředkování, pak trh na čas zmrazila pandemie koronaviru. Teď už se zase nakupuje a prodává, ale je tu vládou schválené zrušení daně z nabytí. Jak byste zvládli prodej nemovitosti v této turbulentní ...
Poslední benefit: outplacement. Jak vám pomůže? Otevřít odkaz do nového okna
Firmy, které nezvládly náročné období pandemických opatření, začínají propouštět. Jen za květen přišlo o práci 12 104 lidí a další propouštění se očekává v červnu. Společnosti si teď najímají poradenské agentury, které jim s uvolňováním pracovníků pomáhají.
KOMENTÁŘ: Jak vydělat na investicích do trendů, které hýbou světem Otevřít odkaz do nového okna
Kvůli pandemii jsou finanční trhy rozkolísané. Mnoho drobných investorů se proto snaží vyladit složení svých portfolií ve snaze zohledňovat aktuální vývoj. Které investice hýbou světem a dávají příležitost vydělat, přibližuje investiční analytik Richard Bechník ze společnosti Fincentrum & Swiss ...
Je váš šéf pohodář, či depkař? A jak s ním vyjít na dálku? Otevřít odkaz do nového okna
Některým zaměstnancům díky tomu, že nemusí svého šéfa vídat denně, začala zase chutnat snídaně. Jiní bez jeho přítomnosti nevědí kudy kam nebo si práci plánují jen podle toho, kdy bude vedoucí online. Se všemi ale musí šéf na dálku vyjít a postarat se, aby podávali výkony.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 17:16 15.7.2020)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2020