R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

NaKole.cz - Články

https://www.nakole.cz/ otevírá se do nového okna NaKole.cz - Cyklistika, cykloturistika, cestování na kole
Francie na kole – Nice a Azurové pobřeží Otevřít odkaz do nového okna
„Chtěl bych do Nicy,“ říká nesměle Pierre Richard ve známé francouzské komedii. Kdo by nechtěl okusit atmosféru prosluněného jihofrancouzského regionu. Už s prvním pohledem do mapy zjistíte, že rozmanitost této nejvýchodnější části Provence rozhodně nechybí. Ať už jde o historii, kulturu nebo ...
Projížďkou na kole můžete pomoci dětem s leukémií Otevřít odkaz do nového okna
Na kole dětem Ladovým krajem je jednou ze série jízd pod záštitou projektu Na kole dětem. S myšlenkou uspořádat charitativní jízdu v Ladově kraji přišla hejtmanka Středočeského kraje a mnichovická občanka Petra Pecková.
5 výživových tipů pro zlepšení výkonnosti na kole Otevřít odkaz do nového okna
Pravidelně polykáte kilometry na intenzivních trénincích, ale přesto se nezlepšujete tak, jak byste si představovali? Na vině může být například špatná strava nebo nedostatečný pitný režim. Význam sportovní výživy totiž vzrůstá zejména u sportovců, kteří se chtějí neustále zlepšovat a posouvat své ...
Jak na převážení kol, jaký nosič je ten nejvhodnější? Otevřít odkaz do nového okna
Jízda na kole patří k nejoblíbenějším českým sportovním radovánkám. Naše země nabízí rok od roku více cyklistických tras a mnoho lidí jezdí za cykloturistikou také do zahraničí. K tomu, abyste si svá kola převezli autem jsou však potřeba speciální nosiče na kola. Jak fungují a který z nich je ...
Kde provětrat kola v Karlovarském kraji Otevřít odkaz do nového okna
Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně. I Karlovarský kraj je nejlepší ze sedla, ovšem toho cyklistického. Celkem kraj nabízí více než 2 000 km vyznačených cyklistických tras a své si tu přijde opravdu každý – od rodin s dětmi po “hltače” kilometrů.
Jak zařadit aktivní pohyb do denního programu také při epidemii Otevřít odkaz do nového okna
Omezení provozu pohybu snížilo počty vozidel na silnicích i možnosti pro přepravu veřejnou dopravou. Instituce v celé Evropě reagovaly výzvou k častějšímu použití nemotorové dopravy. Aktivní pohyb je cestou k posílení imunity a prevence řady onemocnění.
Neziderská cyklostezka – na kole po slunečné straně Rakouska Otevřít odkaz do nového okna
Neziderské jezero (v Rakousku mu říkají Neusiedler See) je po Balatonu druhé největší stepní jezero ve střední Evropě. Jeho maximální hloubka nepřesahuje dva metry a v důsledku toho je i poměrně teplé. Cyklostezka, která je okolo jezera vybudována, se jako jediná v Rakousku pyšní 5 hvězdami ...
Nejkrásnější cyklostezky Dolního Rakouska Otevřít odkaz do nového okna
Dolní Rakousko, nebo také Dolní Rakousy (německy Niederösterreich) je spolková země na severovýchodě Rakouska. Hlavní městem je Sankt Pölten (s poněkud prazvláštním českým názvem Svatý Hypolit).
Bike Trail Tirol – Tyrolskem v sedle horského kola Otevřít odkaz do nového okna
Pro dobrodružnější povahy a milovníky MTB lze doporučit okružní trasu pro horská kola Bike Trail Tirol, která v délce takřka 1000 km prochází celým Tyrolskem.
Zillertalské Alpy pro bikery i pěšáky Otevřít odkaz do nového okna
Region Zillertal Arena nabízí vyznavačům horské cyklistiky opravdové vyžití. Trasy různých obtížností s nádhernými výhledy na horské scenérie, i když ty žluté (single traily) asi člověku nedají moc času na rozhlížení.
Cyklostezka Thayarunde – na kole po drážních stezkách povodím řeky Dyje Otevřít odkaz do nového okna
Vydejte se poznat dolnorakouský region Waldviertel po trasách bývalých železničních tratí cyklistické stezky Thayarunde. Pečlivě upravená a nenáročná přeshraniční trasa s délkou téměř 111 km vás provede klidnými lesy, podél průzračně čisté řeky i kolem romantických památek.
Cyklotrasy a moderní single traily v Tiroler Zugspitz Arena Otevřít odkaz do nového okna
Z pohledu cyklisty najdete v tyrolském regionu Zugspitz Arena všechno, co si lze přát – počínaje rodinnými cyklotrasami po single traily všech obtížností.
Tipy na nejlepší cyklostezky v rakouském Burgenlandu Otevřít odkaz do nového okna
Region Burgenland, který se rozprostírá na rakousko-maďarském pomezí, nabízí pro cyklistické vyžití více než 2.500 km cyklotras. Většina z nich je spíše rovinatých, proto jsou vhodné i pro rodiny s dětmi, případně milovníky klidných vyjížděk bez prudkých stoupání a zběsilých sjezdů.
Tyrolsko na kole Otevřít odkaz do nového okna
Tyrolsko (německy Tirol) je spolková země na západě Rakouska. Hlavním a největším městem Tyrolska je Innsbruck. Velkou část území Tyrolska zabírají Alpy.
Zillertal a Zillertal Arena – horská cyklistika s lyžovačkou na ledovci Otevřít odkaz do nového okna
Zillertal (údolí řeky Ziller) je jedno z nejhlubších údolí Rakouska, které dalo název Zillertalským Alpám – části Alp s hojným výskytem ledovců.
Zugspitz Arena – neobjevený region na tyrolské straně Zugspitze Otevřít odkaz do nového okna
Majestátní hora Zugspitze s nadmořskou výškou 2.962 metrů je nejvyšší horou Německa, nicméně přes její vrchol vede hranice s Rakouskou republikou a dá se na ní vyvézt lanovkou z obou stran.
Taurská cyklostezka – trasa přírodních zážitků, která žije a dýchá dobrodružstvím Otevřít odkaz do nového okna
Taurská cyklostezka (značena: Tauernradweg) je sice pojmenována po horském hřebenu Vysokých Taur, ale přesto není nikterak náročnou trasou. Zato v oblasti zážitků a malebnosti krajiny je přímo luxusní.
Ybbstalská cyklostezka – po zrušené železnici k alpskému jezeru Lunzer See Otevřít odkaz do nového okna
Patříte mezi příznivce pohodové cykloturistiky a přitom se rádi kocháte horskou přírodou? Tento komfort vám nabídne cyklostezka podél rakouské řeky Ybbs, po které bez velké námahy postupně vystoupáte od Dunaje až k alpským výšinám s příjemnou relaxací u jezera Lunzer See.
Dunajská cyklostezka – opravdová cyklodálnice uprostřed Evropy Otevřít odkaz do nového okna
Zkušení cykloturisté to dávno vědí, ovšem pokud s výlety na kole do zahraničí teprve začínáte, cyklostezka podél Dunaje je tou správnou volbou. Především její rakouská část byla často vzorem pro další dálkové cyklostezky, které dnes kopírují hlavní evropské řeky.
Murská cyklostezka – unikátní horská příroda, kulturní památky i gastronomické zážitky Otevřít odkaz do nového okna
Celá Murská cyklostezka (značena v rakouské části: R2, Murradweg) je dlouhá téměř 460 km a začíná v nejvyšším bodě celé stezky u horské chaty SticklerhĂĽtte, která se nachází v Národním parku v pohoří Vysoké Taury. Murradweg je považována za nejrozmanitější říční stezku v alpském regionu.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 2:10 2.2.2023)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2023