R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Nejkrásnější místa Česka

https://turistickamapa.cz otevírá se do nového okna TuristickaMapa.cz - Nejkrásnější místa Česka!
Sázavský klášter Otevřít odkaz do nového okna
1000 let historie na jednom místě. Sázavský klášter je monumentální stavba spojená se jménem poustevníka a národního patrona svatého Prokopa. Podívejte se na místo, kde svatý Prokop údajně oral s čerty!
Skalní hrad Šaunštejn Otevřít odkaz do nového okna
Skalní hrad Šaunštejn se nachází nedaleko Děčína v národním parku České Švýcarsko. Hrad, který byl kdysi trnem v oku obětí loupežníků, je dnes atraktivním cílem výletníků. Odměnou za trochu náročnější výstup na vrchol skalního hradu Šaunštejn jsou uchvacující výhledy do širokého okolí.
Mariánské vyhlídky Otevřít odkaz do nového okna
Podívejte se na město Mariánské Lázně z různých úhlů pohledu!  Objevujte vyhlídková místa i rozhledny v docházkové vzdálenosti přímo z centra Mariánských Lázní, které patří spolu s Karlovými Vary a Františkovými Lázněmi mezi trojici známých západočeských lázeňských měst a památky UNESCO.
Mladečské jeskyně Otevřít odkaz do nového okna
Mladečské jeskyně leží nedaleko Mladeče v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. Labyrint zdejších vápencových jeskyň není jen úchvatnou přírodní památkou, ale také památkou historickou - díky nálezům koster a artefaktů pravěkých lidí.
Zámek Chudenice Otevřít odkaz do nového okna
Zámek Chudenice je dominantou stejnojmenného městyse na Klatovsku a nejstarší rodové sídlo prastarého rodu Černínů z Chudenic. Černínský zámek Chudenice dnes láká nejen na zámecké interiéry, ale i muzejní expozice - třeba Muzea Josefa Dobrovského.
Skalní hrad Staráky Otevřít odkaz do nového okna
Staráky u Kokořína jsou světničky vysekané v pískovcových skalách nedaleko zámku Kokořín. Staráky jsou považovány za pozůstatek malého skalního hrádku.
Jihlavské podzemí Otevřít odkaz do nového okna
Jihlavské podzemí ukrývá labyrint chodeb, které procházejí v celkové délce 25 kilometrů pod Masarykovým náměstím a středem města. Jihlava se tak může pyšnit druhým nejrozsáhlejším podzemním systémem chodeb v Česku - hned po Znojemském podzemí. A mimo to skrývá tajemné záhady!
Zřícenina hradu Chudý hrádek Otevřít odkaz do nového okna
Chudý hrádek je takřka zapomenutou zříceninou v malebné krajině Českolipska. Přesto má ale své kouzlo nejen díky romantickým hradním rozvalinám, ale také krásné okolní přírodě.
Hrad a zámek Staré Hrady Otevřít odkaz do nového okna
Hrad a zámek Staré Hrady nedaleko Jičína díky obětavosti místních jen o vlásek unikl demolici. Dnes jsou Staré Hrady především domovem mnoha pohádkových bytostí.
Kaple svatých Andělů Strážných (Andělíček) Otevřít odkaz do nového okna
Kaple svatých Andělů Strážných se tyčí na kopci nad Sušicí. Široko daleko nepřehlédnutelná stavba, lidově zvaná také Andělíček, je oblíbeným poutním místem s nádhernou vyhlídkou.
Muzeum Story of Prague Otevřít odkaz do nového okna
800 let historie na jednom místě. Muzeum Story of Prague představuje prostřednictvím interaktivní expozice s prvky rozšířené reality dobové kouzlo středověku, mrazivou atmosféru válečné doby i stísněnost komunismu a revoluční euforii. To vše v zábavné expozici v těsné blízkosti Karlova mostu.
Rozhledna Havran Otevřít odkaz do nového okna
Rozhledna Havran v Českém lese dnes slouží turistům, dříve ovšem byla přísně střeženým vojenským objektem. Z rozhledny, jež stojí na vrchu Havran, se můžete kochat vyhlídkou na Šumavu, Slavkovský les a za dobré viditelnosti uvidíte i vrcholky Alp.
Zřícenina hradu Velešín Otevřít odkaz do nového okna
Hrad Velešín je zřícenina nedaleko Sedlce na Českobudějovicku. Zřícenina jednoho z prvních královských hradů se tyčí nad vodní nádrží Římov.
Chrám sv. Bartoloměje v Kolíně Otevřít odkaz do nového okna
Chrám sv. Bartoloměje je nádhernou dominantou města Kolína. V této katedrále zanechal svůj otisk významný stavitel Petr Parléř. Nechte se uhranout nádhernou sakrální stavbou, seznamte se s muzejními expozicemi a relaxujte v zahradách přímo v centru Kolína.
Zřícenina hradu Rýzmburk Otevřít odkaz do nového okna
Hrad Osek, známý také jako hrad Rýzmburk, je zřícenina gotického hradu kousek od města Osek na Teplicku. Hrad Rýzmburk je oblíbeným místem výletníků a romantiků - svého času si místo oblíbil i básník Karel Hynek Mácha.
Jízdárna Světce Otevřít odkaz do nového okna
Jízdárna ve Světcích u Tachova se může pyšnit titulem největší jízdárny v České republice a druhé největší jízdárny v Evropě. Přitom málo chyběl k tomu, aby byla srovnána se zemí. Jízdárna Světce náleží k nedalekému tachovskému zámku.
Rozhledna Světlý vrch Otevřít odkaz do nového okna
Rozhledna na Světlém vrchu se tyčí nad Albrechticemi v Jizerských horách. Světlý vrch sice není nijak vysokým kopcem, přesto ale zdejší rozhledna nabízí úchvatné vyhlídky nejen na Jizerky.
Naučná stezka Olšina Otevřít odkaz do nového okna
Ještě nedávno zakázané, dnes volně přístupné výletní místo poblíž Lipna. Naučná stezka okolo rybníku Olšina vás provede nádhernou přírodou šumavských mokřadů a rašeliniš.
Klášter a zámek Doksany Otevřít odkaz do nového okna
Klášter sester premonstrátek v Doksanech se nachází nedaleko Litoměřic. Rozlehlý komplex se zámeckou částí a kostelem Narození Panny Marie je zároveň poutním místem.
Hrad Frýdberk v Žulové Otevřít odkaz do nového okna
Hrad, který není tak docela hradem. Z původního hradu Frýdberk přečkala do dnešních dnů jen hradní věž, která se stala součástí nového kostela sv. Josefa. Neobvyklé zakomponování středověké stavby a klasicistního kostela je skutečným unikátem.
Panská rozhledna Otevřít odkaz do nového okna
Panská rozhledna se nachází na Panském vrchu u Mariánských Lázní. Z jejího vrcholu se můžete kochat panoramatickým pohledem do širokého okolí.
Městská věž v Chomutově Otevřít odkaz do nového okna
Chomutovská městská věž je jednou z dominant tohoto historického města. A právě celý Chomutov s pozadím Krušných hor můžete obdivovat z vrcholu městské věže.
Zámek Hradiště Otevřít odkaz do nového okna
Zámek Hradiště, někdy nazývaný zámek Blovice, se nachází v Blovicích blízko města Plzeň. Pseudogotický zámek dnes funguje jako Muzeum jižního Plzeňska.
Rozhledna Mariánka Otevřít odkaz do nového okna
Rozhledna Mariánka se nachází u Horní Čermné, nedaleko poutního kostela na Mariánské hoře. Z rozhledny se můžete kochat vyhlídkou na Orlické hory, Jeseníky, okolí města Lanškroun, a za dobré viditelnosti dohlédnete i na vrcholky Krkonoš.
Zřícenina hradu Kunžvart Otevřít odkaz do nového okna
Kunžvart je zřícenina hradu na Šumavě. Najdeme ji na úbočí hory Strážný v nadmořské výšce 1115 metrů, čímž se Kunžvart řadí mezi nejvýše položené hrady u nás. Dnes se z hradu dochovalo pouze torzo čtyřhranné věže.
Přírodní rezervace Ryžovna Otevřít odkaz do nového okna
Ryžovna je přírodní rezervace nad stejnojmennou zaniklou osadou na Karlovarsku. Najdeme ji blízko Božího Daru v Krušných horách.
Soumarské Rašeliniště Otevřít odkaz do nového okna
Soumarské rašeliniště najdeme u města Volary na Šumavě. Rašeliništěm vede naučná stezka, která končí pohledem z vyhlídkové věže.
Rozhledna na Sedle Otevřít odkaz do nového okna
Rozhledna Sedlo je dřevěná vyhlídková věž, stojící na stejnojmenné hoře v Albrechticích u Sušice. Z rozhledny Sedlo se můžete kochat nádhernou vyhlídkou na vrcholky Šumavy a Českého lesa, nebo třeba i na hrad Kašperk.
Hornický skanzen Březové Hory Otevřít odkaz do nového okna
Skanzen Březové Hory je součástí Hornického muzea Příbram. Skanzen se nachází v památkově chráněných objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anenského a Drkolnovského dolu a v hornickém domku na Březových Horách.
Zámek Janovice Otevřít odkaz do nového okna
Renesanční zámek Janovice v Rýmařově, spojený s významným rodem Harrachů, byl dlouho zapomenutým místem. Po vleklých sporech a letech zanedbávání se ovšem konečně plně otevřel veřejnosti.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 11:48 14.7.2024)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2024