R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Ordinace.cz - aktuální články

https://www.ordinace.cz otevírá se do nového okna O zdraví a nemocech s odborníky. Důvěryhodné informace a služby.
Plané neštovice postihují hlavně děti Otevřít odkaz do nového okna
 Plané neštovice je vysoce nakažlivé virové onemocnění typické pro dětský věk. Zatímco u malých dětí mívá choroba mírnější průběh, u dospělých může onemocnění způsobit řadu závažných komplikací. Hlavním příznakem onemocnění jsou svědivé vyrážky s puchýřky naplněnými tekutinou. Virus se šíří ...
Svrab může postihnout každého Otevřít odkaz do nového okna
 Svrab je infekční onemocnění způsobené parazitem zákožkou svrabovou. Projevuje se zarudlými pupínky a úporným svěděním. Léčí se mastmi, které parazita vyhubí
Fenistil kapky při rýmě a kašli Otevřít odkaz do nového okna
 Dobry den. V lékárně mi byly doporučeny Fenistil kapky na kašel a zahlenění u mého syna. Mohu se prosím zeptat, k čemu jsou tyto kapky vhodné? Používají se i při nachlazení, chřipce a zahlenění?
Každá plena se počítá! Otevřít odkaz do nového okna
 Správný výběr plenek pro Vaše miminko je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí, i když se to možná nezdá, ale Vaše správná volba ovlivní nejen Váš rodinný rozpočet, ale i budoucnost nás všech. Poznejte výhody moderních látkových plen! A hlavně nevěřte předsudkům a mýtům!
Hyperglykémie – vysoká hladina cukru v krvi Otevřít odkaz do nového okna
 Hyperglykémie označuje zvýšení koncentrace cukru (glukózy) v krvi. Je základním projevem diabetes mellitus. Můžeme se však setkat i s přechodnou nediabetickou hyperglykemií, např. při stresových situacích, při akutním infarktu myokardu nebo náhlé cévní mozkové příhodě, při operacích nebo traumatu. ...
Syndrom ruka – noha – ústa (HFMD) Otevřít odkaz do nového okna
 Pokud se u dítěte, zejména zařazeného do dětského kolektivu, znenadání objeví vyrážka kolem úst, na dlaních a na chodidlech, pravděpodobně se nakazilo virem způsobujícím syndrom ústa-ruka-noha. Jedná se o vysoce nakažlivé poměrně nezávažné dětské onemocnění, které obvykle doprovází mírně zvýšená ...
Lékárnička na hory: Co si přibalit do lékárničky na zimní dovolenou? Otevřít odkaz do nového okna
 Školáci si v těchto dnech užívají jarní prázdniny a mnoho rodin vyráží na dovolenou, nejčastěji na hory. Změna běžného denního režimu přináší zvýšenou pravděpodobnost zdravotních komplikací, které dokážou znepříjemnit nejednu dovolenou. Základem každé cesty ať už do zahraničí, nebo po Česku je ...
První menstruace: Co se děje s tělem a jak poznáme, že se blíží? Otevřít odkaz do nového okna
 Protože kolem první menstruace koluje ve společnosti neustále mnoho mýtů, přinášíme odpovědi na několik základních otázek, které poskytl renomovaný gynekolog a sexuolog Pavel Turčan.
Péče o dýchací cesty: zdravá strava, inhalace i úklid domova Otevřít odkaz do nového okna
 Dýchací cesty jsou velmi zranitelné, proto jejich onemocnění potká během sezóny respiračních infekcí téměř každého z nás. Pokud vás trápí opakované potíže s dýchacími cestami, přečtěte si článek, kde se dozvíte, jak je průběžně posilovat.
Vytržení zubu (extrakce). Co dělat a nedělat po chirurgickém zákroku v ústech? Otevřít odkaz do nového okna
 Vytržení zubu zpravidla probíhá hladce, jsou ale výjimky. Často se také dostaví následné problémy. Jak se tedy po vytržení zubu správně chovat? A jak rozpoznat možné komplikace a reagovat na ně?
Nejčastější těhotenské obtíže. Jak jim předcházet a jak je zmírnit? Otevřít odkaz do nového okna
 Těhotenské obtíže jsou běžné a v určité míře přirozené. Přesto se však vždy vyplatí věnovat jim pozornost a snažit se jejich projevy mírnit. Co tedy zabírá na tyto potíže?
Žaludeční neuróza - může za ni stres Otevřít odkaz do nového okna
 Žaludeční neuróza je funkční porucha žaludku, kdy pacienta trápí nepříjemné zažívací obtíže, bez přítomnosti jiného nálezu. K rozvoji žaludeční neurózy dochází především u citlivých jedinců v důsledku dlouhodobého vystavení jejich organismu stresu. Onemocnění je řazeno do skupiny psychosomatických ...
Ušní maz a problémy s ušními zátkami Otevřít odkaz do nového okna
 Mazová zátka ve zvukovodu je jednou z nejčastějších příhod, s nimiž pacienti navštěvují ušní specialisty.
Nejčastější příčiny nočního pocení Otevřít odkaz do nového okna
 Nepříjemný pocit uprostřed noci. Probudíte se a zjistíte, že máte propocené pyžamo. Na vině může být příliš tlustá pokrývka, teplé věci na spaní z nevhodného materiálu nebo velká teplota v ložnici. Nadměrné noční pocení ale může být projevem nějaké zdravotní komplikace.
Co dělat, kdy dítě bolí ucho? Otevřít odkaz do nového okna
 S podzimem a klesajícími teplotami přichází období rýmy a bolavých dětských oušek.
Bolest prsou má mnoho příčin. Od banálních až po ty závažnější Otevřít odkaz do nového okna
 Bolest prsou nemusí nutně ukazovat na závažný zdravotní problém. Ačkoli se ženy obávají toho, že signalizuje rakovinu, je tomu tak jen velmi zřídka. Obvykle bolest prsou způsobují mnohem běžnější a banálnější příčiny. Které to jsou a jak je řešit?
Bezlepková dieta není vhodná pro každého Otevřít odkaz do nového okna
 Stále více lidí vyřazuje lepek ze své stravy, i když netrpí žádnými symptomy, které by naznačovaly jeho nesnášenlivost. Z dlouhodobého hlediska však může dodržování bezlepkové diety tyto jedince ohrozit na zdraví, protože bezlepková dieta s sebou přináší i určitá rizika.
Co znamená, když se objeví krev ve stolici Otevřít odkaz do nového okna
 Stopy krve na toaletním papíru by vás měly nasměrovat do ordinace vašeho lékaře. Nejčastěji se bude jednat o hemoroidy. Krev ve stolici je ale příznakem i mnoha dalších onemocnění, často velmi vážných, jako jsou rakovina tlustého střeva, Crohnova choroba nebo žaludeční a dvanáctníkové vředy.
Febrilní křeče - zachovejte chladnou hlavu a jednejte rychle Otevřít odkaz do nového okna
 Záchvat febrilních křečí při vysoké horečce prodělají jednou za život přibližně čtyři procenta dětí. Objevuje se hlavně u malých dětí a je spjat s rychle rostoucí teplotou. Přestože se jedná o stav, který vypadá velice dramaticky, většinou jde o jednorázový jev bez vážných následků. Jak těmto ...
Laryngitida u dětí: typickým příznakem je štěkavý kašel Otevřít odkaz do nového okna
 Laryngitida neboli zánět hrtanu patří mezi onemocnění, která trápí především kojence a předškolní děti. Příznaky jsou hodně typické – jde zejména o štěkavý kašel doprovázený sípáním, většinou bez horečky, ale průběh nemoci může být u každého dítěte jiný. Co zvládnete doma a kdy volat lékaře?
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 23:10 27.3.2023)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2023