R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Patria Online Logo

http://www.patria.cz otevírá se do nového okna Patria Online je investiční portál s real-time daty zaměřený na domácí a zahraniční kapitálové trhy. Poskytujeme online informace a analytickou podporu z oblasti financí, makroekonomiky a investic. Samozřejmostí jsou také aktuální investiční tipy a dlouhodobá investiční doporučení. Patria Online je Vaším průvodcem světem financí.
USA: Recese za rohem ? Otevřít odkaz do nového okna
Akcie se v zámoří obchodovaly spíše smíšeně. Investoři nebrali tak vážně možné známky ekonomického oslabení ze Spojených státech a Číně. Výrobní aktivita ve státě New York se během května totiž nečekaně snížila a spotřebitelské výdaje v Číně dosáhly nejhorší úrovně od začátku pandemie.
Dolar „tentokrát jinak“ a čínský úvěrový cyklus Otevřít odkaz do nového okna
Třeba takový JPMorgan stále věří v posilování dolaru daném rostoucími sazbami v USA a rozšiřujícím se úrokovým diferenciálem mezi Spojenými státy na straně jedné a řadou dalších zemí na straně druhé.
Akcie odpoledne v červeném, aktivita v New Yorku také Otevřít odkaz do nového okna
Dnes ráno negativně překvapila čísla o propadu čínského maloobchodu a poklesu tamní průmyslové výroby za duben. Ani další čísla ale nepotěšila. Když pomineme vysokou českou výrobní inflaci, jde hlavně o nečekaný propad indexu průmyslové aktivity newyorského Fedu.
Neexistuje větší mezera, než ta na akciích Tesly Otevřít odkaz do nového okna
Tesla nyní vypadá více než kdy jindy jako vyspělá společnost. Má dlouhodobé výrobní cíle a za sebou 11 po sobě jdoucích čtvrtletí zisku. Přesto se analytici nedokážou shodnout na tom, kam se akcie společnosti Elona Muska v budoucnosti vydají.
Izrael zvyšuje těžbu plynu a surovinu chce dodávat i do Evropy Otevřít odkaz do nového okna
Izrael zvyšuje těžbu zemního plynu z moře a v nadcházejících měsících chce uzavřít smlouvu o dodávkách do Evropy, která se snaží omezit závislost na dodávkách této suroviny z Ruska.
MONETA Money Bank (WĂĽstenrot hypoteční banka) - oznámení o výplatě výnosu HZL WHB Otevřít odkaz do nového okna
MONETA Money Bank, a.s. (IČ: 25672720) Společnost MONETA Money Bank, a.s., jakožto univerzální právní nástupce emitenta WĂĽstenrot hypoteční banka a.
Akcie míří do medvědího trhu uprostřed obav ze stagflace. Zbývá místo, kam se schovat? Otevřít odkaz do nového okna
I po pátečním zotavení se hlavní benchmarky amerického akciového trhu stále nachází blízko medvědího trhu. Investoři se bojí, že Fed nebude schopný poradit si s inflací, aniž by při tom nepotopil ekonomiku, a tak rostou obavy ze stagflace – zhoubné kombinace pomalého ekonomického růstu a ...
McDonald's opouští Rusko Otevřít odkaz do nového okna
McDonald's definitivně odchází z Ruska. Provozovatel restaurací rychlého občerstvení zahájil prodej svých aktiv v této zemi, kde má 850 provozoven a zaměstnává tam 62.
Týdenní výhled: Otazníky nad ekonomickým výhledem Otevřít odkaz do nového okna
Po velmi optimistickém závěru minulého týdne se na finanční trhy vrátí debata o ekonomických vyhlídkách. Ty nadále skýtají velkou míru nejistoty i prostor pro zhoršení pod vahou problémů ve světové ekonomice.
Ekonomika EU letos podle Komise výrazně zpomalí, růst Česka pod průměrem Otevřít odkaz do nového okna
Letošní růst ekonomiky Evropské unie bude proti původním odhadům výrazně pomalejší, zejména kvůli dopadům ruské invaze na Ukrajině. Ve své jarní makroekonomické prognóze to dnes uvedla Evropská komise (EK).
Evropské trhy po kladném minulém týdnu opět ztrácejí odvahu. Daří se ale těžařům Otevřít odkaz do nového okna
Evropské trhy otevírají mírným poklesem poté, co v minulém týdnu zaznamenaly první týdenní nárůst od začátku dubna. Další špatné zprávy dnes přicházejí z Číny, kde maloobchodní tržby v dubnu meziročně propadly o 11,1 %, zatímco analytici v průměru očekávali pouze 6,6% pokles.
Úvod týdne je smíšený. Reakce na špatná data a hrozby pro růst není velká Otevřít odkaz do nového okna
I po pátečním vzedmutí hlavních akciových trhů zůstává nálada poměrně slušná. Evropské trhy jsou na tom smíšeně a klíčové indexy vykazují malé změny. Americké futures naznačují úvodní ztráty do půl procenta, ale od rána zde vidíme zlepšení.
Aerolinky Ryanair loni snížily ztrátu, letos doufají v zisk Otevřít odkaz do nového okna
Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair v uplynulém finančním roce díky oživení zájmu o létání snížila čistou ztrátu na 355 milionů eur z jedné miliardy v předchozím finančním roce.
Buď technologiím věříte, nebo ne. Trh podle manažera Ark Invest teď na fundament nehledí. Příležitost k nákupu? Otevřít odkaz do nového okna
O investiční společnosti Ark Invest se hodně hovořilo v době, kdy si technologické akcie procházely boomem, ale to samé platí i nyní, kdy jde o sektor procházející prudkou korekcí.
Indie zakázala vývoz pšenice. Může to zhoršit globální inflaci Otevřít odkaz do nového okna
Cena pšenice na mezinárodním trhu po indickém zákazu vývozu prudce roste. Na burze v Chicagu stoupla o 5,9 procenta a je nejvýše za dva měsíce. Mohlo by to dále vyšponovat ceny potravin, které se už v březnu podle ukazatele OSN vyšplhaly globálně na další rekord.
Meziroční výrobní inflace překonala 26 %. Ceny v zemedělství rostly nejrychleji od roku 1992 Otevřít odkaz do nového okna
Ceny průmyslových výrobců vzrostly v dubnu meziročně o 26,6 procenta po březnovém růstu o 24,7 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad. Meziměsíčně se zvýšily o 2,3 procenta.
Rozbřesk: Proč je koruna nervózní z nového guvernéra? Otevřít odkaz do nového okna
Česká koruna nenese obměnu v bankovní radě vůbec dobře. V souvislosti se jmenováním nového guvernéra Aleše Michla ztratila postupně přes korunu a kurz zpátky pod 25,00 EUR/CZK nakonec musela zatlačit sama centrální banka svými intervencemi.
Renault se zbavil ruských aktiv, Evropa zahájí nový týden poklesem Otevřít odkaz do nového okna
Evropské akciové trhy zahájí nový týden nejspíše poklesem, futures panevropského indexu Stoxx 50 před otevřením hlavního trhu ztrácí půl procentního bodu.
Čínský průmysl a maloobchod oslabily kvůli koronaviru více, než se čekalo Otevřít odkaz do nového okna
Čínský průmysl v dubnu meziročně klesl o 2,9 procenta a maloobchod dokonce o 11,1 procenta. V obou případech je to výrazně více, než se čekalo. Informuje o tom agentura DPA s odkazem na čínský statistický úřad.
Svět se, co se týče závislosti na ropě, od sedmdesátých let změnil. Jak se budou vyvíjet její ceny? Otevřít odkaz do nového okna
Konflikt na Ukrajině a sankce uvalené na Rusko se projevují v celé globální ekonomice a nejvíce na trzích s energiemi. Tvrdí to blog Mezinárodního měnového fondu, podle kterého je výsledkem i růst cen ropy, který je ale tlumen volnými těžebními kapacitami v některých zemích a také strategickými ...
Není to jen čmárání v grafech. Jak získat drobnou výhodu oproti trhu. Třetí díl webináře Staňte se mistry tradingu už 19. 5. od 15:00! Otevřít odkaz do nového okna
Vojenský konflikt na Ukrajině výrazně zamával s celým trhem a taky výrazně nalomil investiční strategii a sebedůvěru mnoha investorů. Opět se ukázalo, že ti, co se nechtějí loučit s malými ztrátami, tak často končí se ztrátami velkými.
Víkendář: Čína si vybírá vítěze i poražené, Korea si ve stejné fázi rozvoje vedla lépe Otevřít odkaz do nového okna
Může k pokračujícímu rychlému růstu čínské ekonomiky dopomoci další urbanizace této země či třeba zvýšení věku odchodu do důchodu? Ekonom Noah Smith ve včerejší části své úvahy vysvětloval, proč ani tyto faktory nemusí eliminovat stárnutí čínské populace a její vliv na ekonomickou aktivitu.
Víkendář: Má Čína skryté ekonomické rezervy? Otevřít odkaz do nového okna
Během posledního roku jsem si všiml snižování optimismu ohledně růstového výhledu Číny. To dává smysl ve světle neustálého pandemického uzavíráni ekonomiky, pokračujících problémů v realitním sektoru či třeba podivného tažení proti internetovým společnostem.
Jaroslav Šura: Technologie, pražská burza, riziko stagflace i cenné investiční zkušenosti Otevřít odkaz do nového okna
Investor, ekonom, podnikatel i šachista Jaroslav Šura je znám především dlouhodobými investicemi do amerických technologických titulů a na domácím trhu zejména do Pilulky jako zástupce nové ekonomiky na pražské burze.
Technická přeprodanost přilákala kupce na Wall Street Otevřít odkaz do nového okna
Americké trhy měly ještě včera namířeno k největšímu týdennímu propadu od března 2020, ale po včerejším silném závěru dnes dokázaly konečně výrazně zabrat a velkou část týdenních ztrát umazaly.
Wall Street maže velkou část týdenních ztrát. Za rally je však spíše přeprodanost než zásadní zprávy Otevřít odkaz do nového okna
Americké trhy měly ještě včera namířeno k největšímu týdennímu propadu od března 2020, ale po včerejším silném závěru dnes otevírají vysoko v zelených číslech a velkou část týdenních ztrát mažou.
Kde je neutrální monetární území? Otevřít odkaz do nového okna
Jeremy Siegel by uvítal, kdyby Fed zvedl sazby o 100 bazických bodů, řekl v rozhovoru pro CNBC. Jde o poměrně razantní doporučení ve světle toho, že většinou se spekuluje tak maximálně o 75 bazických bodech.
Před víkendem sílí akciové nadšení, v čele kráčí Nasdaq Otevřít odkaz do nového okna
Dnešek potvrdil slabý březnový výkon evropského průmyslu, rychlý růst amerických dovozních cen nebo ukázal značné zhoršení spotřebitelské důvěry v zámoří.
Paulsen stále býkem Otevřít odkaz do nového okna
Zatímco někteří analytici a ekonomové hovoří o medvědím trhu a blížící se recesi, Jim Paulsen z Leuthold Group je podle svých slov stále býkem. Přestože i on vnímá, že situace na trhu je složitá.
Akcie a futures na indexy ve Spojených státech rostou. Oporou je Powell i oživení kryptoměn Otevřít odkaz do nového okna
Akcie a futures na indexy ve Spojených státech rostly. Jedním z hlavních důvodů je ohrazení se předsedy FEDu Jeroma Powella proti spekulacím o výraznějším zvýšení úrokových sazeb.
Perly týdne: Japonská inflační záhada, padající Rivian a další vývoj v americké a evropské ekonomice Otevřít odkaz do nového okna
Jedna z nejsledovanějších elektromobilek ztrácí od svého uvedení na trh více než 70 % a Wedbush vysvětluje, proč a co bude dál. Japonsko vykazuje inflační záhadu, JPMorgan hovoří o silné americké ekonomice a nízké pravděpodobnosti recese.
Elon Musk zveřejnil, že "dočasně pozastavuje" převzetí Twitteru. Akcie před otevřením trhu odepsaly až přes 20 procent Otevřít odkaz do nového okna
Akcie Twitteru umazaly přes pětinu své hodnoty poté, co Elon Musk zatweetoval, že jeho převzetí společnosti Twitter za 44 miliard dolarů je „dočasně pozastaveno“ kvůli vyšetřování, zda uvedený počet falešných účtů tvoří skutečně méně než 5 % jeho uživatelů.
Bernd Spalt kvůli neshodám nad strategií skončí v čele Erste. Skupina začne hledat nástupce Otevřít odkaz do nového okna
Generální ředitel bankovní skupiny Erste Group Bernd Spalt se rozhodl neobnovit kontrakt, který mu běží do 30. června 2023. Bankovní dům to uvedl v dnešním regulatorním sdělení.
Průmyslová výroba v EU klesla meziměsíčně o 1,2 procenta. Největší pokles byl na Slovensku Otevřít odkaz do nového okna
Průmyslová výroba v zemích Evropské unie v březnu podle sezonně přepočtených údajů klesla ve srovnání s předchozím měsícem o 1,2 procenta. V únoru naopak o 0,6 procenta vzrostla.
Závěr týdne zatím v pozitivním duchu. Fed uklidňuje i nenápadně varuje Otevřít odkaz do nového okna
Wall Street si včera nemohla vybrat směr a nakonec zůstala zhruba beze změny. Dnešní vývoj na evropských akciových trzích je veskrze pozitivní při růstu klíčových indexů o 1-1,5 procenta.
Sankce uvalené na ruského těžaře Alrosa vyvolávají paniku v celém odvětví diamantů Otevřít odkaz do nového okna
Sankce, které na ruského těžaře diamantů Alrosa zavedly Spojené státy, vyvolávají paniku v celém odvětví diamantů. Alrosa totiž dodává asi třetinu světové produkce.
Tržní síla firem a sto let ekonomické historie Otevřít odkaz do nového okna
V posledních letech se na ekonomickém poli v USA nejvíce hovoří i o tom, jak vzrostla tržní koncentrace a síla firem. Tvrdí to portál ProMarket s tím, že tímto tématem se zabýval i Lenin.
Kryptoměna luna je teď skoro bezcenná, bitcoin ale zpevnil Otevřít odkaz do nového okna
Cena digitální měny luna, která je sesterskou kryptoměnou kontroverzního stablecoinu terraUSD, spadla o více než 99 procent a je téměř na nule. Příčinou je právě pád stablecoinu terraUSD.
Rada ČNB se shodla, že válka změnila strukturu inflačních tlaků, ukazuje záznam Otevřít odkaz do nového okna
Členové bankovní rady se na zasedání minulý čtvrtek shodli, že struktura inflačních tlaků se kvůli válce na Ukrajině výrazně vychýlila, a to od domácích poptávkových tlaků k vnějším nabídkovým a nákladovým vlivům.
Rozbřesk: Not so stable stablecoins a ČNB zasahuje proti nejistotě spojené s vlastní obměnou Otevřít odkaz do nového okna
Člověk přezdívaný jako boomer není zpravidla “in”, pokud jde o svět kryptoměn. Právě proto jej potěší, když se dočte, že i v tomto finančním ekosystému fungují standardní ekonomické zákonitosti, jako je třeba run na banky či spekulativní útok na fixní měnový kurz.
Powell odrazil spekulace o prudkém zvýšení sazeb. Evropské futures míří nahoru Otevřít odkaz do nového okna
Americké i evropské akciové futures míří dnes nahoru. Předseda Fedu Jerome Powell, kterého americký Senát potvrdil ve funkci na druhé funkční období, odrazil spekulace o prudším zvyšování úrokových sazeb, když zopakoval že americká centrální banka na každém z příštích dvou měnových zasedáních ...
Zisk Deutsche Telekom díky prodeji části majetku stoupl čtyřnásobně Otevřít odkaz do nového okna
Německé telekomunikační společnosti Deutsche Telekom vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk více než čtyřnásobně na 3,9 miliardy eur (97,3 miliardy Kč).
Fed by měl držet kurz a nepodléhat případným tlakům, byť by byly třeba z akciového trhu Otevřít odkaz do nového okna
Fed se pohybuje správným směrem a to je pozitivní. Zda bude současné zvyšování sazeb stačit na dlouhodobé snížení inflace, je ale zatím nejasné. Pro Bloomberg to uvedl Larry Summers, který již delší dobu hovoří o nutnosti utáhnout monetární politiku tak, aby nedocházelo ke zhoršování inflace.
Čtvrtek ve znamení dalších výprodejů v USA, ke bude "dno"? Otevřít odkaz do nového okna
Americké akcie i dnes pokračovaly ve znečně volatilním duchu v průběhu dne byly indexy i +1 %, nakonec však akcie pokračovaly ve výprodeji z posledních dní a ukončily den s přibližně 0,5 % ztrátou, ovšem v průběhu dne se dostaly až k -2 %.
Další obrat akcií, intervence na koruně a ještě silnější dolar Otevřít odkaz do nového okna
Nervozita na hlavních finančních trzích se dál drží vysoko, sledujeme velkou volatilitu a směr obchodování se často mění. Ani dnešek v tomto smyslu určitě nezklamal.
Utahování finančních podmínek v USA a zavádějící klasifikace letců v čele centrálních bank Otevřít odkaz do nového okna
I u nás se v souvislosti se změnami ve vedení ČNB hovoří o tom, jaké jsou vlastně přenosové kanály monetární politiky – jak a čím vlastně centrální banka ovlivňuje inflaci, ale také nevyhnutelně produkt, nezaměstnanost.
RWE si znovu půjčila miliardy eur, aby si poradila s divokými cenami energií Otevřít odkaz do nového okna
Tuzemský ČEZ není sám, kdo v poslední době sháněl peníze na zajištění obchodů s energiemi. Německá utilita RWE si musela půjčit miliardy eur, aby si za prohlubující se energetické krize v Evropě poradila s divokými výkyvy cen na trzích.
Gazprom kvůli sankcím nebude přepravovat plyn potrubím Jamal přes Polsko Otevřít odkaz do nového okna
Ruská plynárenská společnost Gazprom už nebude moci vyvážet plyn do Evropské unie potrubím Jamal přes Polsko. Firma dnes oznámila, že důvodem jsou ruské sankce na firmu EuRoPol GAZ, která vlastní polskou část plynovodu Jamal.
Skupina ČSOB ve čtvrtletí zvýšila čistý zisk na 4,6 mld. Kč. Pomohl zájem o firemní úvěry Otevřít odkaz do nového okna
Skupina ČSOB v prvním čtvrtletí zaznamenala čistý zisk ve výši 4,6 miliardy Kč. Vzrostl zájem o úvěry, zejména ve firemním sektoru. Pokračoval silný růst vkladů a investic do podílových fondů.
Americké hospodářství je stále silné a současná situace bezprecedentní, říká šéf JPMorgan Otevřít odkaz do nového okna
Šéf JPMorgan Jamie Dimon v odpovědi na otázku týkající se inflace a monetární politiky na Bloombergu uvedl, že v první řadě je dobré nezapomínat na současnou sílu americké ekonomiky.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 3:17 17.5.2022)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2022