R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Penize CZ

https://www.penize.cz otevírá se do nového okna Penize potrebujete cely zivot
Jak jsou otevřené obchody o svátcích 5. a 6. července Otevřít odkaz do nového okna
V úterý 5. července i ve středu 6. července zůstanou velké obchody standarně otevřené, přestože je státní svátek (Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a Den upálení mistra Jana Husa). Ani na jeden z těchto dnů se totiž nevztahuje zákaz prodeje podle zákona. 
Spočítejte si, jak stoupne životní minimum. Nová kalkulačka Otevřít odkaz do nového okna
Od životního minima se odvíjí například na porodné, přídavek na dítě, příspěvek na živobytí nebo limity pro srážky ze mzdy.
O příspěvek na bydlení požádáte snáz. Přes online formulář Otevřít odkaz do nového okna
O příspěvek na bydlení mohou nově žádat přes zjednodušený online formulář, který je dostupný na webu ministerstva práce a sociálních věcí. Dosud lidé o příspěvek většinou žádají na pobočkách úřadu práce.
Kde natankovat na dovolenou? Ceny benzinu a nafty v Evropě Otevřít odkaz do nového okna
Na dovolenou vlastním autem vyjeďte z Česka klidně s plnou nádrží. A to přesto, že mnohé státy snížily daně z pohonných hmot nebo cenu stropují. Například v Německu nebo Itálii si teď nepřiplatíte tolik jako dřív.
Tyto bankovky přestaly platit. Jak je poznat a co s nimi Otevřít odkaz do nového okna
Od července už neplatí starší vzory většiny českých bankovek. Kam s nimi, když vám zůstaly v peněžence? A co když máte doma ještě mnohem starší?
Sommelier Jakub Přibyl: Gastronomie stále zažívá extrémní situace Otevřít odkaz do nového okna
Když se nevydaří vinařská sezóna, dopady pocítí dovozce, prodejce i koncoví zákazníci. A když do takového byznysu zasáhne ještě covid, je čas na improvizaci. Blýská se pro dovozce výběrových vín na lepší časy, nebo jim doba dál nepřeje? Zeptali jsme se Jakuba Přibyla, obchodního ředitele firmy ...
Kdo teď dostane porodné? Limit roste, tady je kalkulačka Otevřít odkaz do nového okna
Růst životního minima od července zvyšuje i limit pro nárok na porodné. Spočítejte si, jestli na něj dosáhnete.
Desetinu Moneta Money Bank získá fond J&T Otevřít odkaz do nového okna
Desetinu akcií Moneta Money Bank bude nově ovládat fond kvalifikovaných investorů J&T Arch Investments. Podíl 9,99 % kupuje od fondu Petrus Advisers.
Spoření vylepšuje i největší banka. Vyšší úrok ale nedá všem Otevřít odkaz do nového okna
Také Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvýší úročení vkladů. Od začátku července tak sníží svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.
Na přídavek na dítě dosáhne víc rodin. Spočítejte si, jestli i vy Otevřít odkaz do nového okna
Díky zvýšení životního minima se od července zvyšuje limit pro nárok na dětské přídavky. Tady je nová kalkulačka.
P2P musí zůstat mezi lidmi. Roger ukazuje cestu Otevřít odkaz do nového okna
Rovný rovnému, dalo by se přeložit anglické peer-to-peer, zkracované na P2P. Sdílení dokumentů mezi lidmi později s nástupem fenoménu fintechu doplnily například P2P půjčky či investice. Mluvilo se o revoluci, ale postupně se z P2P financí jedna rovná strana vytrácela a dále vytrácí.
Neplatiči výživného dostanou stopku na hazardní hry Otevřít odkaz do nového okna
Rejstřík vyloučených osob z hazardních her se od začátku července rozšíří o přibližně šest tisíc neplatičů alimentů. Konkrétně o lidi neplnící svou vyživovací povinnost k nezaopatřenému dítěti, kterému je přiznáno náhradní výživné.
Životní minimum opět stoupne, schválila vláda Otevřít odkaz do nového okna
Životní a existenční minimum stoupnou od července o 8,8 procenta. Rozhodla o tom vláda v reakci na vysokou inflaci. Obě částky se zvyšují už po čtvrt roce – naposled rostly od letošního dubna. 
Přežije česká hospoda? Po covidu drtí restaurace zdražování Otevřít odkaz do nového okna
Nedostatek lidí, rychle zdražující vstupy a nižší ziskovost. České restaurace bojují s důsledky covidu a připravují se na další perný rok plný nejistoty. Přežijí prý jen dobří, pro průměr nezbude na trhu místo.
Komu fandí Michl a co guvernér nedělá? Ukažte, jak se vyznáte Otevřít odkaz do nového okna
Posledního června končí nejen škola, ale také Jiří Rusnok v čele České národní banky. Nahradí ho Aleš Michl. Co víte o nich dvou i jejich předchůdcích? Zkuste náš kvíz.
ČEZ vyplatí vyšší dividendu, ale později, schválili akcionáři Otevřít odkaz do nového okna
Energetický gigant ČEZ vyplatí ze zisku roku 2021 dividendu ve výši 48 korun za akcii. Valná hromada v úterý pozdě večer schválila návrh ministerstva financí, které zastupuje stát jako hlavního akcionáře ČEZ a má zhruba 70% podíl. Představenstvo ČEZu původně navrhovalo dividendu o čtyři koruny ...
Propad trhu kryptoměn: Čas na paniku, nebo příležitost? Otevřít odkaz do nového okna
Poprvé od února 2021 hodnota spotového trhu s kryptoměnami klesla pod jeden bilion dolarů. Nejen bitcoin se stal obětí masivních výprodejů. Co to znamená pro investory? Autorem komentáře je Juraj Forgacs, šéf platformy Fumbi Network.
Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla Otevřít odkaz do nového okna
Posledního června si Jiří Rusnok sbalí diplomatku a v červenci už do práce nepřijde. V guvernérském křesle České národní banky ho nahradí Aleš Michl. Než tam usedne, pojďme si v rychlém přehledu zopakovat všechny jeho předchůdce.
ČEZ ve výprodeji. Investory děsí nová daň, akcie spadly Otevřít odkaz do nového okna
Akcie ČEZ na pražské burze dnes ztratila více jak desetinu z ceny. Investoři dnešním výprodejem akcií energetické společnosti reagovali na zprávu o možném zavedení sektorové daně. Ta by snížila zisk firmy, a tedy i vyplácenou dividendu pro investory.
Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry Otevřít odkaz do nového okna
Česká spořitelna jako první v Česku nabízí QR výběry z bankomatů. Kdo má v chytrém telefonu aplikaci George, nemusí už vůbec vytahovat kartu ani nic zadávat na obrazovce bankomatu. Sáhne si jenom na peníze.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 8:28 3.7.2022)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2022