R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Root.cz

https://www.root.cz/ otevírá se do nového okna Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu
Manipulace s jednotkami a veličinami: aby se nesčítaly hrušky s jablky Otevřít odkaz do nového okna
Při vývoji algoritmů s fyzikálními i jinými výpočty se používají hodnoty s různými jednotkami, které odpovídají různým veličinám. Programovací jazyky s jednotkami přímo nepracují, takže je nutné využít podpůrné knihovny.
Postřehy z bezpečnosti: chytré televize, chytré zranitelnosti? Otevřít odkaz do nového okna
Pravidelná pondělní sonda do oblasti bezpečnosti. Tentokrát se podíváme na chytré, ale zranitelné TV, bezpečnostní aktualizace od Palo Alto, šmírování v produktech Apple a nový systém pro analýzu malware.
APT vylepšuje uživatelské rozhraní, Ubuntu Pro se zaměří na IoT Otevřít odkaz do nového okna
Správce balíčků APT dostává zcela přepracované textové uživatelské rozhraní. Společnost Canonical oznámila předplatné Ubuntu Pro pro zařízení nasazené v internetu věcí. Fedora diskutuje o přechodu z GNOME na KDE Plasma.
Asynchronní cykly v C++20 Otevřít odkaz do nového okna
Pro podporu asynchroních cyklů C++20 byl navržen příkaz for co_await. Problém je, že nakonec se tento návrh do normy nedostal. Máme nějakou náhradu?
Segmentace MRI mozku – Transfer Learning Otevřít odkaz do nového okna
V předchozích dvou článcích jsem vytvářel modely pro sémantickou segmentaci obrázků takzvaně „z čistého stolu“, abych si lépe ověřil, jak modely fungují. Takto se to dnes běžně nedělá, obvykle autoři vychází z existujících modelů.
TrueNAS končí s FreeBSD, svět podle vývojářů soustředí pozornost na Linux Otevřít odkaz do nového okna
Operační systém TrueNAS byl historicky postaven na FreeBSD, ale v posledních letech se vývoj soustředí na verzi postavenou na Linuxu. Proč se to děje a proč už vývojáři nemají v plánu na FreeBSD stavět?
Datový typ Decimal v programovacím jazyku Python Otevřít odkaz do nového okna
Na úterní článek o numerických datových typech Decimal32, Decimal64 a Decimal128 dnes alespoň částečně navážeme. Budeme se totiž zabývat tím, jak je dekadický formát s plovoucí řádovou čárkou realizován v Pythonu.
Struktura zdrojáku analogového záznamu v jazyce C Otevřít odkaz do nového okna
Dnes popíšeme formát datového pole s ASCII-artem nesoucím data a pomocných proměnných, které spolu s přibaleným zdrojákem přehrávače tvoří analogový záznam v ASCII-artu v jazyce C, a způsob jejich čtení.
Postavte si vlastní lehké IDE z textového editoru a shellu Otevřít odkaz do nového okna
Ukážu vám, jak jsem si velice jednoduchým způsobem vytvořil mocné integrované vývojové prostředí. Myšlenka stojí na propojení textového editoru a operačního systému. Vznikají tím možnosti takřka neomezené.
Softwarová sklizeň (10. 4. 2024): najděte správný symbol emoji Otevřít odkaz do nového okna
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zobrazíme náhledy obsahu sociálních sítí, vybereme si emoji do konverzace, spojíme dohromady sílu všech AI a trochu si procvičíme japonštinu.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 12:26 16.4.2024)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2024