R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Root.cz

https://www.root.cz/ otevírá se do nového okna Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu
Vývoj pro ZX Spectrum: dokončení realizace příkazu PLOT Otevřít odkaz do nového okna
Dokončíme poměrně rozsáhlé téma, kterému jsme se věnovali minule i předminule. Jedná se o vlastní implementaci podprogramu v assembleru mikroprocesoru Zilog Z80, jenž bude napodobovat příkaz PLOT ze Sinclair BASICu.
Ne, umělé inteligence se fakt nebojím Otevřít odkaz do nového okna
O tak zvané umělé inteligenci se hodně mluví a téma velice silně proniklo i mezi laickou veřejnost. Ale mě osobně nejvíc fascinuje, jak je internet plný vizí, jak momentálně nejznámější jazykový model dokáže nahradit vývojáře.
Postřehy z bezpečnosti: novináři dostali flash disky obsahující výbušninu Otevřít odkaz do nového okna
V dnešním díle Postřehů se podíváme na zdraví a životu nebezpečné USB flash disky, zranitelnost umožňující získat původní obsah z „oříznutých“ obrázků nebo konec tržiště BreachForums.
Ubuntu Touch OTA-25 je poslední na Ubuntu 16.04, jediný kandidát na šéfa Debianu Otevřít odkaz do nového okna
Na vedoucího projektu Debian kandiduje poprvé v historii pouze jediný člověk. Vydání operačního systému Ubuntu Touch OTA-25 je poslední postavené na Ubuntu 16.04. Linuxová distribuce Tails 5.11 snižuje nároky na paměť použitím modulu zRam.
AMD FSR3 též open-source, ještě lepší Direct3D 12 nad Vulkanem, díky VKD3D 1.7 Otevřít odkaz do nového okna
Přechod openSUSE Tumbleweed na GCC 13 začal, AMDGPU se připravuje na eDP 1.5 panely s 6,75Gbit/s linkami, další kód pro Meteor Lake míří do Linuxu 6.4, AMD FidelityFX Super Resolution 3 s MIT licencí.
Jet v akci: mezinárodní e-shop za čtyři hodiny počtvrté Otevřít odkaz do nového okna
Dnešním dílem se zcela završí první fáze a to vytváření produktového katalogu. Do necelé půl hodiny (když nepočítám úvod, titulky částí atd) se mi podařilo dostat dost zajímavých věcí a fakticky první část projektu.
Intel na hraně historického zlomu: ztratil výsadní postavení a už ho nezíská Otevřít odkaz do nového okna
Před 7 lety bych si na akcie Intelu vsadil. Před 7 měsíci bych přemýšlel, zdali neprodat. Před 7 dny bych nevěřil, že dnes napíšu tyto řádky. Raja Koduri skončil, a to je jen začátek.
Načítání a ukládání dat uložených v N-rozměrných polích v jazyku Go Otevřít odkaz do nového okna
Popíšeme si knihovnu nazvanou npyio, která slouží pro načítání a ukládání n-rozměrných polí (typicky vektorů a matic) do souborů ve formátu NPY. Ten byl primárně vytvořen pro potřeby Numpy, ale používá se i jinde.
Softwarová sklizeň (22. 3. 2023): rychlé stahování ve více vláknech Otevřít odkaz do nového okna
Dnes si představíme nástroj pro tvorbu stop motion animací, budeme psát zdrojový kód pomocí hybridního editoru a vyzkoušíme si generování obrázků s pomocí modelu hlubokého učení Stable Diffusion.
Wazuh: nástroj pro správu informací o událostech a zabezpečení (SIEM) Otevřít odkaz do nového okna
Každý, kdo spravuje více serverů, se jistě již někdy setkal s požadavkem na informace o stavu jejich zabezpečení, soulad se standardy, řešení zranitelností a také třeba na přehled nainstalovaného softwaru.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 16:47 28.3.2023)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2023