R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Root.cz

https://www.root.cz/ otevírá se do nového okna Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu
Masivně vylepšené Rawtherapee 5.9, tak trochu dlaždicové KDE Otevřít odkaz do nového okna
Nové verze AV1 kodérů SVT-AV1 1.4 a Rav1e 0.6, Xfce 4.18 Pre2 na cestě k ostré verzi, oprava bezpečnostní chyby v ovladači i915 či týden v KDE s dlaždicovým přístupem ve správci oken KDE/KWin.
Don't be evil aneb O budování drogové závislosti v 21. století Otevřít odkaz do nového okna
Možná že před 20 lety chtěli Sergej s Larrym zlepšit svět. Možná že nikdy nechtěli otevřít žádnou pandořinu skřínku. Ale po cestě se to zvrtlo. A nebyli sami.
Tunelujeme ethernet přes WireGuard pomocí protokolu Geneve Otevřít odkaz do nového okna
WireGuard je populární síťový protokol, který nám umožňuje tunelovat provoz na třetí síťové vrstvě (IP) a stavět tak běžné VPN. Někdy nám to ale nestačí a potřebujeme víc. Musíme pak postavit most v tunelu.
Reportování Content Security Policy (CSP) pomocí webového serveru Nginx Otevřít odkaz do nového okna
Content Security Policy (CSP) umožňuje uživatele chránit před celou řadou útoků skrze webové stránky. Jeho nasazení ale není triviální a může způsobovat chyby. Abyste o nich věděli, můžete je nechat logovat.
Softwarová sklizeň (30. 11. 2022): mocný editor Markdownu pro vývojáře Otevřít odkaz do nového okna
Dnes si představíme nástroj pro monitorování systémových zdrojů, necháme si vykreslit 2D a 3D shadery (GLSL), budeme tvořit Markdown dokumenty a nakonec si uděláme pořádek v git repozitáři.
Specifikace JPEG umožňuje vložit celovečerní film do jednoho obrázku Otevřít odkaz do nového okna
Bez porušení specifikace obrazového formátu JPEG z roku 1992, bez ukládání přídavných dat do EXIF nebo neobrazových tagů, bez použití steganografie vložíme celovečerní HD film do jednoho obrázku JPEG.
Rozšíření instrukční sady AVX-512 na platformě x86–64 (dokončení) Otevřít odkaz do nového okna
V závěrečném článku o SIMD operacích podporovaných (i když nepřímo) překladačem GCC C se zaměříme přímo na konkrétní vybrané instrukce, které lze nalézt v jednotlivých rozšířeních instrukčních sad AVX-512.
Postřehy z bezpečnosti: malware schovaný v obrázcích Otevřít odkaz do nového okna
Dnes se podíváme na falešné aplikace VPN, backdoor v rozšíření prohlížeče Chrome, využití steganografie ke kybernetickým útokům, zákaz čínských CCTV kamer v USA a potenciální opětovný útok na velkoobchod Makro.
KDE běží na Apple M2, vycházejí denní sestavení Ubuntu 23.04 Otevřít odkaz do nového okna
K dispozici jsou denní sestavení Ubuntu 23.04 „Lunar Lobster“. Asahi Lina oznámila, že se jí podařilo rozběhnout prostředí KDE i na platformě Apple M2. Start-up Luxonis chce vyvinout malého open source robota s názvem Rae.
PHP Jet vs. Laravel: rozdílná filozofie a architektura Otevřít odkaz do nového okna
Autoři Laravelu se rozhodli nad PHP vytvořit poměrně masivní ekosystém – nadstavbu, která si řeší spoustu věcí po svém. PHP Jet je naopak dělaný tak, že si vystačí se standardním PHP a standardním webserverem.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 15:57 4.12.2022)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2022