R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Technet.cz - Technika kolem nás

https://www.idnes.cz/technet otevírá se do nového okna Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás
Historický milník. Lidé začínají létat do kosmu soukromými raketami Otevřít odkaz do nového okna
Mezinárodní vesmírná stanice ve čtvrtek očekává přílet dvou astronautů, které dopraví soukromá loď Crew Dragon společnosti SpaceX. Je to vůbec poprvé, co se taková událost odehraje, a to devět let poté, co posádku k ISS dostal poslední americký prostředek.
Youtuberka: Biohacking mě zbavil únavy i depresí. Experimenty se sebou mě baví Otevřít odkaz do nového okna
„Můžete převzít zodpovědnost za své zdraví, změnit svou biochemii a stát se nejlepší verzí sama sebe,“ říká Veronika Allister, která propaguje a hlavně žije takzvaný biohacking. Směr, který vám možná bude až překvapivě blízký.
Twitter poprvé použil nálepku pro kontrolu faktů u tweetů Donalda Trumpa Otevřít odkaz do nového okna
Twitter poprvé vyzval čtenáře, aby si ověřili fakta u tweetů, které zveřejnil prezident Spojených států. Reagoval tak na jeho zprávu, že volby pomocí hlasovacích lístků zaslaných poštou jsou zmanipulované.
Raketa SpaceX je sedmkrát levnější, než by ji vyrobila NASA, říká expert Otevřít odkaz do nového okna
„NASA se stala hostem v kosmické restauraci,“ říká o důvodech zapojení soukromníků do vesmírných letů v USA expert na kosmonautiku Tomáš Přibyl. Ve skypovém rozhovoru vysvětlil, že americká vesmírná agentura se nyní nemusí starat o to, jak se raketa vyrobí, ale bude si vybírat z „menu“ tu, ...
Selhala raketa společnosti Virgin Orbit. Do kosmu měla putovat z letadla Otevřít odkaz do nového okna
První demonstrační let rakety LauncherOne se nezdařil. Společnost Virgin Orbit tento nosič vypouští ze závěsu pod křídlem letounu a chce jej využít pro vynášení menších satelitů.
Podívejte se, kdy se u vás znovu rozběhne přechod na nové TV vysílání Otevřít odkaz do nového okna
Nové digitální pozemní televizní vysílání bude v definitivní podobě na celém území Česka až na konci října. Může za to posun v plánovaném přechodu, který v pondělí odsouhlasila vláda.
Renovovaná Slovenská strela se po šedesáti letech vrátila na koleje Otevřít odkaz do nového okna
Šedesát let nejel unikátní železniční motorový vůz Slovenská strela po kolejích. Stalo se tak až v pondělí 25. května. Vůz sice táhne lokomotiva, ale už po vlastních kolech přejel z areálu opraven firmy ČMŽO – elektronika v Hranicích do lakovny stejné firmy v Přerově.
Legendární zpěvačka Peggy Lee se narodila před 100 lety Otevřít odkaz do nového okna
Americkou zpěvačku Peggy Lee, která se narodila 26. května 1920, uznávali jak milovníci jazzové, tak i populární hudby. Během své dlouholeté kariéry vydala přes 60 alb a natočila na 600 písní, z nichž Fever, Lover nebo Is That All There Is? patří k americké hitové klasice. Za posledně jmenovanou ...
Můžete mít svůj názor, ne svá fakta. Když si hrát na vědce, tak pořádně Otevřít odkaz do nového okna
„Kdyby sis o tom něco přečetl...“ objevuje se často v diskuzích nejen o koronaviru. Když už si hrajeme na vědce, můžeme se od nich naučit to základní: Být skeptičtí k sobě i k datům. Nedržet se názorů, ale faktů. A odkazovat své zdroje. Pokud se chcete s dohodnout, ne se předvádět, ukážeme vám, ...
Naposledy. Japonská loď se připojila k ISS, vozila největší náklady Otevřít odkaz do nového okna
V pondělí naposledy zakotvila u Mezinárodní vesmírné stanice japonská nákladní loď označovaná jako H-II Transfer Vehicle (HTV-9). Je pojmenovaná také jako Kounotori 9, což je japonský výraz pro čápa bílého.
O Těšínsko se Češi s Poláky tahali dlouhé měsíce Otevřít odkaz do nového okna
Mezinárodní komise navrhla 24. května 1920 pro řešení napjaté situace na Těšínsku arbitráž. Do československo-polského sporu vstoupila i síla. Dohodové mocnosti o den později vyhlásily výjimečný stav.
Lék proti malárii pacientům s covid-19 škodí, říká velká analýza Otevřít odkaz do nového okna
V poslední době často zmiňovaný a i v Česku používaný přípravek hydroxychlorochin podle analýzy dat desítek tisíc pacientů s těžším průběhem onemocnění covid-19 spíše škodí. Studie má však i přes svůj rozsah jisté nedostatky.
Těžil uran, šéfoval německé chemičce. Tři desetiletí československého špiona Otevřít odkaz do nového okna
Příběh otce a dcery ve službách Státní bezpečnosti Československa nepostrádá nádech ironie. Arnošt Mašát se nedočkal naspořených peněz, které pro něj STB ukládala na účet, a ty tak propadly státu. Jeho dcera Ingeborg zase pro rozvědku pracovala ve Vatikánu až do konce studené války, pak se ...
Tipy na weby: buďte expertem v třídění odpadu nebo najděte filmová místa Otevřít odkaz do nového okna
Hra na webu JakTřídit.cz vás pomocí virtuálního kontejneru naučí opravdu dobře třídit odpad. Zkuste objevit známá filmová místa nebo navštivte díky serveru Filmovamista.cz ta již objevená. Vytvořit si vlastní komiks do 10 minut zvládnete pomocí MakeBeliefsComix.com.
Aplikace: Komunikujte až s 32 přáteli najednou nebo si prohlédněte Zemi Otevřít odkaz do nového okna
Google vylepšil svou aplikaci pro komunikaci více lidí a také mapu Země. Vyzkoušet můžete třeba i aktualizovaný prográmek na správu souborů nebo třeba software, který pomůže s pohodlným ovládáním tabletů a velkých telefonů jednou rukou. Potěšit vás mohou rovněž tapety s 3D efektem.
Naši letci dosáhli v bitvě o Francii větších úspěchů než v té o Británii Otevřít odkaz do nového okna
Urputné boje sváděli naši letci v květnu a červnu 1940 nad těžce zkoušenou Francií. Jejich příspěvek k bojovému úsilí stíhacího letectva země galského kohouta byl výrazný a osm z nich se tam stalo leteckými esy.
KVÍZ: Poslední let raketoplánem k Mezinárodní vesmírné stanici Otevřít odkaz do nového okna
Ve středu 27. května se do vesmíru vydá vůbec poprvé posádka na palubě soukromé lodi. Zároveň to bude po mnoha letech poprvé, co se astronauté dostanou na Mezinárodní vesmírnou stanici americkou lodí. Jak ale vypadal poslední let posádky z území Spojených států a co si z té doby ještě pamatujete?
Až ráno si všimli, že ve vlaku chybí prezident. Přes noc vypadl z okna Otevřít odkaz do nového okna
Před 100 lety, 23. května 1920, vypadl francouzský prezident Paul Deschanel za jízdy z okna svého vlaku. Bizarní nehodu přežil, brzy na to ale na svoji funkci rezignoval.
Televizor na terasu? Novinka Samsungu odolá vodě, mrazu i slunci Otevřít odkaz do nového okna
Pod názvem Terrace uvádí Samsung televizor a soundbar, které můžete beze strachu namontovat například na balkon nebo terasu. Na povětrnostní vlivy by měly být připraveny.
Karavany, dodávky i elektromobil. Stroje, které vozily astronauty k rampám Otevřít odkaz do nového okna
Při letech do vesmíru se právem upírá pozornost na rakety, lodě a jejich náklad. Opomíjeno by ale nemělo být ani pozemní vybavení. Jedním z těch, které se občas mihnou na záběrech astronautů mířících na startovací rampu, jsou automobily. Podívejte se na jejich historii.
Statistik: V Česku epidemie nebyla a není. Proto nevíme, kdy „skončí“ Otevřít odkaz do nového okna
Jak probíhalo šíření nákazy virem SARS-CoV-2, zatím zcela přesně zmapováno není. V každém případě však slovo epidemie není nejlepší pro popis toho, co se v Česku stalo, domnívá se statistik Karel Helman.
Antisemita Ford chválil Hitlera a vydělal na válce Otevřít odkaz do nového okna
22. května 1920 americký průmyslník Henry Ford ve svých novinách Dearborn Independent vydal první antisemitský úvodník. Od nacismu se sice veřejně distancoval, ale v soukromí politiku Adolfa Hitlera chválil.
Software zdarma: ohlídejte zapnutý Caps Lock, nebo kdo je připojen k síti Otevřít odkaz do nového okna
Program TrayStatus ukáže aktivované klávesy Caps Lock, Num Lock a Scroll Lock na hlavním panelu Windows. Hromadnou bezztrátovou kompresi obrázku umožní Caesium. Co je připojeno k síti, prozradí Axence nVision. A BrowsingHistoryView zobrazí navštívené weby v používaných internetových prohlížečích.
Druhá vlna, roušky, protesty. Jak USA válčily s infekcí před sto lety Otevřít odkaz do nového okna
Španělská chřipka zasáhla Spojené státy po skončení první světové války. Některá města uzavřela školy a divadla, lidé nosili roušky uvnitř i venku. Jiná města šla epidemii doslova naproti. Co se můžeme i po sto letech naučit z průběhu nejhorší pandemie dvacátého století?
Odhalte, proč vašemu počítači dochází dech. Pomohou programy zdarma Otevřít odkaz do nového okna
Jestliže počítač už není rychlý tak jako dříve, může za tím být jeho zbytečné vytížení nějakými v pozadí běžícími procesy. Odhalit je a zjistit, co přístroji odebírá výkon, dokážou správci procesorů.
Japonsko vyslalo do vesmíru loď, která na ISS dopraví baterie Otevřít odkaz do nového okna
Japonská vesmírná agentura JAXA vypustila ve středu večer nákladní loď HTV. Ta dopraví obyvatelům Mezinárodní kosmické stanice celkem čtyři tuny nákladu.
Honor míří do „spotřebky“. Nabídne televizor i router za skvělé ceny Otevřít odkaz do nového okna
Honor byl zatím známý jako výrobce chytrých telefonů, letos na český trh uvedl i notebooky a bezdrátová sluchátka. Nyní na online představení streamovaném z domovské Číny představil i další novinky, například router nebo televizor.
Vědci simulují druhou vlnu. Zachrání chytrá karanténa dívku Gabrielu? Otevřít odkaz do nového okna
Bude chytrá karanténa, tedy kontaktování a trasování nákazy, stačit k odvrácení druhé vlny infekce koronaviru? Mezioborový tým vědců se to pokouší nasimulovat. Jejich město M má skoro šedesát tisíc obyvatel. Doufají, že výsledkem budou přesnější data.
Drží vaše data jako rukojmí? Těchto 123 typů ransomware odstraníte zdarma Otevřít odkaz do nového okna
Proti některým druhům vyděračského softwaru už se můžete účinně bránit. Antivirové firmy vyvíjejí dešifrovací utilitky, které jsou ke stažení zcela zdarma. Ale pokud je ransomware „správně“ napsaný, k datům se bez zaplacení nedostanete. I proto se z tohoto „podnikání“ stal v roce 2016 ...
Microsoft rozsekal Office na kousky a dal je na web jako „tekuté komponenty“ Otevřít odkaz do nového okna
Microsoft ukázal nový koncept, jak budou fungovat jednotlivé části Office na webu s novou filozofií. Využívá k tomu loni vytvořený nástroj Fluid Framework.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 17:35 27.5.2020)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2020