R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Technet.cz - Technika kolem nás

https://www.idnes.cz/technet otevírá se do nového okna Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás
Kobliha s béžovou polevou. Náš vesmír je možná konečný a docela malý Otevřít odkaz do nového okna
Náš vesmír má podle astrofyziků tvar 3D americké koblihy a barvu kosmického latté. Pokud by byly tyto předběžné výsledky potvrzeny, znamenalo by to konečnost a změřitelnost našeho vesmíru. Tedy za předpokladu, že nežijeme v multivesmíru.
Příběh malého letiště, které po útocích z 11. září „vyklízelo nebe“ Otevřít odkaz do nového okna
Okolnosti teroristických útoků z 11. září 2001 provedených dopravními letadly v USA jsou známé do nejmenších detailů. Na pozadí těchto událostí však zůstává málo známá kapitola napsaná řídícími letového provozu ze střediska Gander, které na postapokalyptické obloze toho dne sehrálo důležitou roli.
V Japonsku se řadí jinak než v Rusku. V Plzni ladí automatické převodovky Otevřít odkaz do nového okna
Automatická převodovka v autě nás už nepřekvapí. Je ale zajímavé, jak velký vliv má na celkový dojem, jaký v nás automobil zanechá. Výrobci to dobře vědí. Správně nastavit automat trvá až rok a důležitou roli hrají především subjektivní pocity specializovaného technika.
Pozemní televizní vysílání čeká omezení. Po roce 2030 nebude dost frekvencí Otevřít odkaz do nového okna
Pozemní televizní vysílání by se mohlo po roce 2030 výrazně omezit. Stát by mohl nabídnout televizní frekvence 600 MHz pro internetové sítě. Na konferenci Digimedia 2021 to uvedla předsedkyně ČTÚ Hana Továrková.
Nejdříve šok a pak horečnatá práce. Jak se vyklízelo nebe 11. září 2001 Otevřít odkaz do nového okna
Okolnosti teroristických útoků z 11. září 2001 provedených dopravními letadly v USA jsou známé do nejmenších detailů. Ale jak náročné bylo zařídit, aby se všechna letadla dostala rychle na zem, a mohlo se tak zabránit dalším případným útokům?
Před 100 lety si čtenáři českých novin přečetli pravdu o brutalitě ruských bolševiků Otevřít odkaz do nového okna
Před 100 lety začaly do tehdejšího Československa proudit první informace o tom, jak ve skutečnosti funguje bolševický režim v Rusku. Všímaly si toho všechny klíčové československé noviny.
Windows 11 se blíží, ale vy si je možná nebudete moci nainstalovat Otevřít odkaz do nového okna
Už za čtrnáct dní bude na trh oficiálně uvedena nová verze operačního systému Windows, která má nahradit Windows 10. Přináší velkou změnu designu, ale i nové funkce. Windows 11 však nebudou pro každého.
Německé obojživelné vozidlo generály moc nenadchlo. Bylo příliš zranitelné Otevřít odkaz do nového okna
S obojživelným vozidlem LWS se počítalo i pro zamýšlenou invazi do Velké Británie. Jeho užitná hodnota na případném exponovaném bojišti by však byla nevelká.
Nemusíme žárlit na Prahu, psalo se před 100 lety v Brně. Navštívil ho Masaryk Otevřít odkaz do nového okna
Prezident Tomáš Garrigue Masaryk přijel poprvé v roli hlavy státu do Brna. Jednalo se o první oficiální návštěvu moravské metropole. Lidové noviny, které právě tam vycházely, událost popisovaly jako pohádku.
STO OBJEVŮ: Francouzský zahradník změnil stavařinu a přišel na železobeton Otevřít odkaz do nového okna
Žádní špičkoví inženýři, žádní učení architekti, ale zahradník. Francouz Joseph Monier neměl univerzity, přesto vynalezl materiál, který změnil stavebnictví. Nastala doba železobetonu. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend DNES.
Naučit robota mluvit česky dá práci. Je to na dlouho, říká vědec Jan Šedivý Otevřít odkaz do nového okna
Tým okolo Jana Šedivého postavil robota, který vyhrál prestižní zahraniční soutěž. Umí si totiž s lidmi popovídat o filmu či počasí. Na vývoji takzvaného chatbota se podílí i pražské ČVUT. Typ dialogu s robotem se odvíjí podle dané situace, tak i sociální skupiny.
Nejvýše položená železniční stanice v Evropě je v tunelu, dál vlak nejede Otevřít odkaz do nového okna
Mezi nejznámější železnice světa patří švýcarská Jungfraubahn, která obsahuje i nejvýše položenou evropskou železniční stanici Jungfraujoch. Větší část této ozubnicové železnice je skryta v tunelu proraženém v horském skalním masivu. Zajímavé dílo lidského umu se nám představí v celé své kráse ...
Výbuch chemičky v Oppau byl v roce 1921 slyšet 300 kilometrů daleko Otevřít odkaz do nového okna
Před 100 lety otřásla chemičkou v německém Oppau gigantická exploze. Zemřelo 559 zaměstnanců. Šlo tehdy o největší nenukleární výbuch v dějinách.
Kolonii na Marsu by mohli astronauti postavit z prachu a krve, uvádí studie Otevřít odkaz do nového okna
Výstavba kolonie na Marsu by použitím cihel známých z planety Země mohla vyjít na astronomickou částku, jen přeprava jednoho stavebního kamene by mohla stát přes jeden milion liber (30 milionů korun). Materiál podobný betonu lze vyrobit i přímo ve vesmíru, a to spojením prachu a krve či jiné tělní ...
Obří ptakoještěr kvecalkoatlus možná zvládal cesty mezi kontinenty Otevřít odkaz do nového okna
Jeden z největších létajících tvorů všech dob byl azdarchidní ptakoještěr druhu Quetzalcoatlus northropi. O těchto druhohorních nebeských gigantech víme, jak byli přibližně velicí i jaké měli letecké dovednosti a mnoho dalšího. Nyní vědci vypočítali, že mohli na jeden zátah uletět až desítky tisíc ...
Podívejte se, jak do Česka dorazil poprvé bojový letoun 5. generace Otevřít odkaz do nového okna
Návštěvníci letošních Dnů NATO v Ostravě budou moci vidět na vlastní oči zatím jediný komerčně dostupný bojový letoun páté generace, kterým je americký stroj F-35. Vyrábí se ve třech variantách, z nichž dvě jsou určeny pro použití na letadlových lodích.
Nejdelší čínská vesmírná mise skončila, kosmonauti jsou po 90 dnech zpátky Otevřít odkaz do nového okna
Tři čínští kosmonauti se v pátek bezpečně vrátili na Zemi. Přistáli v poušti Gobi. Modul při přistávání brzdil velký padák. Na čínské vesmírné stanici strávili kosmonauti 90 dnů, šlo o nejdelší kosmickou misi pro Čínu.
ZX Spectrum, kapesní kalkulačka. Zemřel vynálezce Sinclair, bylo mu 81 let Otevřít odkaz do nového okna
Ve věku 81 let zemřel Clive Sinclair, který stál u zrodu kapesní kalkulačky. Přispěl rovněž k rozšíření osobních počítačů. Sinclair zemřel ve čtvrtek ve svém londýnském domově po více než desetiletém boji s rakovinou.
SpaceX vyslala do vesmíru civilní posádku. Na oběžné dráze má strávit tři dny Otevřít odkaz do nového okna
Raketa Falcon 9 společnosti SpaceX ve středu vynesla na oběžnou dráhu loď Crew Dragon se čtyřčlennou civilní posádkou. Jde o vůbec první výpravu do kosmu bez profesionálního astronauta. Mise potrvá čtyři dny a je zaměřená na lékařský výzkum dopadů pobytu ve vesmíru na lidský organismus.
Sedm signálů, že se vám do počítače naboural hacker Otevřít odkaz do nového okna
Máte nepříjemný pocit, že ve vašem počítači či v zařízení, které je připojené k internetu, není něco v pořádku? Podívejte se tomu na kloub. Přinášíme nejčastější indicie, které mohou naznačovat, že jste se stali terčem hackera, a poradíme, jak se postarat o zabezpečení zařízení.
Do vesmíru poprvé míří amatérská posádka. Loď bude mít speciální kupoli Otevřít odkaz do nového okna
Mise Inspiraton4 bude pro SpaceX již čtvrtou pilotovanou. Bude to však první let pro turisty a zároveň pouze s nimi. SpaceX tím započíná éru, kdy začnou do vesmíru létat platící zákazníci bez záštity vládní organizace typu NASA. Loď Crew Dragon, kterou čtveřice poletí, bude mít jednu zvláštní ...
Malý tablet od Applu přichází s USB-C a zdražuje. Navíc přišel o 3,5mm jack Otevřít odkaz do nového okna
Společnost Apple uvedla v úterý vpodvečer dva vylepšené tablety ze svého portfolia. Loni představený iPad 8 doznal jen menších změn. Za vylepšený malý tablet si společnost řekne více peněz.
Čtyři rady, jak pečovat o baterii notebooku, aby vydržela co nejdéle Otevřít odkaz do nového okna
Uživatelé notebooků se obvykle o baterii příliš nestarají. Pravdou je, že všechny baterie se časem opotřebovávají, ale ne stejnou rychlostí. Už po dvou letech mohou mít dvě stejné baterie zcela odlišnou výdrž. Rozdíl činí i 40 procent. Proč? Hodně záleží na tom, jak se o akumulátor staráte.
Sex uvolňuje ucpaný nos, zjistili nositelé humoristické nobelovky Otevřít odkaz do nového okna
Je to unikátní objev, velkolepý a praktický. Zaslouží si uznání už jen za to, jak všímavě jeho autoři téma své práce našli a jak bezpředsudečně ho prozkoumali. Zjistili, že sex uvolňuje ucpaný nos. Ovšem pouze je-li završený orgasmem. A víceméně jen na hodinu. Obdrželi za to ocenění parodující ...
Tady se mělo umírat a ne bydlet. Vojenský bunkr místo chaty přesto láká Otevřít odkaz do nového okna
Ministerstvo obrany již řadu let nabízí zájemcům k prodeji takzvané řopíky neboli bunkry lehkého opevnění, které měly bránit hranice Československa v době, jež se nakonec stala předvečerem druhé světové války. Mít starý bunkr místo chaty může být romantická představa. Na co všechno je ale dobré ...
STO OBJEVŮ: Anestezie ulevila všem pacientům na operačním sále Otevřít odkaz do nového okna
Chirurgický zákrok byl odjakživa naplněný bolestí a člověk se jí odjakživa snažil bránit. Až v 19. století se zrodil dostatečně účinný a šetrný způsob. Anestezie. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend.
Bolševici se před 100 lety přetahovali s Rumunskem o Besarábii Otevřít odkaz do nového okna
12. září 1921 vyhlásil Sovětský svaz válku Rumunskému království. Důvodem bylo sporné území: Besarábie.
Jaderný „drobek“ měl ničit strategické cíle v USA, později letadlové lodě Otevřít odkaz do nového okna
Velikost řízených střel byla daná požadavky na dolet, tedy množství paliva v nádržích, velikostí bojové hlavice a „miniaturizací“ elektroniky. Vzhledem ke stavu techniky vznikaly v padesátých letech řízené střely, které velikostí odpovídaly běžnému letounu. Jednou z nich byla sovětská Ch-20.
Nový nadzvukový letoun nejspíš Česku dodají Švédové nebo Američané Otevřít odkaz do nového okna
Z utajovaného procesu výběru nového nadzvukového letounu pro české letectvo unikly první zásadní informace naznačující, že z chystaného tendru možná vypadli výrobci letounů Typhoon a Rafale.
Před 100 lety se čeští kuřáci dočkali. Stát uvolnil regulovaný trh Otevřít odkaz do nového okna
Na začátku září 1921 přišel konec těžkých časů československých kuřáků. Stát uvolnil regulovaný trh s tabákovými výrobky. Vyvolalo to ale jejich výrazné zdražení.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 20:13 23.9.2021)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2021