R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Technet.cz - Technika kolem nás

https://www.idnes.cz/technet otevírá se do nového okna Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás
Tahák: 20 klávesových zkratek, o nichž jste možná neměli ani potuchy Otevřít odkaz do nového okna
Uživatelé Windows jistě znají notoricky známé klávesové zkratky jako Alt + F4, Alt + Tab, Windows + E, Windows + C, Windows + V, Ctrl + S a další. Klávesových kombinací existuje obrovské množství, ale znáte i ty méně tradiční? Sestavili jsme seznam dvaceti z nich, které potřebujete znát hned teď.
Místo operačního systému Windows tu mohl být Interface Manager Otevřít odkaz do nového okna
Windows slaví 35. narozeniny od uvedení na trh. První verze operačního systému Windows 1.0 využívající primitivní grafické uživatelské prostředí byla představena v listopadu 1983. Uživatelé se k její vylepšené verzi dostali až o dva roky později 20. listopadu 1985.
Čechoslováci proti Rakušanům. Praha i Vídeň byly před 100 lety plné demonstrací Otevřít odkaz do nového okna
Protiněmecké nálady dominovaly československé společnosti po vzniku republiky dlouho. Dokládají to i demonstrace, kterých byla Praha plná na konci listopadu 1920. A protičeskoslovenské nálady zase ovládaly rakouskou společnost.
Pomozte najít meteority. Astronomové prozradili utajované místo dopadu Otevřít odkaz do nového okna
Listopad se stal poměrně bohatým měsícem, co se výskytu velice jasných meteorů týká. Nejdříve to byl bolid, který skončil v někde v Jizerských horách, a minulý týden další, u něhož se zdálo, že mohl prolétnout nad středem Česka, ale nakonec se zjistilo, že to bylo trochu jinak.
Toto umí nově váš Chrome a Firefox. Loučí se s Flashem a jsou rychlejší Otevřít odkaz do nového okna
Populární internetové prohlížeče Chrome a Firefox byly povýšeny do nových verzí. Pokud jste je ještě neaktualizovali, je ten správný čas to hned udělat. Získáte zdarma řadu nových funkcí a vylepšení.
STO OBJEVŮ: Nejstarší obraz bez barev a štětce kreslilo slunce. Na dvoře Otevřít odkaz do nového okna
Pohled z okna v Le Gras. Shluk mlhavých tvarů je nejstarší známý snímek zachycující přirozený svět. Roku 1826 se tak zrodil fenomén fotografie. Tehdy se jí říkalo heliografie čili kresba sluncem. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend.
Jménem ho zná málokdo, ale každý ho pozná. Před 100 lety se narodil herec Zdeněk Dítě Otevřít odkaz do nového okna
Před 100 lety se narodil český herec Zdeněk Dítě, houslista Pavel Sedloň z Pytlákovy schovanky nebo zahradník z pohádky Byl jednou jeden král.
Souboj „jak z filmu“ pokračuje. Skončí tlačením stíhačky ve vzduchu Otevřít odkaz do nového okna
Nejlepší pilot, kterého Risner v životě potkal, nebyl Američan, ale pilot MiGu-15, se kterým se pustil do souboje. Do souboje, který v konečném důsledku přinesl ztráty na obou stranách.
Nejlepší meziválečný československý obrněný automobil vyráběla Tatra Otevřít odkaz do nového okna
V roce 1934 vyrobila Tatra pro naši armádu 51 lehkých obrněných automobilů vzor 30. I když jejich bojovou hodnotu už v té době nemůžeme klasifikovat příliš slušně, natož potom v hektickém roce 1938, v roli rychlých průzkumných strojů by si své místo v případném střetu s Německem určitě našly.
Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji Otevřít odkaz do nového okna
Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu za letu? Navíc proudové stíhačce, nejmodernějšímu výtvoru své doby... No přeci totéž â€“ tlačit.
Před 70 lety byl v Jáchymovských dolech zaveden systém sovětského gulagu Otevřít odkaz do nového okna
Nechvalně proslulé jáchymovské tábory a doly, v kterých trestanci za nelidských podmínek těžili uran pro Sovětský svaz, fungovaly mezi roky 1949–1961. Charakter totální třídní šikany začal být vůči zdejším politickým vězňům uplatňován právě před 70 lety, na podzim roku 1950.
Konečně. ÚZIS začal zveřejňovat očištěný podíl pozitivních testů Otevřít odkaz do nového okna
Po více než půl roce dostala veřejnost přístup k důležitému číslu, tedy kolik testů na covid-19 je opakovaných. Údaje ukazují úplnější informace o vážnosti nákazy. Naopak tajit čísla, jak o tom s poslanci mluvil šéf ÚZIS Ladislav Dušek, by bylo nebezpečné.
Vyšel seznam nejpoužívanějších hesel. Pokud tam najdete své, změňte ho Otevřít odkaz do nového okna
Uživatelé stále používají velmi jednoduchá hesla. Přitom platí, že pokud si ho snadno zapamatujete, je s největší pravděpodobností možné, že ho hacker snadno prolomí do dvou sekund. Heslo „123456“ se letos stalo vůbec tím nejpopulárnějším ve své historii, což je alarmující zjištění. ...
Nová loď společnosti SpaceX při zkoušce málem vybuchla kvůli motorům Otevřít odkaz do nového okna
Ocelová loď Starship SN8 firmy SpaceX měla během listopadu provést několik zkoušek, včetně letu do výšky 15 kilometrů. Ovšem během zkušebního zážehu se objevila anomálie, která málem způsobila výbuch.
Čtyřmotorová letadla mizí z nebe, na kahánku mají i špičkové A380 Otevřít odkaz do nového okna
To, že velká letadla mají čtyři motory, bylo normou po mnoho desetiletí. Ale nyní je s tím nejspíš konec. Co a proč se přesně děje se čtyřmotorovými letadly, vysvětluje letecký technik, pilot a kapitán dopravních letadel Štěpán Kolomazník.
YouTube chystá reklamu všude. O peníze se ale nerozdělí se všemi tvůrci Otevřít odkaz do nového okna
Velké změny chystá videoportál YouTube v pravidlech pro uživatele ve Spojených státech. Nově bude zveřejňovat reklamu u všech videí, které na stránkách této služby jsou. Na rozdíl od předchozích pravidel se však zveřejnění reklamy automaticky nepřeklopí v podíl na příjmu pro tvůrce reklamy.
Seznamku Lidé.cz čeká vypnutí. Důvodem jsou i sexuální predátoři Otevřít odkaz do nového okna
Provozovatel seznamovacího portálu Lidé.cz se rozhodl během měsíce ukončit fungování této služby, která byla na internetu od roku 1997. Stejný osud čeká i portál Navrcholu.cz, který od roku 1998 sledoval návštěvnost webů. Ten skončí do konce příštího roku.
Osmička YouTube kanálů, které jste možná minuli, ale mohou vás zaujmout Otevřít odkaz do nového okna
Každý měsíc navštíví YouTube téměř třetina celého světa, více než dvě miliardy uživatelů, kteří za pouhý den stihnou zhlédnout porci přesahující miliardu hodin videí. A většina z nich navštíví někoho z dvojice T-Series nebo PewDiePie. Nejsledovanější kanály však nutně nemusí znamenat záruku ...
Pozor na rudé oči, pilote. Jak pěšáci konečně dosáhli na letadla Otevřít odkaz do nového okna
Díky americkému zařízení FIM-43 Redeye dokázal poprvé v historii pěšák jediným výstřelem zničit letadlo. Vzniklo přitom jako zcela soukromá iniciativa.
Polská pohraniční stráž dostala dva speciální letouny L 410 z Kunovic Otevřít odkaz do nového okna
Ve druhé polovině října převzala polská pohraniční stráž na základně v Gdaňsku dva letouny L 410 UVP-E20 v patrolovací verzi. Výrazně tak obohatila svůj letadlový park. V dlouhodobě připravovaném tendru zvítězil kunovický L 410 již koncem roku 2018.
Malý kousek plastu pomáhá zdravotníkům. Takto jej lidé doma vyrábějí Otevřít odkaz do nového okna
Zdravotnický personál letos prožívá nejtěžší rok v novodobé historii. Jednou z těch vlastně malých, ale bolestivých nepříjemností jsou gumičky roušek a respirátorů, které trvalým nošením odírají uši někdy až do krve. Pomocí je kousek plastu, který s vhodným vybavením můžeme vyrobit i doma.
Kolik stáli otroci? Někdy pakatel, jindy byli výsadou milionářů Otevřít odkaz do nového okna
Otrokářství doprovází lidskou civilizaci od jejího zrodu. Jakou cenu ale toto „zboží“ v historii vlastně mělo?
Soukromá loď Crew Dragon bezpečně dovezla čtyři astronauty na ISS Otevřít odkaz do nového okna
První část mise Crew-1 dopadla na jedničku. Společnost SpaceX během ní bezpečně dopravila čtveřici nových obyvatel Mezinárodní vesmírní stanice ze Země až k ISS. Let trval zhruba 27 hodin.
Sonda s českými přístroji měla zkoumat „skřítky“. Start se ale nepovedl Otevřít odkaz do nového okna
V noci na úterý se měla do vesmíru vydat z kosmodromu Kourou ve francouzské Guyaně dvojice nových družit. Vynést je měla evropská raketa Vega. Družice TARANIS byla vybavena sedmi přístroji. Dva z nich obsahovaly součásti, které vznikaly v Česku. Raketě se však nevydařil start a její cesta do ...
Společnost národů měla zabránit další válce. Přišla ještě krvavější Otevřít odkaz do nového okna
Na prvním zasedání v hi​storii se před 100 lety v Ženevě sešla Společnost národů. Předchůdkyně OSN existovala do roku 1946.
OBRAZEM: První turbovrtulový dopravní letoun Viscount se stal legendou Otevřít odkaz do nového okna
Britové byli na špici rozvoje poválečného letectví. Jako první nasadili na pravidelné linky nejen dopravní stroje proudové, ale i turbovrtulové. Zatímco s proudovým typem de Havilland Comet se to trochu zadrhlo, tak turbovrtulový Vickers Viscount všem ukázal, zač je toho loket. Za jeho úspěchem ...
Experti ukázali nový covidový index. Vyzkoušejte si, jak se počítá PES Otevřít odkaz do nového okna
Kdy zpřísnit opatření a kdy je naopak rozvolnit? O kolik musí klesnout počty nakažených, číslo R a další hodnoty, aby došlo k uvolňování? To má transparentním způsobem zpřístupnit index ministerstva zdravotnictví nazvaný PES. V našem nástroji si můžete vyzkoušet, jak se mění v závislosti na vývoji ...
Nový operační systém Applu zablokoval některé starší MacBooky Otevřít odkaz do nového okna
Společnosti Apple se patrně nepodařilo vychytat všechny mouchy v novém operačním systému s označením Big Sur. Řada uživatelů starších MacBooků Pro si stěžuje, že jim při instalaci tohoto systému notebook zatuhl.
Před 100 lety šla v Chebu k zemi socha Josefa II. Její ruka se dodnes nenašla Otevřít odkaz do nového okna
Před 100 lety šla v Chebu vandalským způsobem k zemi socha císaře Josefa II. Tato událost zasáhla vzápětí i do celorepublikového dění.
Crew Dragon se vydala na první plnohodnotnou misi, na ISS bude v úterý Otevřít odkaz do nového okna
Z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě na Mysu Canaveral odstartovala raketa Falcon 9 soukromé společnosti SpaceX Elona Muska. Na palubě vesmírné lodi Crew Dragon jsou čtyři astronauti, kteří by po 27hodinovém letu měli dorazit na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 7:35 24.11.2020)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2020