R.S.S.

Čtečka RSS

ADRESA : Adresa odkazující na RSS soubor. Včetně http://
OBLÍBENÉ :

Technet.cz - Technika kolem nás

https://www.idnes.cz/technet otevírá se do nového okna Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás
Napětí v Horním Slezsku, Slavia uspěla v Dánsku. Takové byly před 100 lety Lidovky Otevřít odkaz do nového okna
Občanská války v Horním Slezsku mezi Poláky a Němci nedaleko severních hranic Československa měla vliv i na tuzemské dění. Psaly o tom před 100 lety Lidové noviny. A nejen o tom. Zmínily třeba i úspěch fotbalové Slavie v Dánsku.
SpaceX pomůže se stavbou obytné stanice u Měsíce Otevřít odkaz do nového okna
Již kolem roku 2024 by mělo začít budování obyvatelné stanice u Měsíce. Společnost SpaceX by měla dopravit hned dva moduly.
Jako na drogách. Pravěké malíře stimuloval nedostatek kyslíku a světla Otevřít odkaz do nového okna
Proč se malíři ze starší doby kamenné vydávali do špatně osvětlených míst, kde navíc trpěli nedostatkem kyslíku? Podle archeologů z Telavivské univerzity v Izraeli to byly cílené výlety za psychedelickými zážitky, které ještě umocňoval kouř z ohně.
Sophii Schollovou popravili nacisté v 21 letech. Narodila se před 100 lety Otevřít odkaz do nového okna
Před 100 lety se narodila jedna z nejstatečnějších Němek 20. století - protinacistická odbojářka Sophie Schollová, popravená 22. února 1943 ve svých 21 letech.
Jak dopadne pandemie covidu? Zřejmě nejhůře jak mohla, přitom ne špatně Otevřít odkaz do nového okna
Virus SARS-CoV-2 napříč světem zřejmě zdomácní. Pravděpodobnost, že by se ho podařilo vytlačit a získat proti němu kolektivní imunitu, je poměrně malá. Kvůli vlastnostem viru i nám samým.
Tyto užitečné funkce v prohlížeči Edge vás možná ani nenapadlo použít Otevřít odkaz do nového okna
Nová podoba Microsoft Edge poháněná technologií Chromium (využívá ji i Chrome a další webové prohlížeče) má za sebou teprve rok života. Vývojáři Microsoftu už ale do prohlížeče stihli vložit mnoho funkcí. Podívejte se, zda vás neminula některá z těch užitečných.
Fanoušci retra pláčou. Z Windows zmizí ikonka CRT monitoru, změní se i koš Otevřít odkaz do nového okna
Na podzim plánuje Microsoft vydat novou podzimní edici Windows 10, která přinese další pokračování přechodu na nový design. Ze systému zmizí některé ikonky, které uživatele doprovázely desítky let.
STO OBJEVŮ: Nafouknuté kolo udělalo z jízdy požitek Otevřít odkaz do nového okna
Do příběhů vynálezů občas zasáhnou nesrovnalosti ohledně autorství či patentů. Je to i případ pneumatiky plněné vzduchem a pánů Thomsona a Dunlopa. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend.
Bez panzerfaustů by to měli pražští povstalci mnohem těžší Otevřít odkaz do nového okna
Nenahraditelnou zbraní Pražského povstání se stala pancéřová pěst. Bez této účinné pěchotní protitankové zbraně by byl už tak těžký boj povstalců ještě těžší.
Poslechněte si první nahrávku vrtulníku Ingenuity na Marsu. Vzlétl už popáté Otevřít odkaz do nového okna
Malý vrtulník Ingenuity americké vesmírné agentury NASA v pátek na Marsu provedl už pátý let, při němž vystoupal výš než doposud a přistál na jiném místě. NASA navíc poprvé zveřejnila zvukový záznam Ingenuity pořízený robotickým vozítkem při čtvrtém letu vrtulníku.
Zvládli byste vyvenčit tyranosaura, nebo by vám utekl? Otevřít odkaz do nového okna
Vědci se o různých druzích dinosaurů snaží zjistit co nejvíce informací. Díky výpočetní technice a softwarovým simulacím dokážou s velkou pravděpodobností odhadnout řadu schopností těchto tvorů. Nově tak zjistili, jaká byla preferovaná rychlost chůze obřího predátora.
IBM rekordně posunula výrobu čipů, přinesou výkonnější a úspornější mobily i PC Otevřít odkaz do nového okna
Společnost IBM oznámila, že vyrobila čip pomocí 2nm procesu. V současnosti přitom byla teprve zahájena výroba 5nm čipů. Většina pokročilých zatím spoléhá na výrobu v továrnách zvládajících 10 až a 7nm výrobu.
K přihlášení ke službám Googlu budete brzy potřebovat mobil nebo otisk Otevřít odkaz do nového okna
Google se chystá zavést dvoufaktorové přihlašování k účtům, které uživatel v rámci jeho služeb využívá. V dohledné době tak již nebude stačit jen uživatelské jméno a heslo.
Mohutný protiletadlový systém Jenisej zastavila hmotnost, ale i Chruščov Otevřít odkaz do nového okna
Vývoj samohybných protiletadlových systémů vybavených radiolokátorem byl pro konstruktéry velkou výzvou. Některé systémy byly úspěšné a jiné nikoli. Do druhé kategorie patří sovětský Jenisej, o jehož existenci se donedávna vůbec nevědělo.
Když doznání lže. Případy, v nichž obvinění falešně usvědčili sami sebe Otevřít odkaz do nového okna
Doznávali se, ochotně, otevřeně. K požáru, vraždám, násilí. A vyšetřovatelům nevadilo, že jejich výpovědi mají slabiny, slepá místa, že obvinění mají přístup k informacím o oněch trestných činech. Seznamte se s případy, kdy doznání nesloužila pravdě.
Bez výbuchu. Prototyp části meziplanetární lodě SpaceX konečně zvládl test Otevřít odkaz do nového okna
Po několika ne zcela úspěšných zkouškách prototypů budoucí lodi Starship se společnosti SpaceX konečně podařilo bez následných problémů letět a přistát s modelem SN15. Firma tak může pokračovat v dalších testech stroje, který se má jednou vydat k Měsíci či Marsu.
Po této očistě Windows si budete myslet, že máte nový PC Otevřít odkaz do nového okna
S jarem bývá pevně spjatý úklid všeho druhu. Zapomínat by se přitom nemělo ani na PC. Jak hardwarovou, tak softwarovou očistu a další kroky vedoucí k jeho údržbě je přitom vhodné provádět pravidelně několikrát do roka. Jen tak může bezchybně sloužit a zprostředkovávat pohodovou práci a vám ...
Vyzkoušeli jsme první monitor Huawei, zaujme především střídmou elegancí Otevřít odkaz do nového okna
Čínský gigant Huawei rozšiřuje pestrost své nabídky spotřební elektroniky i na českém trhu. Tentokrát o základní 23,8" LCD monitor pro běžné domácí a kancelářské použití. Jako první v Česku jsme jej vyzkoušeli.
Ranní ptáčata se mohou podívat na meteorický roj Eta-Aquaridy Otevřít odkaz do nového okna
Později v noci na čtvrtek mohou zájemci o vesmírnou podívanou sledovat další meteorický roj, který pravidelně navštěvuje naši Zemi. Pokud to počasí dovolí, uvidí pozorovatelé desítky meteorů za hodinu.
Trosky mohutné čínské rakety se mají zřítit na Zemi neznámo kde Otevřít odkaz do nového okna
Čínská raketa Dlouhý pochod CZ-5B vynesla minulý týden úspěšně na oběžnou dráhu první modul budované kosmické stanice. Nyní však její zbytky pomalu padají k Zemi s tím, že není jasné, kde skončí.
Houska za 40 nebo 70 haléřů. Bílé pečivo se před 100 lety vrátilo do Československa Otevřít odkaz do nového okna
Před 100 lety už byla v Československu houska a další bílé pečivo zase samozřejmostí. Houska stála 40 až 70 haléřů.
Vyzkoušeli jsme headset, který nehraje do ucha, ale do kosti Otevřít odkaz do nového okna
Pokud dvě třetiny pracovní doby protelefonujete a rozčilují vás uši ucpané sluchátky, AfterShokz OpenComm by mohl být vhodnou alternativou.
Deset lišáckých věcí, které můžete dělat ve Firefoxu a nevěděli jste to Otevřít odkaz do nového okna
Firefox příští rok oslaví 20. výročí. Mezi webovými prohlížeči jde o pojem. Během své existence přišel s celou řadou užitečných funkcí, ale mnoho z nich také deaktivoval. Stále má však co nabídnout. Prohlédněte si některé z jeho méně známých nástrojů, možností či funkcí.
STO OBJEVŮ: Lapit a zopakovat. O Edisonův fonograf se zajímal i prezident Otevřít odkaz do nového okna
Nic patetického, žádná přelomová promluva k lidstvu. To první, co Thomas Alva Edison v roce 1877 do svého fonografu namluvil, byla dětská říkanka Mary Had a Little Lamb. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával magazín Víkend DNES.
První plná mise soukromé lodi skončila, kapsule SpaceX přistála na Floridě Otevřít odkaz do nového okna
Po půl roce pobytu na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) se v neděli lodí Crew Dragon Resilience společnosti SpaceX vrátila na Zemi čtyřčlenná americko-japonská posádka. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) její návrat dvakrát odložil kvůli nepříznivé předpovědi počasí v oblasti ...
Spor o Horní Slezsko musela rozseknout až Společnost národů Otevřít odkaz do nového okna
2. května 1921 vypuklo poslední a nejdelší 3. hornoslezské povstání. Poláci a Němci bojovali o průmyslově důležitý region severně od českých hranic.
Kvíz: Na konci vám spadne čelist. Poznejte „stíhačky“ vypadající jako hračky Otevřít odkaz do nového okna
Především letouny velké války, ale i té druhé světové posloužily jako vzory pro stavbu létajících napodobenin v kategorii ultralightů, které nabízí následující kvíz. Poznáte podle charakteristických znaků, které typy představují?
Teprve před 100 lety oficiálně skončil válečný stav mezi Německem a USA Otevřít odkaz do nového okna
Až 30. dubna 1921 skončil válečný stav mezi Spojenými státy a Německem. Americký Senát uzákonil faktický stav, který platil od příměří z 11. listopadu 1918.
Naše baterie vydrží desetiletí, slibuje český start-up Otevřít odkaz do nového okna
Malá česká firma Pinflow se pokouší vylepšit a do praxe prosadit dnes jen vzácně používaný typ baterií. Hlavní výhodou by měla být životnost počítaná na desetiletí.
Kousek za hranicemi můžete vidět parní lokomotivy na úzkokolejných tratích Otevřít odkaz do nového okna
Kdysi je postavili hlavně kvůli podpoře hospodářství v chudých regionech pro odvoz zboží a surovin. Dnes slouží především jako turistické atrakce. Saské království páry a úzké stopy u našeho severozápadního souseda bylo budováno od 80. letech 19. století a dalo vzniknout přes 500 kilometrům tratí.
Originální RSS kanál otevírá se do nového okna | Aktualizovat (naposledy 19:39 12.5.2021)

Další RSS kanály

© timqui.net 2005-2021